کمبود 35 فضای آموزشی 2 شیفته در اسلامشهر
کد خبر: 970537
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0044Tp
تاریخ انتشار: ۰۲ مهر ۱۳۹۸ - ۱۶:۳۲
مدیر آموزش و پرورش شهرستان اسلامشهرخبر داد:
مدیر آموزش و پرورش شهرستان اسلامشهر گفت: شهرستان اسلامشهر با تراکم بالای دانش آموزی برای اینکه به میانگین شهرستانهای استان تهران نزدیک شود نیازمند ۳۵ مدرسه دو شیفته است.
بهاره عشقی صابر

حسینعلی بنار مدیر آموزش و پرورش شهرستان اسلامشهر در آئین بازگشایی مدارس  که در دبیرستان نمونه دولتی فاطمیه (س) برگزار شد،طی سخنانی اظهار داشت: در سال تحصیلی جدید ۹ مدرسه با ۱۰۳ کلاس که بخشی از آن برای نخستین بار افتتاح می‌شود و بخشی نیز شیفت دوم آن افتتاح می گردد و ۳۸۰۰ دانش‌آموز در مدارس نوساز به تحصیل مشغول می‌شوند .
بنار با اشاره به تعداد مدارس دولتی و غیر دولتی در اسلامشهر تأکید کرد: بیش از ۹۶ هزار دانش آموز در سال تحصیلی ۹۸ - ۹۹ در مجموع ۲۲۰ مدرسه و در ۲۶۰۰ کلاس درس به فراگیری علم و دانش می‌پردازند.
وی افزود: قریب به ۹ هزار دانش‌آموز کلاس اولی نیز پس از پذیرفته شدن در آزمون سنجش پا به عرصه علم و دانش می‌گذارند و امسال نیز مانند سال گذشته پیش‌بینی می‌شود حدود ۳ و نیم درصد افزایش رشد دانش آموز داشته باشیم.
مدیر آموزش و پرورش شهرستان اسلامشهر با بیان کمبود فضای آموزشی در این شهرستان گفت: اگر بخواهیم به استاندارد فضای آموزشی شهرستانهای استان تهران برسیم، بایستی ۷۰ هزار دانش‌آموز در ۲۶۰۰ کلاس درس بخوانند و با این حجم بالای دانش آموزی در اسلامشهر نیازمند ۳۵ مدرسه دو شیفت هستیم تا به استاندارد فضای آموزشی استان تهران نزدیک شویم.
بنار ادامه داد: با هدف افزایش سرانه دانش آموزی تفاهم‌نامه‌ای با ۵ خیر نیک اندیش منعقد و مقرر گردیده دو مدرسه توسط ستاد اجرایی فرمان امام در طول سال تحصیلی احداث و دو مدرسه نیز در مهر ماه افتتاح گردد و یک مدرسه هم در حال انعقاد قرارداد و یک مدرسه ۱۲ کلاسه نیز برای دانش‌آموزان استثنایی احداث شود.وی با اشاره به ساماندهی سرویس های مدارس تصریح کرد: در سال تحصیلی جدید به منظور ساماندهی سرویس های مدارس، تامین خودروهای سرویس مدارس بر عهده شهرداری بوده و اولیای دانش آموزان متقاضی دریافت سرویس مدارس می‌توانند از طریق سامانه سپند ثبت نام و متقاضی دریافت سرویس شوند .
مدیر آموزش و پرورش شهرستان اسلامشهر با بیان اینکه مشکلی در توزیع کتب درسی در اسلامشهر وجود ندارد خاطرنشان کرد: تمام دانش آموزانی که در سامانه برای دریافت کتاب درسی ثبت‌نام کرده‌اند کتاب‌های درسی را دریافت و تنها کتاب دانش آموزانی که در این سامانه ثبت نام نکرده اند با تاخیر تحویل داده می‌شود و در مجموع به غیر از کتاب‌هایی که برای نخستین بار به زیر چاپ می روند و با فاصله اندکی به محض رسیدن در اختیار دانش‌آموزان قرار می‌گیرند، تمام کتب درسی که مربوط به آموزش و پرورش بوده است نهایتا تا نخستین روز بازگشایی مدارس در مهر ماه در اختیار دانش آموزان قرار می‌گیرد.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی