تولید تمام دارو‌های وارداتی در کشور تا ۳ سال آینده
کد خبر: 965498
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0043AY
تاریخ انتشار: ۲۱ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۸
وزیر بهداشت خبر داد:
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با بیان اینکه ۹۷ درصد دارو‌ها در کشور به تولید می‌رسند، گفت: برنامه داریم که ۳ درصد مابقی را به واسطه شرکت‌های ایرانی و دانش‌بنیان به تولید برسانیم.
سرویس جامعه جوان آنلاین:‌ دکتر سعید نمکی اظهار کرد: در حال حاضر ۹۷ درصد دارو‌های مورد نیاز کشور توسط شرکت‌های ایرانی تولید می‌شوند و تنها ۳ درصد از دارو‌ها از خارج از کشور وارد می‌شوند.

وی با تاکید بر اینکه برای جلوگیری از ارزبری کشور برای تهیه دارو‌های مورد نیاز می‌بایست به فکر تولید ۳ درصد باقیمانده باشیم، عنوان کرد: به همین دلیل ما موظف هستیم که به فکر تولید داخل به واسطه شرکت‌های دانش بنیان باشیم.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشور با تاکید بر اینکه این ۳درصد دارو از تکنولوژی بالایی برخوردار هستند و تولید آن‌ها نیاز به همین تکنولوژی‌های بالا دارد، بیان کرد: البته که درصد قابل توجهی از این سه درصد دارو‌های های تک هستند.

نمکی در پاسخ به اینکه تخمین می‌زنید که تا چه مدت زمانی به واسطه شرکت‌های دانش بنیان این ۳درصد دارو در داخل تامین شود و دیگر نیازی به واردات نداشته باشیم، گفت: برنامه داریم که تا سه سال دیگر این ۳درصد را توسط شرکت‌های ایرانی به تولید برسانیم.
منبع: مهـــر
برچسب ها: وزیر بهداشت ، دارو
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار