توسعه امنیت دریایی؛ راهبرد دفاعی ایران
کد خبر: 940373
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/003wdJ
تاریخ انتشار: ۱۱ دی ۱۳۹۷ - ۲۱:۵۹
رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح تأکید کرد
سرلشکر باقری با بیان اینکه حفظ امنیت در مرز‌های کشور و به ویژه در مرز‌های دریایی جنوب از خلیج فارس تا سواحل مکران پیوسته و همیشه به عنوان یک اصل مهم دنبال می‌شود، گفت: نظام جمهوری اسلامی ایران در دفاع مرز‌های آبی و اقتدار دریایی قاطع و توانمند است.
به گزارش سپاه نیوز، سردار سرلشکر پاسدار محمد باقری، رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح در ادامه سفر به استان هرمزگان در بازدید از منطقه دوم نیروی دریایی ارتش توسعه سواحل مکران و تأمین امنیت مرز‌ها را راهبرد دفاعی ایران دانست و تأکید کرد: نظام جمهوری اسلامی ایران در دفاع مرز‌های آبی و اقتدار دریایی قاطع و توانمند است. حفظ امنیت در مرز‌های کشور و به ویژه در مرز‌های دریایی جنوب از خلیج فارس تا سواحل مکران پیوسته و همیشه به عنوان یک اصل مهم دنبال می‌شود. رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح گفت: تأمین امنیت خطوط کشتیرانی تجاری و نفتکش ایران درآب‌های آزاد نیز وظیفه نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران است که به خوبی عملیاتی شده است. سرلشکر باقری در ادامه خاطرنشان کرد: نیروی دریایی ارتش تنها نیروی مستقل در جهان است که با پدیده دزدان دریایی مقابله می‌کند. رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح کشور صبح دیروز با هدف بازدید از استحکامات دفاعی نیروی دریایی ارتش وارد بندر جاسک شد. بازدید از نمایشگاه دستاورد‌های صنعت دفاع دریایی و طرح توسعه اسکله‌های رزمی از دیگر برنامه‌های سرلشکر باقری در جاسک بود.
معاون هماهنگ کننده ارتش هم در جاسک گفت: کارگروه توسعه سواحل مکران به ریاست معاون اول رئیس جمهور فعال است و نیروی دریایی ارتش هم برای پیشبرد اهداف این کارگروه همکاری می‌کند. امیر دریادار حبیب‌الله سیاری افزود: توسعه سواحل مکران در کنار تأمین امنیت این مناطق از راهبرد‌های دفاعی نیرو‌های مسلح جمهوری اسلامی ایران است. امیر دریادار حسین خانزادی فرمانده نیروی دریایی ارتش هم در این دیدار گفت: استقرار نیروی دریایی در سواحل مکران در استان‌های هرمزگان و سیستان و بلوچستان رونق و امنیت بیشتر سواحل جنوبی را به همراه دارد.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار