۷۵ درصد کشفیات تریاک جهان مربوط به ایران است
کد خبر: 958065
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0041Ef
تاریخ انتشار: ۲۱ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۱
دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر:
دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر، گفت: ۷۵ درصد کشفیات تریاک جهان مربوط به ایران است و ۶۱ درصد مرفین جهان و ۱۷ درصد هروئین جهان را بر اساس آمار سازمان ملل، ایران کشف می‌کند.
سرویس جامعه جوان آنلاین: اسکندر مؤمنی، صبح سه شنبه در نشست خبری به مناسبت سالروز جهانی مبارزه با مواد مخدر، اظهار کرد: در تهران و ۳۱ استان دیگر به مناسبت سالروز مبارزه با مواد مخدر برنامه‌های فرهنگی و هنری در نظر گرفتیم.

وی افزود: یک اراده و خواست عمومی از سوی جامعه برای مبارزه با مواد مخدر در حال شکل گیری است.

دبیر ستاد کل مبارزه با مواد مخدر با اشاره به برنامه‌های ستاد در راستای مبارزه با مواد مخدر سازمان ملل و مواد مخدر، گفت: ۷۵ درصد کشفیات تریاک جهان مربوط به ایران است و ۶۱ درصد مرفین جهان و ۱۷ درصد هروئین جهان را بر اساس آمار سازمان ملل، ایران کشف می‌کند.

مؤمنی گفت: در سال ۱۰۱۷ ایران ۲۱ تن هروئین کشف کرد، ولی کل اروپا با بیش از ۵۰ کشور حدود ۴ تن هروئین کشف کرد.

وی ادامه داد: میزان کشفیات در کشور مبدا کمتر از ۳۰۰ تن است درحالی که ایران بیش از ۸۰۰ تن کشفیات مواد مخدر دارد.

مؤمنی خاطرنشان کرد: از این آمار نتیجه می‌گیریم که آن کشور‌ها می‌توانند با مواد مخدر و توزیع آن مبارزه کنند، ولی نمی‌خواهند، ولی جمهوری اسلامی ایران می‌خواهد با توزیع مواد مخدر مبارزه کند، ولی کشور‌های دیگر با اعمال تحریم‌های ظالمانه اجازه این کار را به جمهوری اسلامی نمی‌دهند.

وی گفت: امروزه کشفیات مواد مخدر بدون تجهیزات جدید و مدرن امکان نیست و کار را با مشکل مواجه می‌کند.

مؤمنی ادامه داد: اروپا باید سهم و نقش خودش را در راستای مبارزه با مواد مخدر را ادا کند و در کنار ایران قرار گیرد نه در مقابل ایران.

مؤمنی یادآوری کرد: در سال‌های اخیر بیش از ۲ هزار کیلومتر انسداد مرز‌ها را برای مبارزه با مواد مخدر داشته‌ایم اینجا سوال مطرح می‌شود که اروپا در این سال‌ها چه کرده است.

وی گفت: در طول ۳۰ سال گذشته ۴۱ هزار عملیات انجام شد که از این تعداد عملیات ۱۲ هزار تن مواد مخدر کشف و ۳۸۱۴ شهید و ۱۲ هزار جانباز و مجروح دادیم و بیش از ۲ هزار انسداد مرز‌ها را داشتیم.

مؤمنی افزود: ۵ درصد جمعیت جهان متعلق به آمریکا است که بیش از یک میلیون و ۲۰۰ هزار زندانی دارد که ۴۷ درصد آن‌ها مربوط به مواد مخدر هستند.

مومنی گفت: حدود ۲۰ میلیون نفر از جمعیت بالای ۱۲ سال در آمریکا حداقل یک نوع مواد مخدر مصرف می‌کنند.

وی تاکید کرد: در حوزه‌های ساماندهی معتادین متجاهر ظرفیت‌های جدیدی ایجاد شد و دو اردوگاه تا کنون راه اندازی شد و نقاط آلوده پاکسازی شد.

دبیر کل ستاد مبارزه با مواد مخدر یادآور شد: افزایش بهره گیری از سازمان‌های مردم نهاد در زمینه مبارزه با موادمخدر نسبت به گذشته بهتر شده است.

وی ادامه داد: ۲۳ درصد از دانش آموزان در مقاطع هدف تحت پوشش آموزش‌های پیشگیری از اعتیاد قرار گرفتند و قصد داریم طرح یاریگران را در مدارس اجرا کنیم.
منبع: مهـــر
برچسب ها: تریاک
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار