برگزاری نمایشگاه فرصت های سرمایه گذاری در اسلامشهر
کد خبر: 963137
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0042YT
تاریخ انتشار: ۰۱ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۷:۰۰
مدیر سرمایه گذاری و امور مشارکت های شهرداری اسلامشهر:
چنگیز جعفری گفت: با استفاده ازظرفیتها وفرصتهای موجود وایجاد فضایی امن برای سرمایه گذاران، درآمدهای پایداری برای شهرداری فراهم نمود.
محمدرضا عباسی

چنگیز جعفری مدیر سرمایه گذاری و امور مشارکت های شهرداری اسلامشهر، در نشستی با خبرنگاران ،اظهار داشت : با استفاده از ظرفیتها و فرصتهای موجود و ایجاد فضایی امن برای سرمایه گذاران، می توان ضمن توسعه همه جانبه شهر، درآمدهای پایداری برای شهرداری فراهم نمود.

جعفری با بیان اینکه شهرداری اسلامشهر در حال تهیه بسته های سرمایه گذاری متناسب با شرایط و ویژگی های  خاص شهرستان اسلامشهر است، افزود: آنچه که در بحث سرمایه گذاری در اسلامشهر اهمیت دارد،خروج از ساختار سنتی و انزوای مالی شهرداری و ورود به اقیانوس بی کران منابع مالی شهر است که با انتخاب مشاور ذیصلاح در3 مقطع دست یافتنی خواهد بود.

 وی بیان کرد :با انتخاب  مشاور می توان ضمن تهیه  طرحهای سرمایه گذاری و تبدیل فرصت به بسته سرمایه گذاری، فرآیند علمی و تخصصی در زمینه های شهرسازی ،اقتصادی ، مالی و... را ایجاد کرد.

 جعفری تصریح کرد: با تبدیل  فرصت های شناسایی شده به آنالیزعددی وتهیه بسته های سرمایه گذاری در فضایی شفاف و امن ، می توان برای تصمیم گیری  ورود سرمایه گذاران ومشارکت براساس مقایسه نرخ سود بانکی و سود مورد انتظار سرمایه گذار با توجه به شرایط حاکم بر بازار، نقشه راهی را  ترسیم کرد.

وی افزود: سرمایه گذار باید اعتماد کامل به مجموعه و شرایط بسته پیشنهادی داشته باشد، تا بتواند سرمایه خود را بر روی زمین هایی که مالکیت آن متعلق به شهرداری است، هزینه نماید.

مدیر سرمایه گذاری و امورمشارکت های شهرداری اسلامشهر، تاکید کرد: با تلاش شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر ومصوبه شورای اسلامی شهر، امسال ردیف بودجه مناسبی برای انتخاب مشاور ذیصلاح درحوزه سرمایه گذاری برای تهیه بسته های سرمایه گذاری قرار داده شده است که آگهی مناقصه عمومی جذب آن آماده چاپ در روزنامه های کثیر انتشار می باشد.

وی گفت: با توجه وجود تعداد اندک شرکتهای مشاور متخصص و دارای صلاحیت از سازمان برنامه و بودجه کشور، دراین زمینه با مشاورانی مذاکره و جلسات متعددی داشته ایم تا بهترین مشاوران در این مناقصه شرکت نمایند.

جعفری با اشاره به اینکه  دومین مشاوری که به نظر بنده از اهمیت ویژه ای برخوردار است، مشاور عامل چهارم هست، تاکید کرد: مشاور عامل چهارم بنوعی مشاور مادری است که درتمام فرایند سرمایه گذاری ازمرحله تهیه بسته ،تنظیم اسناد فراخوان ،موافقت نامه ها و... ، نظارت بر تمام ابعاد مالی ، ساخت و اجرا ، مهندسی ارزش و میزان سهم الشراکت بر اساس تعاریف و استانداردهای سازمان برنامه و بودجه و قوانین حاکم بر وزارتخانه های مختلف، طرح را تدوین می نماید.

وی گفت: اسناد انتخاب این مشاور نیز تهیه شده و طی مصوبه شورای اسلامی شهر، آماده چاپ در روزنامه های کثیر الانتشار است.

مدیر سرمایه گذاری و امور مشارکت های شهرداری اسلامشهر، با بیان اینکه  سومین و مهمترین مسئله، انتخاب مشاور برای تهیه طرح جامع استراتژی توسعه شهری (CDS) است، تاکید کرد: این طرح در واقع، موتور توسعه شهر در بحث سرمایه گذاری و نقشه راه است، که  در طرح جامع استراتژی توسعه شهری، افق بالادستی اسلامشهر و چینش آن در کنار شهرستانهای اطراف و پایتخت مورد مطالعه قرار خواهد گرفت، تا کارکردی را در حوزه اقتصادی و سرمایه گذاری تعریف کند، که زیرساخت های اساسی آن در شهرستان اسلامشهر وجود داشته باشد.

وی بیان  کرد: در اسلامشهر تعداد زیادی کارخانه وجود دارد ،که به صورت ملی و فراملی فعالیت می کنند و به کشورهای مختلفی صادرات دارند، بنابراین رویکرد ما در جذب سرمایه گذار در حوزه اقتصاد، نیم نگاه جدی به بحث صادرات و واردات خواهد بود، زیرا علاوه بر جمعیت 2 میلیونی این شهرستان و شهرستان های اطراف، جمعیت 9 میلیون نفری شهر تهران نیز در نزدیکی اسلامشهر قرار دارد.

جعفری افزود:با توجه به اینکه در شهری مانند تهران، تهیه اراضی مستعد برای سرمایه گذاری های بزرگ با توجه به قیمت تمام شده بالا بسیار دشواراست، در حالی که هم اکنون اراضی مناسبی برای پروژه های بزرگ سرمایه گذاری در اسلامشهر وجود دارد.                                               

مدیر سرمایه گذاری وامور مشارکت های شهرداری اسلامشهر، با اشاره به اینکه  گام نهایی در تکمیل پروژه فرصت های سرمایه گذاری، تهیه طرح جامع اطلس سرمایه گذاری است، خاطر نشان کرد:این طرح درحال انجام بوده وبه یاری خدا پس ازاتمام مجموعه این اقدامات وتهیه بسته های سرمایه گذاری  یعنی حدوداً 6 ماه پس از انعقاد قرارداد با مشاورین، نمایشگاه فرصت های سرمایه گذاری استان در شهرستان اسلامشهر برگزار خواهد شد که این اتفاق بسیار بزرگی برای اسلامشهر است .

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار