تکمیل منازل سیل‌زدگان لرستان توسط سپاه
کد خبر: 964615
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0042wJ
تاریخ انتشار: ۱۲ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۴:۵۲
فرمانده سپاه استان لرستان با اشاره به اینکه سپاه واحد‌های مسکونی سیل‌زدگان این استان را تکمیل‌کرده و در اختیار مردم قرار می‌دهد، گفت: طبق دستور رئیس سازمان بسیج مستضعفین بازسازی واحد‌های تعمیری تا پایان شهریورماه باید به پایان برسد.
سرویس جامعه جوان آ‌نلاین: سردار مرتضی کشکولی اظهار داشت: هفت سپاه معین در شهر‌های مختلف لرستان از جمله سپاه قزوین در شهرستان دلفان، سپاه قم در شهر چگنی، سپاه تهران در مورانی، خرسدر و چم‌گرداب، سپاه سمنان در چم‌مهر و سپاه اردبیل در بخش معمولان در حال ساخت‌وساز و ترمیم واحد‌های مسکونی سیل‌زدگان هستند.

وی با بیان اینکه کار ساخت وساز در استان لرستان روند روبه‌رشدی دارد افزود: در شهر سیل‌زده پلدختر نتوانستیم با بنیاد مسکن استان اصفهان توافق داشته باشیم و فعلا ۳۳ ًواحد را توافق کردیم که بناست با هم جلسه داشته باشیم تا به یک جمع‌بندی برسیم و سپاه اصفهان کار ساخت‌وساز را شروع کند.

فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل (ع) استان لرستان عنوان کرد: رئیس سازمان بسیج مستضعفین دستور داده که کار بازسازی واحد‌های تعمیری تا پایان شهریور و کار ساخت تا هفته بسیج به‌پایان برسد.

وی با اشاره به اینکه در روستای چم‌گرداب باید ۸۵ واحد ساخته شود که مشکل زمین وجود دارد و بنیاد مسکن هنوز مشکل را برطرف نکرده، بیان کرد: در روستا‌های مورانی و خرسدر کار ساخت‌وساز پیشرفت خوبی دارد، سپاه استان لرستان در تمام شهرستان‌ها سهمیه ساخت‌وساز دارد و کار بازسازی ۳۵۰ واحد به سپاه لرستان واگذار شده‌است، بناست تا آذرماه کار ساخت‌وساز‌ها به پایان برسد و تحویل مردم بدهیم.

کشکولی گفت: در روستای چم‌مهر که در اختیار سپاه سمنان قرار دارد کار ساخت‌وساز پیشرفت داشته و اسکلت‌ها را هم اجرا کردند، سپاه استان اردبیل در روستا‌های معمولان در حال ساخت‌وساز بوده و کارشان در حال پیشرفت است.

فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل (ع) استان لرستان با بیان اینکه وامی که دولت برای ساخت‌وساز به سیل‌زدگان می‌دهد و کمک‌های بهزیستی، کمیته امداد و سپاه هم کمک می‌کند تا کار را تمام کنیم و به مردم تحویل دهیم، خاطرنشان کرد: بخش خصوصی کار سفت‌کاری منازل مردم را انجام می‌دهد و لذا مردم برای تکمیل‌کردن با مشکل روبه‌رو می‌شوند، بنیاد مسکن از همین الان باید فکری بکند که با خیل عظیمی از کسانی که خانه‌های آن‌ها برای بازسازی در دست پیمانکاران و بخش خصوصی بوده مواجه نشود.

کشکولی با تأکید به اینکه ما خانه‌ها را تکمیل‌شده به مردم تحویل می‌دهیم که کار بخش خصوصی سبب تبعیض می‌شود و اواخر پاییز ما با یک نارضایتی مردمی مواجه هستیم، اظهار داشت: باید دولت، بنیاد مسکن و سپاه با هم توافق کنند و روی آنچه که توسط بخش خصوصی در حال انجام است کار کنیم تا خانه‌ها را تکمیل‌شده در اختیار مردم قرار بدهیم.

وی افزود: خانه‌های تکمیل‌نشده یک چالشی‌ست که رسانه‌ها باید به آن بپردازند و از مسئولان مطالبه کنند، مردم مطمئن باشند که سپاه ۲ هزار و ۳۰۰ واحد مسکونی را تکمیل‌شده به آن‌ها تحویل می‌دهد.
منبع: تسنيم
برچسب ها: سیل‌زدگان
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار