سرمایه گذار نذر نکرده که رایگان باشد!
کد خبر: 963328
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0042bY
تاریخ انتشار: ۰۲ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۹
واکنش وزیر راه به عوارض آزادراه تهران-شمال:
وزیر راه و شهرسازی گفت: عوارض آزاد راه تهران-شمال هنوز قطعی نشده بلکه در مرحله بررسی و مذاکره قرار دارد.
سرویس اقتصادی جوان‌آ‌نلاین: محمد اسلامی افزود: آنچه که در این رابطه رسانه‌ای شده به هیچ وجه واقعیت ندارد.

وی همچنین اظهارداشت: بسیار تعجب بر انگیز است که این حرف و حدیث‌ها از کجا نشر و نما پیدا می‌کند.

وزیر راه و شهرسازی گفت: عوارض آزاد راهی بر اساس یکسری ضوابط قانونی تعریف و تعیین می‌شود.

وی افزود: بدون شک در نحوه محاسبه عوارض رعایت حال ترددکنندگان و مردم خواهد شد مضاعف بر این مطابق قرارداد با سرمایه گذار در یک بازه زمانی مشخص هزینه سرمایه گذاری در آزاد راه باید مستهلک شود.

اسلامی تصریح کرد: اگر قرار بر این باشد که اقتصاد مردمی شود باید ظرفیت‌های مردم و بخش خصوصی را به مدار آورد.

وی گفت: طبیعی است که وقتی سرمایه گذاری صورت می‌گیرد این حکم نذر ندارد که رایگان باشد بالاخره هزینه سرمایه گذاری باید با یک نرخ مناسب و متعارف برگشت داشته باشد در غیر این صورت اعتماد بین بخش خصوصی و دولت از بین می‌رود.

وزیر راه و شهرسازی افزود: آزادراه تهران – شمال نخستین آزادراه پیشرفته و هوشمند در کشور است که همه ملاحظات استاندارد روز دنیا در این پروژه لحاظ شده است.

وی همچنین در خصوص ساخت واحد‌های مسکونی در قالب طرح اقدام ملی و تعیین و تکلیف واحد‌های فاقد متقاضی مسکن مهر در شهر جدید هشتگرد اظهارداشت: پروژه‌های مسکن مهر هشتگرد منهای دو پروژه بزرگ بقیه فعال هستند.

اسلامی گفت: دو پروژه مزبورمتعلق به نهادهاست از اینرو وزارت راه و شهرسازی در حال مذاکره با این مجموعه هاست تا هرچه سریعتر پروژه‌های مزبور تعیین و تکلیف شود.

وی افزود: جدا از پروژه‌های مسکن مهر در قالب طرح اقدام ملی ۱۶ هزار واحد مسکونی جدید نیز در هشتگرد تولید خواهد شد.

وزیر راه و شهرسازی اظهارداشت: بدون شک با تکمیل پروژه‌های مسکن مهر و همینطور اجرای طرح جدید اقدام ملی بخش زیادی از مستاجران و خانواده‌های فاقد مسکن صاحب خانه و از زیر بار پرداخت اجاره‌های سنگین رهایی می‌یابند.

وی در خصوص پروژه مترو شهر جدید هشتگرد نیز گفت: این پروژه از پیشرفت خوبی برخوردار است و تابستان امسال به بهره‌برداری می‌رسد.

اسلامی ضمن اشاره به اینکه برای بهره‌برداری از خط مزبور دو رام قطار نیز خریداری شده است، افزود: راه‌اندازی مترو تهران-هشتگرد یکی از مطالبات جدی مردم هشتگرد است چرا که ضمن کاهش ترافیک موجب تسهیل حمل و نقل بین تهران و این منطقه می‌شود و در عین حال مسئله بار تقاضای مسکن در تهران را کاهش خواهد داد.
منبع: تسنيم
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار