شلیک اولین تیر در خلیج فارس نفت را ۱۰۰دلاری می‌کند
کد خبر: 957386
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/00413i
تاریخ انتشار: ۱۲ خرداد ۱۳۹۸ - ۲۱:۵۱
مشاور عالی فرمانده کل قوا:
سرويس سیاسی جوان آنلاين: اولین تیری که در خلیج فارس شلیک شود قیمت نفت را به بالای ۱۰۰دلار خواهد رساند و این نفت ۱۰۰دلاری برای امریکا، اروپا و دوستان امریکا مانند ژاپن و کره جنوبی قابل تحمل نخواهد بود.

سرلشکر سیدیحیی رحیم‌صفوی دستیار و مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا در گفت‌وگو با فارس در پاسخ به سؤالی پیرامون مطرح شدن موضوع جنگ در فضای داخلی کشور و سخنان صریح و قاطعانه رهبری در خصوص عدم وقوع جنگ، اظهار داشت: امریکایی‌ها بیش از ۲۵ پایگاه نظامی در سراسر منطقه دارند که از جمله آن‌ها فرماندهی هوایی سنتکام در قطر، فرماندهی زمینی در کویت و فرماندهی دریایی در بحرین است و در این پایگاه‌ها نیز بیش از ۲۰هزار نیروی نظامی مستقر است.

وی افزود: امریکایی‌ها به خوبی می‌دانند که این نیروی نظامی در برد موشکی ایران قرار دارد و در خلیج فارس هم تمام ناوگان امریکایی و بیگانه در برد موشک‌های ساحل به دریای نیروی دریایی سپاه قرار دارد و این برد که بیش از ۳۰۰کیلومتر است از ساحل ایران تا ساحل کشور مقابل خواهد رسید.

نگاه ترامپ به امنیت هم اقتصادی است

دستیار و مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا با بیان اینکه ترامپ امنیت را اقتصادی کرده و اگر به صرفه اقتصادی او نباشد هیچ گاه وارد هیچ جنگی نخواهد شد، تأکید کرد: او می‌داند که هر جنگی با ایران هم با شکست نظامی مواجه خواهد شد و هم هزینه‌های اقتصادی زیادی خواهد داشت.
سرلشکر صفوی خاطرنشان کرد: اولین تیری که در خلیج فارس شلیک شود قیمت نفت را به بالای ۱۰۰دلار خواهد رساند و این نفت ۱۰۰دلاری برای امریکا، اروپا و دوستان امریکا مانند ژاپن و کره جنوبی قابل تحمل نخواهد بود.
وی با تأکید بر اینکه امریکا در حال رجزخوانی است و از دو هفته پیش شروع به عقب‌نشینی کرده، تصریح کرد: ما نظامی‌ها برای اینکه جنگی رخ ندهد باید برای جنگ آماده باشیم و بحمدالله امروز هم نیرو‌های مسلح ما در آمادگی کامل قرار دارند. ترامپ اگر از نظامیان امریکایی که تجربه جنگ عراق و افغانستان را دارند نظر بخواهد، حتماً او را از جنگ با ایران نهی خواهند کرد چراکه آن‌ها می‌دانند ایران استراتژی غافلگیرکننده و ضربه شوک‌آوری را به آن‌ها خواهد زد.

امریکا به نوکران خود وفادار نیست

دستیار و مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا با تأکید بر اینکه قدرت امریکا و رژیم صهیونیستی و برخی کشور‌های عربی رو به افول است، خطاب به سران کشور‌های مرتجع منطقه گفت: امریکایی‌ها به هیچ کدام از نوکران خود مانند شاه، زین‌العابدین بن علی، حسنی مبارک، قذافی و... وفادار نبوده و نیستند و همانگونه نیز که رهبری فرمودند: امریکایی‌ها از منطقه غرب آسیا باید بروند، قطعاً خواهند رفت.
سرلشکر صفوی با بیان اینکه ایران همواره به دنبال روابط دوستانه با کشور‌های همسایه است، گفت: استراتژی ما عدم تخاصم با همسایگان است و حتی ایران حاضر به امضای پیمان عدم‌تخاصم با کشور‌های همسایه است، اخیراً هم این موضوع توسط وزیر خارجه مطرح شد. پیشنهاد اینجانب این است تا با برخی کشور‌ها پیمان عدم‌تخاصم منعقد کنیم و با برخی دیگر نیز ائتلاف تشکیل دهیم.
برچسب ها: ترامپ ، استراتژی
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار