تعداد مدارس بنیاد برکت در روستا‌ها به ۱۲۵۰ رسید
کد خبر: 965105
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/00434D
تاریخ انتشار: ۱۷ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۴:۵۵
سال ۱۳۹۵ بود که بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) اعلام کرد درصدد است براساس تأکیدات مقام معظم رهبری یک‌هزار مدرسه در مناطق محروم و کم‌برخوردار کشور تأسیس کند.
سرویس ایران جوان آنلاین: سال ۱۳۹۵ بود که بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) اعلام کرد درصدد است براساس تأکیدات مقام معظم رهبری یک‌هزار مدرسه در مناطق محروم و کم‌برخوردار کشور تأسیس کند. بر همین اساس قرار بود در همان سال ۲۰۵ مدرسه جدید در روستا‌های کشور بسازد. حالا بعد از گذشت کمتر از سه سال از آن روز‌ها این بنیاد از آمار اعلام شده فراتر رفته و اعلام شده با افتتاح ۱۱۰ مدرسه جدید در سال‌جاری، تعداد مدارس برکت در سراسر کشور به ۱۲۵۰ مدرسه می‌رسد. یعنی با به اتمام رسیدن ساخت هزار مدرسه اول، پروژه احداث هزار مدرسه دوم شروع شده است.

مراکز فرهنگی و آموزشی از جمله نیاز‌های مبرم مناطق محروم به شمار می‌آیند که در همین راستا بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام ساخت مدارس را در دستور کار خود قرار داده است و هر ماه و با تکمیل شدن تعدادی از آن‌ها شاهد افتتاح و به بهره‌برداری رسیدنش هستیم. این بنیاد در راستای نهضت مدرسه‌سازی و به منظور توسعه فضا‌های آموزشی و توزیع عادلانه امکانات تحصیلی در مناطق محروم و کم‌تر توسعه‌یافته کشور، ساخت ۱۱۰ باب مدرسه را در این مناطق برای سال‌جاری پیش‌بینی کرده است.

بهره‌مندی دانش‌آموزان ۲ هزار و ۵۰۰ روستا از مدرسه

هم اکنون مدرسه‌سازی یکی از بنیادی‌ترین و ماندگارترین اقدامات ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) در مناطق محروم است که از طریق بنیاد برکت دنبال می‌شود. بر همین اساس وقتی صحبت از افتتاح ۱۱۰ مدرسه در مناطق کم‌برخوردار می‌شود، هر شنونده‌ای به شوق می‌آید، اما وقتی این خوشحالی‌ها دو چندان می‌شود که بدانیم ۱۰ باب مدرسه ۱۵ کلاسه از مدارس ذکر شده، در مناطق زلزله‌زده کرمانشاه تکمیل و تقدیم دانش‌آموزان این مناطق خواهد شد. براساس تأکید مقام معظم رهبری بر ارتقای عدالت آموزشی در مناطق محروم و در ادامه نهضت مدرسه‌سازی، بنیاد برکت پس از احداث یک هزار مدرسه اول، ساخت هزار مدرسه دوم برکت را در دست اقدام دارد.

بنیاد برکتِ ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) تا به امروز نسبت به احداث یک هزار و ۶۴۰ مدرسه با ۹ هزارو ۲۴۰ کلاس درس، ظرفیت پذیرش ۱۹۲ هزار دانش‌آموز و اعتباری بالغ بر ۸ هزار و ۶۰۰ میلیارد ریال اقدام کرده، که از این تعداد تاکنون، یک هزار و ۱۴۰ باب مدرسه با ۶ هزار و ۱۱۰ کلاس درس، به بهره‌برداری رسیده است. با افتتاح ۱۱۰ مدرسه جدید در سال‌جاری، تعداد مدارس بهره‌برداری شده بنیاد برکتِ ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) در سراسر کشور، به ۱۲۵۰ باب خواهد رسید. گفتنی است، مدارس بنیاد برکت تاکنون بالغ بر ۲ هزار و ۵۰۰ روستا در ۳۱ استان کشور را تحت پوشش قرار داده‌اند. هم‌چنین لازم به توضیح است که مدارس برکت در مناطق محروم مورد نیاز وزارت آموزش و پرورش و سازمان نوسازی مدارس کشور و با رعایت استاندارد‌ها و الزامات آموزشی و ضوابط فنی و زیربنایی ساخته می‌شوند و پس از تکمیل، تقدیم دانش‌آموزان عزیز این مناطق می‌شود. براساس تفاهمنامه میان ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) و وزارت آموزش و پرورش، مقرر شده است که تعداد مدارس برکت تا چند سال آینده، به ۲ هزار باب مدرسه در سراسر کشور برسد. بنیاد برکتِ ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) برای نیل به این هدف، با وزارت آموزش و پرورش و سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور در تعامل مستمر است.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار