عدم تخصیص ارز دولتی باعث گران شدن دی وی دی‌ها شد
کد خبر: 924310
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/003sSE
تاریخ انتشار: ۱۰ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۴:۰۰
گفت و گوی «جوان آنلاین» با مدیر کل دفتر نمایش خانگی ارشاد درباره دی وی دی‌های ۱۰ هزار تومانی
تورم و افزایش قیمت‌ها به شبکه نمایش خانگی هم رسید و قیمت هر دی وی دی ۱۰ هزار تومان شده است.
سرویس فرهنگی جوان آ‌نلاین - بهنام صدقی: تورم و افزایش قیمت‌ها به شبکه نمایش خانگی هم رسید و قیمت هر دی وی دی ۱۰ هزار تومان شده است.
در حالی که افزایش قیمت دلار باعث افزایش قیمت بسیاری از اجناس شده است، محصولات شبکه نمایش خانگی هم با افزایش ۴ هزار تومانی مواجه شده و با قیمت ۱۰ هزار تومان عرضه می‌شوند. گفته شده این افزایش قیمت به دلیل بالا رفتن قیمت مواد اولیه دی وی دی‌ها که وارداتی هستند صورت گرفته است.
این افزایش ناگهانی باعث ابراز نارضایتی بسیاری در شبکه‌های اجتماعی شد. مردم به ویژه طرفداران سریال‌های شبکه نمایش خانگی به این افزایش قیمت معترض بودند، از طرفی برخی از صاحبان فیلم‌ها ابراز امیدواری کردند که نزدیک شدن قیمت دی وی دی فیلم‌ها به قیمت بلیت سینما ممکن است باعث شود مردم ترجیح دهند به سینما بروند. پس باید دید این افزایش قیمت دی وی دی چه تاثیری روی نمایش خانگی می‌گذارد؟ به همین بهانه بر آن شدیم تا با حسین پارسایی، مدیر کل دفتر نمایش خانگی ارشاد گفت و گویی کوتاه داشته باشیم.
 
****
حسین پارسایی، مدیر کل دفتر نمایش خانگی ارشاد، در گفت و گو با خبرنگار «جوان آنلاین» در خصوص افزایش قیمت دی وی دی و تاثیرش بر شبکه نمایش خانگی می‌گوید: با توجه به هزینه‌های موارد اولیه وارداتی و عدم تخصیص ارز دولتی هزینه‌های تولید دی وی دی و کاغذ به طور طبیعی نسبت به گذشته افزایش داشته است. این در حالی است که بخشی از این افزایش قیمت در شرایط حاضر اجتناب ناپذیر است.

دی وی دی گران شده، سازمان سینمایی در حال تدارک جلسه است!
گارگردان نمایش «الیور توئیست» در ادامه می‌گوید: در حال حاضر قیمت دی وی دی افزایش یافته و سازمان سینمایی به عنوان ویدئو رسانه، در حال تدارک جلسه‌ای با فعالین این حوزه است تا از طریق صنف مربوطه بتوانیم با در نظر گرفتن حقوق مصرف کننده به کیفیت مناسب دست پیدا کنیم.
پارسایی معتقد است: نمی‌توان بدون در نظر گرفتن هزینه‌هایی که تولید کننده در عرصه دی وی دی دارد، قیمتی را که منافع هر دو گروه تولید و مصرف کننده را بتوان با آن برآورد کرد، تعین شود. از طرفی هم نمی‌توان حقوق مصرف کننده را نادیده گرفت.

قیمت گذاری مبتنی بر هزینه‌های تولید و نیاز مصرف کننده
وی می‌افزاید: من فکر می‌کنم باید در این زمینه قیمت گذاری از طریق صنف مربوطه که همان صنف نمایش خانگی است اتفاق بیفتد. به طوری که این قیمت گذاری مبتنی بر هزینه‌های تولید و نیاز مصرف کننده باشد.
 
ریزش مخاطب، ماحصل افزایش قیمت
حسین پارسایی، مدیر کل دفتر نمایش خانگی ارشاد در خاتمه تاکید می‌کند: هر کالا و محصولی زمانی که با افزایش قیمت مواجه می‌شود، داد مخاطبان در می‌آید! این در حالی است که در دوره‌های گذشته نیز افزایش قیمت دی وی دی همین واکنش‌ها را هم در پی داشت و در برخی از مواقع موجب ریزش مخاطب شد. قیمت ۱۰ هزار تومان برای دی وی دی و محصولات این چنینی قطعا امنیت محصولات شبکه نمایش خانگی را به مخاطره انداخته و موجب کاهش استقبال مخاطبان از آن‌ها می‌شود. این پرسش و واکنش مردمی از چرایی افزایش قیمت محصولات شبکه نمایش خانگی هم حق طبیعی آنان است. چرا که این مردم هستند که باید انتخاب کنند و بی تردید این امر حامل پیام‌هایی تاثیر گذار برای تولید کنندگان نیز خواهد بود.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار