توهین به سپاه توهین به ملت بزرگ ایران است
کد خبر: 952009
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/003zez
تاریخ انتشار: ۳۰ فروردين ۱۳۹۸ - ۲۲:۲۳
رئیس جمهور در مراسم بزرگداشت روز ارتش:
«هیچ‌کس تردید ندارد که اگر امروز دست‌های تروریست‌ها در عراق، افغانستان، لبنان و سوریه هر روز بسته‌تر از دیروز می‌شود، در سایه تلاش ارتش و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و به دلیل خواست دولت‌ها و کشور‌های منطقه از آن‌ها برای حمایت است.»
سرویس سیاسی جوان آنلاین: «هیچ‌کس تردید ندارد که اگر امروز دست‌های تروریست‌ها در عراق، افغانستان، لبنان و سوریه هر روز بسته‌تر از دیروز می‌شود، در سایه تلاش ارتش و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و به دلیل خواست دولت‌ها و کشور‌های منطقه از آن‌ها برای حمایت است.» این مطلب را رئیس جمهور روز پنج‌شنبه و در مراسم بزرگداشت روز ارتش جمهوری اسلامی ایران در حرم مطهر امام خمینی (ره) عنوان کرد. دکتر روحانی ابتدا با تبریک سالروز ارتش جمهوری اسلامی ایران به همه ملت ایران، نیرو‌های مسلح و فرماندهی معظم کل قوا، با اشاره به اینکه از آغاز پیروزی انقلاب و نهضت اسلامی همواره ارتش مورد توجه ویژه امام بزرگوار قرار داشت، گفت: قبل از پیروزی انقلاب اسلامی و در سال‌های ۴۲ و ۴۳ اگر به سخنرانی‌های امام راحل مراجعه شود، ملاحظه خواهیم کرد که امام (ره) برای عزت نیرو‌های مسلح کشور احترام خاصی قائل است و یکی از اهداف انقلاب را عزت نیرو‌های مسلح می‌داند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر ریاست جمهوری، رئیس جمهور با تأکید بر اینکه نیرو‌های مسلح جزو ملت ایران بوده و همه قدرت خود را از آن حمایت از ملت می‌دانند، گفت: ملت ایران هم استقلال خود را در کنار حضور نیرو‌های مسلح می‌داند. وی با قدردانی از فداکاری و ایستادگی نیرو‌های مسلح اظهار داشت: زمانی که نیرو‌های مسلح نیاز به حمایت مردم دارند همه مردم و نخبگان در کنار نیرو‌های مسلح قرار دارند.

همه مردم یکپارچه در کنار سپاه هستند

رئیس جمهور به اقدام زشت دولت فریبکار امریکا علیه نیرو‌های فداکار سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اشاره و تصریح کرد: در این اقدام زشت همگان دیدند که همه مردم یکپارچه کنار سپاه بودند و همواره در کنار سپاه خواهند بود همانطور که سپاه نیز همواره کنار مردم بوده و همیشه کنار مردم خواهد بود. روحانی خاطرنشان کرد: اینکه دشمنان فکر می‌کنند سپاه پاسداران صرفاً بخشی از نیرو‌های مسلح ایران است، اشتباه می‌کنند. سپاه در سراسر کشور در همه صحنه‌های ملی و خدماتی حضور دارد و مردم سپاه را از خود و از آن خود می‌دانند. رئیس جمهور تأکید کرد: توهین به سپاه پاسداران توهین به نیرو‌های مسلح و ملت بزرگ ایران است.

راز عصبانیت امریکا از ملت ایران

رئیس جمهور با بیان اینکه حضور امریکا در منطقه چیزی جز بدبختی و ویرانی نداشته است، گفت: مرور ۱۸ سال گذشته نشان می‌دهد مداخلات ارتش امریکا در منطقه ما از افغانستان گرفته تا عراق، سوریه، لبنان، یمن و دیگر کشورها، به جز جنایت، نکبت، بدبختی، ویرانی و آدمکشی، چیزی برای منطقه به ارمغان نیاورده است. دکتر روحانی افزود: از زمانی که امریکا تصمیم گرفت با مسلح کردن تروریست‌ها و حمایت جنگنده‌هایش، از این تروریست‌ها به عنوان قدرت نیابتی در منطقه استفاده کند و خود نظاره‌گر باشد، آن قدرتی که توانست نقش شوم امریکا در منطقه را به هم بزند و نقش بر آب کند، نیرو‌های مسلح ما در منطقه به‌ویژه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بود. رئیس جمهور با تأکید بر اینکه امریکا از هر قدرتی که تسلیم و تحت سیطره و فرمان آن‌ها نباشد، عصبانی است، اظهار داشت: امریکا به خاطر ۴۰ سال ایستادگی، از ملت ایران و از نیرو‌های مسلح و سپاه پاسداران، عصبانی است همانطور که از حزب‌الله لبنان، حشدالشعبی عراق و نیرو‌های مردمی یمن هم عصبانی است. امریکایی‌ها و اذنابشان در منطقه و رژیم صهیونیستی فکر نمی‌کردند که ملت‌های منطقه با کمک ملت ایران و نیرو‌های مسلح و سپاه پاسداران بتوانند همه تروریست‌ها را به عنوان نیرو‌های نیابتی آن‌ها در منطقه، از میان برده و مضمحل کنند و همه آن‌ها را از سرزمین‌های اشغال شده بیرون برانند. امریکا امروز عصبانی است که نمی‌تواند نقشه‌ای را که برای منطقه طراحی کرده بود، پیش ببرد.

قدم‌های بلند سپاه در مبارزه با تروریسم روحانی ادامه داد: حضور نیرو‌های مردمی منطقه در کنار نیرو‌های سپاه پاسداران انقلاب اسلامی این منطقه را از هر جای دیگر امن‌تر کرده است. رئیس جمهور با بیان اینکه امریکا قدرت منطقه‌ای ما و قدرت ایران و نیرو‌های مسلح ما و امنیت و ثبات منطقه ما را نمی‌خواهد، گفت: آنچه هدف ماست امنیت و ثبات منطقه، استقرار حکومت‌های منطقه و پایان تروریسم در منطقه است. وی افزود: امروز یکی از افتخارات نیرو‌های مسلح ما مبارزه با تروریسم است و به‌ویژه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در این زمینه قدم‌های بلندی برداشته است. هیچ‌کس تردید ندارد که اگر امروز دست‌های تروریست‌ها در عراق، افغانستان، لبنان و سوریه هر روز بسته‌تر از دیروز می‌شود، در سایه تلاش ارتش جمهوری اسلامی ایران و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و به دلیل خواست دولت‌ها و کشور‌های منطقه از آن‌ها برای حمایت است.

بیایید منطقه را از حضور متجاوزان پاک کنیم

رئیس جمهور در بخش دیگری از سخنان خود خاطرنشان کرد: از ارتش جمهوری اسلامی ایران که امروز همزمان با رژه نیرو‌های مسلح در برخی از استان‌های کشور همچون گلستان، لرستان و خوزستان به دلیل وقوع حادثه سیل، خدمت به مردم را در دستور کار دارند و رژه خدمت امدادرسانی را انجام می‌دهند، تشکر و قدردانی می‌کنم. روحانی در بخش پایانی سخنان خود در مراسم رژه روز ارتش جمهوری اسلامی، خطاب به مردم منطقه، کشور‌های همسایه و ملت‌های مسلمان، گفت: نیرو‌های مسلح ایران هیچ‌گاه در برابر شما و در برابر منافع ملی شما نیستند.

رئیس جمهور تأکید کرد: نیرو‌های مسلح ما در برابر متجاوزان ایستادگی می‌کنند و قدرت نیرو‌های مسلح ما قدرت کشور‌های منطقه و جهان اسلام است. ریشه مشکلات منطقه یا از صهیونیسم و یا از استکبار امریکاست. ملت‌های منطقه قرن‌ها با هم برادرانه زندگی کرده‌اند و با حسن همجواری در کنار هم بوده‌اند. اگر مشکلی در منطقه است از سوی دیگران است.
روحانی خطاب به مردم منطقه و کشور‌های همسایه گفت: بیایید با هم در کنار هم باشیم و منطقه را از حضور متجاوزین پاک کنیم و در مقابل صهیونیسم غاصب که ۷۰ سال در منطقه در حال جنایت و کشتار است بایستیم و به ملت فلسطین و ملت‌های بزرگ منطقه کمک کنیم تا به‌حق تاریخی خودشان برسند که در این راه، پیروزی از آن حق خواهد بود.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار