ویزیت و کنترل فشار خون بیش از ۱۱ هزار بیمار در تبریز
کد خبر: 958189
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0041Gf
تاریخ انتشار: ۲۲ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۵:۴۹
رئیس مرکز آموزشی و درمانی امام رضا (ع) تبریز:
رئیس مرکز آموزشی و درمانی امام رضا (ع) تبریز گفت: از آغاز طرح بسیج ملی کنترل فشار خون بالا در یک ماه گذشته در مجموع مراجعان به درمانگاه‌های تخصصی و فوق تخصصی این مرکز بیش از ۱۱ هزار و ۲۰۰ نفر است.

محمد علیزاده  اظهار داشت: به لحاظ اهمیتی که بحث کنترل فشار خون از آغاز طرح بسیج ملی کنترل فشار خون بالغ بر 2 هزار نفر از مجموع کل مراجعین به درمانگاه‌های این مرکز کنترل فشار خون شده و بعد از تثبیت پرفشاری خون بیمار به سطوح بالاتر ارجاع داده می‌شود.

وی افزود: از 2 هزار مراجعه کننده‌ای که فشار خون آنها کنترل و پایش شده بیش از یکصد و پنجاه نفر به سطح دوم و 60 نفر نیز به سطح 3 که تحت نظر فوق تحصصص فشار خون است ارجاع داده شده‌اند.

رئیس مرکز آموزشی و درمانی امام رضا (ع) تبریز ادامه داد: طرح بسیج ملی کنترل فشار خون در سه مرحله و سه سطح از یک ماه قبل در سراسر کشور استارت خورده که 
مرحله اول اطلاع‌رسانی، مرحله دوم شناسائی و پایش بیمار و مرحله سوم ارجاع و کنترل و درمان است.

وی اضافه کرد: همزمان با اجراء مراحل فوق در سه سطح انجام می‌یابد که سطح یک مراکز بهداشتی و درمانی ( خانه‌های بهداشت و...) سطح دو مراکز درمانی (بیمارستان‌ها و... ) و سطح سه مراکز فوق تخصصی کلیه، قلب و نفرولوژی و..) هستند که مرکز آموزشی و درمانی امام رضا (ع) تبریز سطح سه است.

مقصود حسینی مدیر درمانگاه بیمارستان امام رضا(ع) تبریز نیز در این خصوص گفت: با توجه به اینکه این مرکز سطح سه بوده و باید صرفا بیماران ارجاعی از سایر مراکز را ویزیت کنیم اما به لحاظ اهمیتی که کنترل فشار خون دارد در یک ماه گذشته تمام سطوح در این مرکز توسط همکاران و اساتید پایش کرده‌ایم.

وی افزود: از آغاز مرحله دوم که از 18 خردادماه شروع شده همکاران مستقر در درمانگاه در سه منطقه و به صورت صبح و عصر در این مرکز آماده کنترل فشار خون مراجعان هستند.

حسینی ادامه داد: تمام افراد با ارائه کد ملی و شماره تماس تلفن همراه می‌توانند فشار خون خود را در این مرکز کنترل کرده و دوره‌های کنترل بعدی نیز توسط سامانه پیامکی به تلفن همراه فرد جهت مراجعات بعدی پیامک می‌شود.

برچسب ها: کنترل ، فشارخون ، درمانگاه
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار