خون‌‌های منجمد سوغاتی تفلیس!
کد خبر: 927227
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/003tDH
تاریخ انتشار: ۲۶ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۱:۲۸
آزمایشگاه‌‌های مرگ آمریکا در قفقاز و شرق اروپا چه می‌کنند؟
گزارش تحقیقی خبرنگار بلغارستانی نشان می‌دهد آمریکا در یکی از مراکز مخفی خود در گرجستان در حال انجام آزمایش‌های مرگبار است و این کشور در سراسر جهان از قبیل عراق و افغانستان ۲۵ مرکز مخفی از این نوع دارد.
جوان آنلاین: گزارش تحقیقی خبرنگار بلغارستانی نشان می‌دهد آمریکا در یکی از مراکز مخفی خود در گرجستان در حال انجام آزمایش‌های مرگبار است و این کشور در سراسر جهان از قبیل: عراق و افغانستان ۲۵ مرکز مخفی از این نوع دارد؛ پیش از این نیز رئیس‌جمهوری ارمنستان درباره آزمایشگاه‌های مخفی آمریکا در این کشور گفته بود اجازه بازرسی از این آزمایشگاه‌ها و اطلاعات آن‌ها را در اختیار روسیه قرار خواهد داد تا مسکو بداند در این کشور چه در حال رخ دادن است.

این در حالی است که خبرنگار یک رسانه بلغارستانی که شهریورماه سال ۱۳۹۶ همکاری آمریکا، عربستان، امارات، آذربایجان و بلغارستان در ارسال تسلیحات برای تروریست‌ها در عراق و سوریه را افشا کرده بود، حالا اسنادی از یک مرکز محرمانه ارتش آمریکا در گرجستان منتشر کرده است.
 
«دیلیانا گایتانزیف» اسنادی منتشر کرده که رسانه‌ها آن را «رسوایی سفارت آمریکا در گرجستان» خوانده‌اند. نباید از نظر دور داشت که نیرو‌های آمریکایی فعالانه در گرجستان مشغول فعالیت بوده و با مشوق‌های مالی و سیاسی و در عین حال حمایت‌هایی که از برخی سیاستمداران می‌کنند تلاش دارند تا محتویات این آزمایشگاه‌ها کاملا محرمانه باقی بماند. منابع خبری فاش کردند، سفارت واشنگتن در گرجستان خون‌های منجمد انسانی و عوامل بیماری‌زا را به عنوان محموله دیپلماتیک برای یک برنامه محرمانه نظامی آمریکا جابه‌جا می‌کند. طبق گزارش «بالکان‌پست»، گایتانزیف اسناد داخلی و محرمانه سفارت آمریکا را فاش کرده است؛ اسنادی که نشان می‌دهد دیپلمات‌های آمریکایی تحت پوشش و لوای مصونیت دیپلماتیک، مشغول انتقال نتایج آزمایش‌های انجام‌شده روی عوامل بیماری‌زا هستند. این اسناد نشان می‌دهد دانشمندان پنتاگون در گرجستان به کار گرفته شده و به آن‌ها مصونیت دیپلماتیک داده شده است تا درباره بیماری‌های کشنده و نیش‌های حشرات در مرکز لوگار (Lugar Center) تحقیق کنند. این مرکز و آزمایشگاه بیولوژیک وابسته به پنتاگون و در تفلیس، پایتخت گرجستان واقع است.
 
طبق گزارش «بالکان پست»، شبکه المیادین ۲۰ سپتامبر (۲۹ شهریور) یک مستند کامل درباره این مرکز و تاسیسات مخفی آمریکا در گرجستان منتشر می‌کند. بنا بر این گزارش، مرکز مخفی پنتاگون در ۱۷ کیلومتری پایگاه نظامی «وازیانی» آمریکا در تفلیس، واقع است. این مرکز و آزمایشگاه بیولوژیک تحت محافظت شدید نیرو‌های امنیتی قرار دارد و از هر رهگذری که به ۱۰۰ متری مرکز نزدیک شود، فیلم گرفته می‌شود.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار