شب سنگ و جنگ
کد خبر: 921274
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/003rfG
تاریخ انتشار: ۲۰ مرداد ۱۳۹۷ - ۲۳:۰۱
حاشيه‌نگاري بازي جمعه شب استقلال و تراکتور
ورزشگاه آزادي جمعه شب براي استقلالي‌ها و تراکتوری‌ها دو روي يک سکه بود. در شبي که شاگردان شفر با سه گل اولين پيروزي‌شان را در ليگ هجدهم جشن گرفتند، شاگردان جان توشاک اولين باخت‌شان را دشت کردند تا همچنان در حسرت برد باشند؛ تيمي که‌ اسم‌هاي بزرگي ‌در تركيب دارد و گويا هنوز تا تبديل شدن به يک تيم بزرگ هفته‌ها فاصله دارد.
سعید احمدیان

ورزشگاه آزادي جمعه شب براي استقلالي‌ها و تراکتوری‌ها دو روي يک سکه بود. در شبي که شاگردان شفر با سه گل اولين پيروزي‌شان را در ليگ هجدهم جشن گرفتند، شاگردان جان توشاک اولين باخت‌شان را دشت کردند تا همچنان در حسرت برد باشند؛ تيمي که‌ اسم‌هاي بزرگي ‌در تركيب دارد و گويا هنوز تا تبديل شدن به يک تيم بزرگ هفته‌ها فاصله دارد.
در قامت يک مدعي
شفر سرانجام جمعه شب از زير فشار خارج شد، آن هم با اولين پيروزي در ليگ که مقابل تراکتور به دست آمد. برخلاف دو بازي قبلي، آبي‌ها مقابل تراکتور فوتبال حساب شده و رو به جلويي را بازي کردند، به طوري که از همان دقايق اوليه بازي با برتري هافبک‌هاي آبي‌پوش در ميانه زمين همراه بود تا فشار استقلال با گل به خودي مدافع تراکتور به نتيجه برسد و در ادامه هم تبريزي و اسماعيلي دو گل ديگر وارد دروازه فروزان کردند تا آبي‌ها در شبي که در يک چهره مدعي ظاهر شدند، بتوانند اولين سه امتياز فصل جديد را به حساب خود واريز کنند.
زدن پنج گل در سه هفته نگراني آبي‌ها از جالي خالي تيام را برطرف کرده تا جايي كه اين هفته‌ها کمتر هوادار استقلالي به ياد مهاجم نيجريه‌اي فصل گذشته تيمش مي‌افتد، به خصوص که مرتضي تبريزي در اولين بازيش براي استقلال گل زد و روح‌الله باقري و فرشيد اسماعيلي هم در اوج بودند. شفر اميدوار است الحاجي گرو، مهاجم نيجريه‌اي استقلال هم خيلي زود بتواند خودش را با فوتبال ايران وفق دهد تا خط حمله آبي‌ها که تا امروز با پنج گل زده پس از سپاهان شش گله دومين خط حمله برتر ليگ است، زهردار‌تر از اين شود.
اين شرايط خوب سبب شد تا شفر براي استقلال آرزوهاي بزرگي در سر داشته باشد: «نمي‌توانم بگويم تيم خوبي نيستيم و ديوانه نيستم اين حرف را بزنم. من هميشه به تيمم اعتماد به نفس مي‌دهم و بازيکنان مي‌دانند كه به آنها اعتماد دارم. ما براي موفقيت مي‌جنگيم. نمي‌خواهم بگويم قهرمان نمي‌شويم و اگر پنجم شويم به خانه مي‌روم.» او همچنين وعده داد که استقلال هفته به هفته بهتر شود.
تيم پرستاره بي‌ستاره!
دو مساوي و يک باخت، دستپخت تراکتور تا پايان هفته سوم ليگ برتر بود، تيمي که پس از واگذاري به بخش خصوصي با هزينه‌اي 100 ميلياردي در جذب بازيکن و آوردن مربي بزرگي مانند جان توشاک، يکي از پرستاره‌ترين تيم‌هاي ليگ هجدهم را بست، اما اين تيم کهکشاني با کسب دو امتياز از 9 امتياز ممکن در سه هفته گذشته از ليگ هنوز نتوانسته در حد يک مدعي ظاهر شود. البته سرمربي مشهور ولزي تراکتور معتقد است که تيمش بازيکن بزرگي ندارد: «منظور شما از تيم کهکشاني چيست، من امروز تيم کهکشاني در زمين نديدم و تنها ستاره‌اي که ديدم در آسمان بود. منظور شما کدام بازيکن است، چه خودم و چه بازيكنان اسم بزرگي در تيم نمي‌بينيم.» توشاک مي‌گويد سه هفته ديگر زمان مي‌خواهد تا تيم مورد نظرش را به زمين بفرستد، فرصتي که بايد ديد هواداران تبريزي تا آن زمان صبر خواهند کرد يا نه!
دو روي سکه کاپيتان‌ها
بازي استقلال و تراکتور، رونمايي از کاپيتان‌هاي تيم ملي در ليگ هم بود؛ اشکان دژاگه و مسعود شجاعي اولين بازي‌شان را با پيراهن تراکتور انجام دادند، آن هم در شبي که هر دو نمايش کاملاً متفاوتي داشتند. شجاعي مانند چند سال اخير با اصرار تک‌روي و حرکات فردي آنقدر در ميانه زمين تراکتور ضعيف عمل کرد که در اوايل نيمه دوم جان توشاک مجبور شد او را تعويض کند. دژاگه اما همان بازيکن جنگنده تيم ملي بود، هرچند پايش به گلزني باز نشد، اما جمعه شب خستگي‌ناپذير نشان داد و از خط دفاع تا خط حمله حضور فعال داشت. با اين حال توشاک پس از بازي معتقد بود که شجاعي و دژاگه با توجه به اينکه دير به ترکيب اين تيم اضافه شده‌اند، هنوز آن هماهنگي لازم را ندارند و نبايد براي بازي دادن به دو کاپيتان تيمش عجله مي‌کرد. او اعتراف کرد که بازي دادن آنها مقابل استقلال اشتباه بود‌.
مسابقه پرتاب سنگ روي سکوها
سکوهاي ورزشگاه آزادي هم جمعه شب مانند اتفاقاتي که پنج‌شنبه گذشته در اهواز رخ داد پر از تنش و درگيري بود. البته شدت اين درگيري به اندازه ورزشگاه غدير نبود، اما زنگ خطر در فوتبال ايران را به صدا در آورد. در بازي استقلال و تراکتور که سنگ‌پراکني از قبل از شروع بازي آغاز شده بود، از دقيقه 15 و پس از گل استقلال در ضلع شمال‌غربي ورزشگاه به اوج رسيد، به طوري که تماشاگران دو تيم در حالي كه نيروي انتظامي نظاره‌گر بود تا دقايق پاياني مسابقه بدون توجه به جريان بازي با پرتاب سنگ و صندلي از خجالت هم درآمدند.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار