جزئیات برگزاری نخستین مسابقه ملی عکس "در راه مدرسه"
کد خبر: 824630
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/003SWU
تاریخ انتشار: ۰۶ آذر ۱۳۹۵ - ۱۵:۰۹
معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری اصفهان خبر داد؛
معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری اصفهان گفت: نخستین مسابقه ملی عکس "در راه مدرسه" با محوریت ثبت تصاویر از دانش‌آموزان دوچرخه‌سوار در دو بخش مردمی و دانش‌آموزی برگزار می‌شود.

علیرضا صلواتی با اشاره به برگزاری نخستین مسابقه ملی عکس "در راه مدرسه" با شعار "من، مدرسه، دوچرخه" در شهر اصفهان اظهار داشت: این مسابقه به پیشنهاد دفتر مشارکت‌های مردمی سازمان حفاظت محیط زیست و با محوریت پویش مردمی ترافیک شهر اصفهان برای نخستین بار در کشور برگزار می‌شود.

وی با بیان اینکه با توجه به علاقه مدیریت شهری اصفهان به توسعه فرهنگ دوچرخه‌سواری، میزبانی این مسابقه ملی به این شهر رسید، ادامه داد: با توجه به این موضوع، این شهر تاریخی به عنوان شهری دوست‌دار دوچرخه، میزبانی جشنواره ملی عکس "در راه مدرسه" را بر عهده گرفت.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری اصفهان تصریح کرد: دانش‌آموزان به عنوان نسل آینده این مرز و بوم، نقش مهمی در توسعه فرهنگی شهرهای مختلف کشور ایفا می‌کنند و با توجه به ضرورت گسترش فرهنگ‌ دوچرخه‌سواری در نسل آینده، این مسابقه با محوریت آنها برگزار می‌شود.

وی به تلاش‌های مدیریت شهری اصفهان برای گسترش فرهنگ دوچرخه‌سواری در این شهر اشاره کرد و گفت: اجرای طرح سه‌شنبه‌های بدون خودرو در اصفهان و اهتمام شهردار اصفهان به دوچرخه‌سواری در کنار برنامه‌های مختلف فرهنگ‌ساز، زمینه آن را فراهم آورده که اصفهان به عنوان شهر دوچرخه‌ها، در این زمینه حرف‌های بسیاری داشته باشد.

صلواتی خاطرنشان کرد: امید داریم که با برگزاری نخستین مسابقه ملی عکس "در راه مدرسه"، سهم اندکی در افزایش گرایش مردم و دانش‌آموزان شهرهای مختلف کشور به موضوع دوچرخه‌سواری داشته باشیم.

نحوه شرکت در مسابقه

مدیر پویش مردمی ترافیک شهر اصفهان نیز به دلایل طراحی این مسابقه اشاره کرد و گفت: این پویش مردمی در مطالعات صورت گرفته خود که برگزاری مسابقات و جشنواره‌های مردمی و دانش‌آموزی، سهم قابل توجهی در آموزش‌های فرهنگی جامعه به خود اختصاص می‌دهند.

سعید ساکت اظهار داشت: با توجه به این موضوع، نخستین مسابقه ملی عکس "در راه مدرسه" با شعار "من، مدرسه، دوچرخه" طراحی شده و در حال حاضر ثبت‌نام این مسابقه در دو بخش مردمی و دانش‌آموزی انجام می‌شود.

وی به شرایط شرکت در مسابقه اشاره کرد و با بیان اینکه مسابقه در دو بخش دانش‌آموزی و مردمی برگزار می‌شود، تصریح کرد: در این بخش دانش‌آموزان می‌توانند تصاویر خلاقانه از حرکت با دوچرخه به سمت مدرسه را تهیه کرده و آن‌ها را به سایت مسابقه ارسال کنند که این تصاویر می‌تواند شامل دوچرخه‌سواری خود دانش‌آموز یا دوستانش باشد.

مدیر پویش مردمی ترافیک شهر اصفهان ادامه داد: در بخش مردمی نیز، عموم مردم می‌توانند با تهیه تصاویر از دانش‌آموزان دوچرخه‌سوار، در مسیر مدرسه شانس خود را برای شرکت در این مسابقه ملی امتحان کنند.

به گفته وی، ثبت‌نام مسابقه از طریق وب‌سایت معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری اصفهان به آدرس Isfahan.ir/traffic صورت می‌گیرد و علاقمندان می‌توانند تا 12 آذر نسبت به شرکت در آن اقدام کنند.

ساکت درباره جوایز شرکت در این مسابقه نیز اضافه کرد: قرار است که برترین‌های جشنواره با حضور معاون رئیس‌جمهور و رئیس سازمان محیط زیست مورد تقدیر قرار گیرند و آثار برگزیده در نمایشگاه ویژه جشنواره به نمایش در می‌آید. همچنین به برگزیدگان جشنواره، 10 دستگاه دوچرخه برقی و 10 دستگاه دوچرخه شهری اهدا می‌شود.

تقدیر از همراهی شهرداری اصفهان

معاون دفتر مشارکت‌های مردمی سازمان حفاظت محیط زیست نیز با اشاره به حمایت شهرداری اصفهان از طرح‌های مختلف حوزه دوچرخه‌سواری اظهار داشت: سازمان حفاظت محیط زیست با توجه به رویکرد خود در حمایت از فعالیت‌های مردمی، پیشنهاد اجرای این مسابقه را به شهرداری اصفهان ارائه کرد و با استقبال شهردار اصفهان، این برنامه اجرا شود.

محمد درویش افزود: این مسابقه در دو بخش مردمی و دانش‌آموزی برگزار می‌شود و علاقمندان می‌توانند آثار برتر تصویری خود را که بتواند به شکلی موثرتر اشتیاق رفتن به مدرسه با دوچرخه را در مخاطب برانگیزد، ارسال کنند.

وی اضافه کرد: با توجه به این مسئله، قرار است که مراسم تقدیر از برگزیدگان این مسابقه 22 آذر با حضور معصومه ابتکار، معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان محیط زیست در شهر اصفهان برگزار شود.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار