تیروکمان برای المپیک حداکثر دو سهمیه می‌گیرد
کد خبر: 962886
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0042UQ
تاریخ انتشار: ۳۰ تير ۱۳۹۸ - ۱۱:۵۱
رئیس فدراسیون تیروکمان با بیان اینکه برای المپیک توکیو حداکثر دو سهمیه می‌توانیم کسب کنیم، گفت: زهرا نعمتی در صورتی که تمرکز بیشتری داشته باشد می‌تواند کسب سهمیه کند.
سرویس ورزشی جوان آنلاین: غلامرضا شعبانی بهار به وضعیت کسب سهمیه تیر و کمان و پاراتیروکمان برای بازی‌های المپیک و پارالمپیک اشاره کرد و ابراز امیدواری کرد که در بخش جانبازان و معلولان حداکثر سهمیه ممکن به دست بیاد ضمن اینکه وی برای بخش المپیکی‌ها نیز کسب حداکثر دو سهمیه را پیش بینی کرد.

وی با یادآوری اینکه تیم اعزامی پاراتیروکمان به مسابقات جهانی هلند صاحب ۶ سهمیه شد، گفت: ورزشکاران این بخش فرصت اعزام به سه میدان انتخابی دیگر را دارند بنابراین همچنان فرصت داریم تا در بخش انفرادی جانبازان و معلولان صاحب سهمیه شویم. قطعاً اعزام به رویداد‌های انتخابی باقی مانده را در برنامه خواهیم داشت چراکه دستیابی به حداکثر سهمیه ممکن که هر کشور مجاز به کسب آن است را در برنامه داریم.

رئیس فدراسیون تیروکمان با بیان اینکه در مجموع با مشکل خاص و جدی در بخش جانبازان و معلولان مواجه نیستیم، خاطرنشان کرد: ایران جزو معدود کشور‌هایی است که در یک رویداد صاحب ۶ سهمیه شد. البته که نمی‌خواهیم به این تعداد سهمیه بسنده کنیم، اما از طرفی با مسائل مالی و محدودیت‌های آن هم مواجه هستیم. با این اوصاف اجرای برنامه‌های تدارکاتی داخلی و خارجی را در برنامه داریم.

شعبانی بهار در بخش دیگر از این گفتگو به وضعیت کمانداران و المپیکی شدن آن‌ها پرداخت و گفت: در این بخش شرایط کاملاً متفاوت است. ما در المپیک ریو یک سهمیه داشتیم و برای المپیک توکیو هم با حداقل یک و حداکثر دو سهمیه می‌توانیم شرکت داشته باشیم. البته در مسابقات جهانی هلند نتوانستیم سهمیه‌ای کسب کنیم، اما امیدواریم در میادین انتخابی دیگر به این مهم دست پیدا کنیم.

وی با بیان اینکه تیم ملی تیروکمان حضور در مسابقات قهرمانی آسیا را در برنامه دارد، خاطرنشان کرد: این رقابت‌ها به عنوان یکی از میادین توزیع سهمیه به حساب می‌آید که آبان ماه به میزبانی تایلند برگزار خواهد شد. در هردو بخش مردان و بانوان اعزام خواهیم داشت به این امید که در هر بخش یک سهمیه کسب کنیم.

رئیس فدراسیون تیروکمان ادامه داد: در این رقابت‌ها کشور‌هایی که سهمیه‌ای نگرفته اند شرکت می‌کنند. در کل کار ایران در بخش مردان راحت‌تر از بانوان است چراکه در بخش مردان بیشتر کشور‌های مدعی قاره کسب سهمیه کرده اند، اما در بخش بانوان شرایط اینگونه نیست. فقط دو کشور صاحب سهمیه شده اند.

شعبانی بهار با بیان اینکه برای تیم ملی تیروکمان مردان و بانوان پیش از حضور در مسابقات قهرمانی آسیا یک اردوی برون مرزی برگزار خواهد شد، گفت: در حال بررسی هستیم تا محل و زمان برگزاری این اردو را مشخص و نهایی کنیم. برای مان مهم است که چنین اردویی داشته باشیم به خصوص که کمک می‌کند تا کمانداران با آمادگی بیشتر در مسابقات شرکت داشته باشند.

وی همچنین در مورد زهرا نعمتی و صحبت هادی رضایی که در نشست خبری اخیر در رابطه با وی و اینکه باید تکلیفش را مشخص کند نیز گفت: در این مورد خود خانم نعمتی باید تصمیم بگیرد. این حق ورزشکار است که برای خود تصمیم بگیرد. خانم نعمتی برای پارالمپیک کسب سهمیه کرده و کسی نمی‌تواند مانع او برای حضور در توکیو شود. در بخش المپیک هم زهرا نعمتی مصمم به حضور در رقابت‌های انتخابی باقی مانده برای کسب سهمیه است. نمی‌توان به راحتی این ورزشکار را محدود کرد. او از مفاخر ورزش ایران به حساب می‌آید.

رئیس فدراسیون تیروکمان در پایان در مورد اینکه «زهرا نعمتی می‌تواند برای المپیک توکیو کسب سهمیه کند؟»، به خبرنگار مهر گفت: زهرا نعمتی مصمم و با تجربه است. احساسم بر این است که می‌تواند کسب سهمیه کند البته اگر انرژی خود را متمرکز کند. رکوردی که در مسابقات توکیو زد امیدواری زیادی ایجاد کرد. این رکورد نشان می‌دهد که متمرکزتر از قبل شده و می‌تواند حضور موفق تری در مسابقات انتخابی المپیک داشته باشد.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار