بازسازی و نوسازی مناطق محروم استان مرکزی در طرح جهاد همبستگی ملی
کد خبر: 960810
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0041ww
تاریخ انتشار: ۱۵ تير ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۹
مسئول بسیج سازندگی سپاه روح‌الله استان مرکزی:
با توجه به سیل‌های ابتدای امسال، 25 استان کشور از جمله استان مرکزی و 170 هزار واحد آسیب‌دیده در سطح کشور، بسیج سازندگی سپاه روح‌الله استان مرکزی در زمینه کمک به مناطق آسیب‌دیده همراه دولت بود که اکنون در زمینه بازسازی و نوسازی مناطق محروم در استان در طرح جهاد همبستگی ملی خدمت‌ می‌کند.

امید محترمی مسئول بسیج سازندگی سپاه روح‌الله استان مرکزی در جلسه قرارگاه بازسازی و نوسازی مناطق سیل‌زده استان مرکزی با اشاره به طرح جهاد همبستگی ملی اظهار داشت: با توجه به سیل‌های ابتدای امسال، 25 استان کشور از جمله استان مرکزی و 170 هزار واحد آسیب‌دیده در سطح کشور، بسیج سازندگی سپاه روح‌الله استان مرکزی در زمینه کمک به مناطق آسیب‌دیده همراه دولت بود که اکنون در زمینه بازسازی و نوسازی مناطق محروم در استان در طرح جهاد همبستگی ملی خدمت‌ می‌کند.

وی افزود: در ابتدا جغرافیای هدف ما برای کمک‌رسانی به مردم آسیب‌دیده از سیل شهرستان چگینی بود اما با توجه به میزان خسارات در مناطق محروم استان، هدف و اولویت اصلی ما استان مرکزی شد.

 مسئول بسیج سازندگی سپاه روح‌الله استان مرکزی ادامه داد: در طرح جهاد همبستگی ملی با استفاده از ظرفیت خیران و مساجد به دور از نگاه تصدی‌گری و با کمک دستگاه‌های مربوطه از جمله بنیاد مسکن، خیران و سایر نهادهای حمایتی به مردم مناطق آسیب‌دیده کمک می‌کنیم.

محترمی بیان کرد: کمک‌ها منجر به تکمیل خانه‌ها نمی‌شود بلکه نیاز است برای یک واحد 60 متری حدود 25 میلیون تومان دوباره تخصیص اعتبار انجام شود، به همین سبب به دنبال استفاده از ظرفیت گروه‌های جهادی، خیران و مساجد هستیم

 

وی تصریح کرد: با توجه به اینکه مساجد در زمان جنگ پشتیبان رزمندگان بودند، این طرح مسجد‌محور است به عبارتی با استفاده از ظرفیت مساجد نیازهای جهادگران در این طرح تامین می‌شود.

مسئول بسیج سازندگی سپاه روح‌الله استان مرکزی خاطرنشان کرد: خانه‌های 60 متری با اسکلت پیچ‌ و مهره‌ای مد نظر است و این اسکلت‌ها سال‌های گذشته توسط استان خراسان در سراسر کشور تامین می‌شد اما اکنون با توجه به ظرفیت صنایع استان، نخستین اسکلت پیچ و مهره‌ای در استان مرکزی ساخته شد که توسط بنیاد مسکن به تایید رسید.

محترمی عنوان کرد: با این کار تولید اسکلت را در استان مرکزی شروع می‌کنیم که گردش مالی خوب با ظرفیت استانی و قیمت پایین‌تر برای استان ایجاد می‌کند و اداره‌کل فنی و حرفه‌ای استان مرکزی در این طرح همکاری لازم با بسیج سازندگی دارد.

وی افزود: اداره کل فنی و حرفه‌ای استان کارگاه‌هایی برای تولید درب و پنجره دراختیار بسیج قرار می‌دهد که پس از تامین مواد اولیه کارگاه‌ها، کارآموزان و نیروهای جهادی و مربیان مراکز فنی و حرفه‌ای برای جبرای هزینه و کمبود اعتبار در این طرح کمک می‌کنند.

مسئول بسیج سازندگی سپاه روح‌الله استان مرکزی ادامه داد: با توجه به اینکه جامعه هدف ما بهزیستی و کمیته امداد است، در این طرح باید از ظرفیت اصناف، کارخانه‌ها، خیران و سایر دستگاه‌ها استفاده شود و تامین مصالح این طرح نیز موضوع مهمی است که باید این کار انجام شود.

 

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار