مقابله با توطئه استكبار با ديپلماسي فراتر از ورزش
کد خبر: 902449
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/003mld
تاریخ انتشار: ۲۸ فروردين ۱۳۹۷ - ۲۱:۵۶
آنچه از اتفاقات اخير در عرصه بين‌المللي براي ورزش ايران مي‌توان فهميد، اين است كه لابي‌هاي قدرتمند موجود در ورزش جهان براي به انزوا كشاندن ورزش ايران دست به كار شده‌اند.
فريدون حسن

اتفاقات اخير وزنه‌برداري و جريانات چند ماه قبل كشتي را كنار هم بگذاريد تا متوجه اصل ماجرا شويد. كاهش سهميه وزنه‌برداري ايران در المپيك آن هم با بهره‌مندي كشورمان از ستاره‌ها و شانس‌هاي بالاي كسب مدال و حساسيت روي كشتي به سبب به رسميت نشناختن رژيم غاصب صهيونيستي، آن هم در حالي‌كه كشتي ايران شناسنامه كشتي دنيا و يكي از قدرت‌هاي برتر آن است، نشان از عزم جدي اين لابي‌هاي قدرتمند براي به انزوا كشيدن ايران در رشته‌هاي پرمدال يا حتي حذف كشورمان از رقابت‌هاي بزرگ دارد.
رسول خادم، رئيس فدراسيون كشتي چند ماهي است كه اين مسئله را فرياد مي‌زند. او عنوان کرده كه فدراسيون و ورزشكاران ايران در برابر لابي امريكايي- صهيونيستي حاكم بر اتحاديه جهاني كشتي تنها هستند، به همين خاطر دست كمك و ياري به سوي مردان عرصه ديپلماسي و سياست خارجي دراز مي‌كند. به دنبال خادم حالا علي مرادي، رئيس فدراسيون وزنه‌برداري نيز از همين لابي و نقش پررنگ آن در كاهش سهميه وزنه‌برداري ايران در المپيك حرف مي‌زند. جالب اينكه كوروش باقري، سرمربي سابق تيم ملي وزنه‌برداري نيز به سياسي بودن اين تصميم اذعان مي‌كند و آن را ثمره تلاش لابي‌هاي قدرتمند حاضر در فدراسيون جهاني براي محدود كردن مدال‌آوري كشورها و منزوي كردن رقباي سخت مي‌داند.
اگر تا چندي پيش عنوان مي‌شد كه رسول خادم فرافكني مي‌‌كند و اهداف ديگري در سر دارد،‌ حالا با اضافه شدن بزرگان وزنه‌برداري و تأييد سياسي‌كاري‌هاي فدراسيون‌هاي جهاني و كميته بين‌المللي المپيك براي حذف و منزوي كردن ورزش ايران حالا بايد با نگاهي جدي‌تر به اين مسئله نگاه كرد.
حقيقت اين است كه ورزش ايران در طول سال‌هاي گذشته بيشترين ضربه را از نداشتن ديپلماسي درست ورزشي خورده است. در حالي‌كه رقبا، معاندان و دشمنان ايران اسلامي حتي با بهره‌گيري از مسائل سياسي و جريانات ضدنظام اسلامي سعي در ضربه زدن به ايران در ميدان ورزش را دارند. مسئولان فدراسيون‌ها و ورزشكاران كشورمان تاكنون تمام تلاش خود را انجام داده‌اند ‌تا مشكلات ورزش را به صورت ورزشي و نه خارج از چارچوب قوانين آن حل كنند، اما حالا ديگر اين تلاش‌ها بي‌فايده است، چراكه حريفان راهي ناجوانمردانه را در پيش گرفته‌اند.
مسئولان سياست خارجي كشورمان بارها گره‌هاي كور و سختي را باز كرده‌اند و مي‌توانند در اين راه نيز به كمك ورزش كشور بيايند. به طور حتم مجاب كردن سران فدراسيون‌هاي جهاني و كميته بين‌المللي المپيك آن هم با استفاده از ظرفيت بالاي ديپلماسي خارجي كشور امري ممكن است كه البته تنها از عهده مسئولان رده بالاي نظام برمي‌آيد. واقعيتي كه رسول خادم روز دوشنبه در نامه‌اي كه براي شوراي عالي امنيت ملي نوشت، بار ديگر آن را بازگو كرد.
دشمنان قسم خورده اين ديار حالا براي ضربه زدن به كشورمان از راه ورزش وارد شده‌اند، هدفشان انزوا و حذف ايران از صحنه بزرگ‌ترين و مؤثرترين رخدادهاي فرهنگي، اجتماعي و سياسي دنيا يعني ميادين بين‌المللي ورزشی است، چراكه تاكنون هرچه در عرصه‌هاي ديگر تلاش كرده‌اند راه به جايي نبرده‌اند. آنها خوب درك كرده‌اند كه حتي اگر با تحريم، تهديد، تبليغات منفي و بمباران رسانه‌اي هم جلو بيايند فقط يك مسابقه ورزشي كافي است تا تمام نقشه‌هايشان، نقش بر آب شود. سا‌ل‌ها براي تحريم ايران و ايراني تلاش كرده‌اند، اما تيم‌هايشان مجبورند براي بازي به ايران بيايند يا مجبورند سرود قهرماني ايران را در كشورشان بشنوند و پرچم ديار دليران را بالاتر از پرچم كشورهايشان ببينند. تمام اينها باعث شده تا براي ورزش كشورمان نقش‌ها در سر داشته باشند.
اين حقيقتي غيرقابل انكار است و نبايد آن را ناديده گرفت، نبايد دلسوزاني چون خادم و بچه‌هاي كشتي و وزنه‌برداري را تنها گذاشت. ديپلماسي قدرتمند ايران بايد در اين عرصه هم قدرتمندانه وارد عمل شود و اين نقشه شوم دشمنان كشورمان را نيز نقش بر‌آب كند كه اين مهم كاري نيست كه تنها به دست مسئولان ورزش كشور و رؤساي فدراسيون‌ها حل شود. فراموش نكنيم كه لابي‌هاي قدرتمند ضدنظام اسلامي‌مان با تمام قدرت به ميدان آمده‌‌اند و كوتاهي ما در اين مبارزه گناهي نابخشودني است.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار