کودک شش ساله‌ای که جان خیلی‌ها را نجات داد!
کد خبر: 951665
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/003zZR
تاریخ انتشار: ۲۷ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۳:۰۳
تصمیم به ارتقای سیستم مراکز اورژانس پس از انتشار یک فیلم
فیلم کودک شش ساله‌ اصفهانی که بعد از تماس با مرکز اورژانس برای نجات جان مادرش، نمی‌توانست آدرس خانه را به مامور اورژانس بدهد باعث شد تا رئیس سازمان فناوری اطلاعات به فکر ارتقای سیستم مراکز اورژانس‌ها بیفتد.
سرویس اجتماعی جوان آنلاین: به تازگی فیلمی منتشر شده که در آن کودک شش ساله اصفهانی با مرکز اورژانس تماس می‌گیرد و با صدای معصومانه‌اش به آن‌ها اطلاع می‌دهد که مادرش چند قرص خورده، خوابیده و بیدار نمی‌شود. این کودک از مرکز اورژانس می‌خواهد که مادرش را نجات دهند، اما به‌دلیل اینکه نمی‌تواند آدرس دقیق خانه‌شان را بدهد چند دقیقه‌ای زمان می‌برد تا با علامت و نشانه‌های مختلف، منظورش را به مرکز اورژانس بفهماند و حوالی آدرس را به آن‌ها بگوید.

تعداد بازدید : 165

با انتشار گسترده این فیلم در شبکه‌های اجتماعی و رسانه‌های مختلف امیر ناظمی، رئیس سازمان فناوری اطلاعات دراین‌باره در صفحه توئیتر خود می‌نویسد: «فیلم تماس کودک با اورژانس را دیدم، از ناراحتی بغضم گرفت. در حاشیه جلسه صبح با زیرساخت و سپس حاشیه جلسه با وزیر بهداشت هماهنگ شد تا یک ماه آینده، موقعیت فرد تماس‌گیرنده به صورت اتوماتیک به اورژانس‌ها داده شود. در ضمن، وضعیت مادر اکنون خوب است.»

می‌گویند هر اتفاقی یک حکمتی دارد. شاید قرص خوردن مادر این کودک شش ساله علتی بود تا کودک با مرکز اورژانس اصفهان تماس بگیرد، این فیلم ضبط شود و دست به دست بچرخد تا رئیس سازمان فناوری اطلاعات آن را ببیند، بغض کند و برای ارتقای سیستم اورژانس کشور تصمیم مهمی بگیرد.

لحظات نفس‌گیر در این فیلم که کودک شش ساله قدرت بیان آدرس خانه‌شان را ندارد، آن‌قدر دیر می‌گذرد که مخاطب تحت تاثیر قرار می‌گیرد و برای سلامتی جان مادر این کودک دعا می‌کند. دقیقه‌ها می‌گذرند و ممکن است فقط به خاطر یک ثانیه دیرتر رسیدن اورژانس به مقصد، مادر از دنیا برود و کودک شش ساله‌ای که در فیلم می‌گوید: «پدر ندارم» را یتیم کند!

آنطور که اعلام شده، خوشبختانه حال مادر این کودک شش ساله اصفهانی خوب است و جانش نجات پیدا کرده. اما به‌طور حتم پیش از این، افراد زیادی در همین شرایط قرار گرفته و به دلیل آنکه کودکشان یا پدر و مادر میانسالشان نتوانسته‌اند به مرکز اورژانس آدرس بدهند، جان خود را از دست داده‌اند.

امید است که با ارتقای سیستم اورژانس کشور و نمایش موقعیت فرد تماس گیرنده به مراکز اورژانس‌ها هر کودکی قادر به نجات جان پدر و مادرش در شرایط بحرانی باشد؛ و همانطور که رئیس سازمان فناوری اطلاعات وعده داده است این کار تا یک ماه آینده اجرایی شود و وقفه‌ای در راه‌اندازی آن نیفتد.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار