فشار جریان قانون‌گریز و ساختارشکن به رئیس دانشگاه
کد خبر: 964050
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0042nC
تاریخ انتشار: ۰۸ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۵:۰۱
روایتی از کنار رفتن رئیس دانشکده اقتصاد دانشگاه علامه
مراسم رونمایی از کتاب یکی از چهره‌های جریان موسوم به ملی- مذهبی در دانشکده اقتصاد دانشگاه علامه طباطبایی با حواشی همراه بود که نهایتاً به کناره‌گیری رئیس دانشکده اقتصاد از مسئولیت خود منجر شد.
دلارام عبدزاده
سرويس دانشگاه جوان آنلاين: مراسم رونمایی از کتاب یکی از چهره‌های جریان موسوم به ملی- مذهبی در دانشکده اقتصاد دانشگاه علامه طباطبایی با حواشی همراه بود که نهایتاً به کناره‌گیری رئیس دانشکده اقتصاد از مسئولیت خود منجر شد. ماجرا ظاهراً به همین جا ختم نشده است و طبق شنیده‌ها سلیمی رئیس دانشگاه علامه از جانب جریان ساختارشکن و قانون گریز اصلاحات به دلیل کناره‌گیری رئیس دانشکده اقتصاد تحت فشار قرار دارد.

مراسم رونمایی از کتاب «هدی صابر» با نام «فروپاشی» از آن دست برنامه‌هایی است که قانون گریزی جریان مدعی اصلاحات در آن به خوبی ملموس است. قانون گریزی از این حیث که این برنامه بدون اخذ مجوز و با قلدرمآبی صرف انجمن فارغ‌التحصیلان دانشگاه علامه و مؤسسه مطالعات دین و اقتصاد و البته با حمایت رئیس دانشکده اقتصاد برگزار شد.

محکوم امنیتی در دانشگاه

مصداق دیگری از قانون گریزی آقایان اصلاح‌طلب در این مراسم، دعوت از سعید مدنی از محکومان امنیتی است. سعید مدنی از فعالان ملی- مذهبی است که سابقه زندانی شدن در بازه‌های زمانی مختلف را دارد. او بار اول در سال ۱۳۷۳ و زمانی که سردبیر ماهنامه «ایران فردا» با صاحب امتیازی و مدیرمسئولی عزت‌الله سحابی بود به حبس محکوم شد و بار دوم در سال ۱۳۷۹ فعالیت‌های صابر در شورای فعالان ملی ـ مذهبی علیه منافع کشور موجب حبس او شد.

ماهیت حقوقی یک انجمن

خبرگزاری فارس در ارتباط با حضور سعید مدنی در دانشگاه علامه و در مراسم رونمایی از کتاب هدی صابر نوشت: «سؤال اینجاست که پشت پرده دعوت از یک تبعیدی برای حضور در دانشگاه علامه چه کسانی هستند؟ ماهیت حقوقی انجمن فارغ‌التحصیلان دانشکده اقتصاد که اقدام به برگزاری این برنامه کرده‌اند چیست و جایگاه آن در دانشگاه علامه کجاست؟ و یک محکوم امنیتی که هنوز دوسال از زمان برگشتش از تبعید نمی‌گذرد چگونه پایش به دانشگاه علامه باز شده است؟»
کناره‌گیری طایی از ریاست دانشکده اقتصاد دانشگاه علامه طباطبایی از پس لرزه‌های برگزاری مراسم رونمایی از کتاب هدی صابر بود؛ پس لرزه‌ای که با واکنش رسانه‌های بیگانه و همچنین رسانه‌های زنجیره‌ای در ایران مواجه شد. این رسانه‌ها تلاش کردند با القای عزل رئیس دانشکده اقتصاد تحت فشار نهاد‌های بیرونی، سلیمی رئیس دانشگاه علامه را تحت فشار قرار دهند.

افشاگری رسانه ملکه

در همین رابطه رسانه ملکه در حساب توییتری خود نوشت: برکناری رئیس دانشگاه علامه طباطبایی به خاطر رونمایی از کتاب «فروپاشی» هدی صابر. حسن طایی رئیس دانشکده اقتصاد دانشگاه علامه طباطبایی از کارش برکنار شده است. علت برکناری او برگزاری مراسم رونمایی از کتاب «فروپاشی» نوشته هدی صابر عنوان شده است.
به رغم توضیحات رئیس دانشگاه علامه طباطبایی در خصوص کناره‌گیری رئیس دانشکده اقتصاد ظاهراً این کناره‌گیری هم به مذاق رئیس دولت اصلاحات خوش نیامده است به گونه‌ای که بنابر شنیده‌ها رئیس دانشگاه علامه به اتاق خلوت‌های اصلاح‌طلبان دعوت نمی‌شود.

حمایت از ریاست دانشگاه

غلامی مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه علامه طباطبایی، در خصوص فشار‌هایی که پس از استعفای رئیس دانشکده اقتصاد از جانب اصلاح‌طلبان به سلیمی وارد می‌شود، می‌گوید: «امروز جریان اصلاحات به خاطر کناره‌گیری رئیس دانشکده اقتصاد رئیس دانشگاه علامه را تحت فشار قرار می‌دهد که چرا این عمل درست و انقلابی انجام شده است. رئیس دانشگاه علامه از طرف جریان اصلاحات تحت فشار است. در هر حال ما از او به دلیل این تصمیم عاقلانه و درست که در خصوص رئیس دانشکده اقتصاد گرفته شد تشکر می‌کنیم.»
وی تأکید می‌کند: «اکنون که رئیس دانشگاه علامه طباطبایی در مقابل اقدامات طایی ایستاده و با توجه به اینکه او به شدت از طرف جریان اصلاحات مورد هجمه قرار گرفته است ما جریان حزب‌اللهی می‌دانیم که در این شرایط باید از او حمایت شود، اما این معنایش این نیست که از تمام تصمیمات رئیس دانشگاه حمایت می‌کنیم. در هر حال ما از تصمیماتی که به انسجام و تقویت تفکر جمهوری اسلامی منجر شود حمایت خواهیم کرد.»

دم تکان دادن برای اربابان

علاوه بر برگزاری نشست رونمایی از کتاب «فروپاشی» هدی صابر رئیس دانشکده اقتصاد اقدامات دیگری را در کارنامه خود دارد به گونه‌ای که این اقدامات باعث شد جریان حزب‌اللهی و علمی را در این دانشکده به گوشه رینگ ببرند. مثلاً سال گذشته در دانشکده اقتصاد والیبال مختلط برگزار شد یا به بهانه اینکه دانشجویان دلشان می‌گیرد مانع نصب پوشش سیاه در ایام فاطمیه شدند.
مهمانان مراسم رونمایی از کتاب هدی صابر برای کسانی که در سال ۸۸ آرای بحق مردم، مشروعیت نظام، دموکراسی و آزادی بیان را زیر سؤال برده بودند با یک دقیقه سکوت ادای احترام کردند؛ البته این ادای احترام دم تکان دادن برای اربابان داخلی و خارجی‌شان بود و آن‌ها برای کشته شده‌های فتنه ۸۸ ادای احترام نکردند در واقع آن‌ها برای اینکه اسمشان در لیست‌هایی که بعد‌ها قرار است نوشته شوند این کار را انجام دادند.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار