3 هزار مدير دولتي حقوق 860 هزار كارگر را مي‌‌بلعند!
کد خبر: 794688
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/003KjY
تعداد نظرات: ۱۱ نظر
تاریخ انتشار: ۰۹ تير ۱۳۹۵ - ۱۹:۵۵
هشدار«جوان» نسبت به تعلل در ارائه گزارش برخورد با حقوق‌هاي نجومي به مردم
براساس اظهارات يك نماينده اصلاح‌طلب مبني بر وجود 3 هزار فيش نجومي و طبق يك محاسبه ساده به راحتي مي‌توان حدس زد كه سالانه حداقل دولت به اين مديرها 720 ميليارد تومان حقوق مي‌دهد بي‌آنكه بازدهي آنها ارزيابي شود و نمود مديريتي آنها در اقتصاد دولتي و به تناسب حقوق‌هاي دريافتي مشهود باشد!
مهران ابراهيميان
به گزارش «جوان»، اگر رقم متوسط دريافتي ماهانه 3 هزار مدير دولتي را 20 ميليون در نظر بگيريم و آن را براي 12 ماه محاسبه كنيم مي‌توان حدس زد كه اين مديران، حقوق بيش از 866 هزار حداقل حقوق بگير را دريافت مي‌كنند كه بايد بسيار سريع‌تر نسبت به اين موضوع رسيدگي شده و دستور رئيس‌جمهوري عملي شود.
بنابر اين گزارش نگاهي به روند عملي اجرايي در حوزه برخورد با اين موضوع در حوزه قوه مجريه نشان مي‌دهد كه ظاهراً برخورد با فيش‌هاي حقوقي گزينشي بوده و در پس اين سناريو دنبال سر بريدن يك يا دو عنصر مشخص هستند. به عنوان مثال اظهارات صفدر حسيني نشان مي‌دهد وي قصد دارد با نشان دادن نقطه سيبل انتقادات و مظلوم نمايي و كاهش داوطلبانه حقوق خود را از تيررس مصوبه رئيس‌جمهوري درباره برخورد با زياده بگيران دور كند يا رفيق گرمابه‌اش در مجلس سعي دارد با انداختن توپ در زمين قوه‌هاي ديگر و پيشنهاد سر بريدن وزير اقتصاد غائله را تمام كند.

3 هزار فيش نجومي!
اگر چه به گفته برخي از مسئولان، بررسي حقوق مديراني كه حقوق‌هاي نجومي مي‌گيرند نياز به زمان دارد اما يك عضو ارشد جريان اصلاح‌طلب طي گفت‌وگويي به‌طور ضمني خبر داده كه ۳ هزار فيش حقوقي نجومي در دولت روحاني وجود دارد. عبدالله ناصري در گفت‌وگو با روزنامه وقايع اتفاقيه در ارتباط با انتقادات منتقدان دولت نسبت به فيش‌‌هاي حقوقي نجومي در دولت يازدهم گفته است: «رقباي انتخاباتي روحاني به 3 هزار فيش حقوقي دست يافته‌اند و تلاش دارند در بزنگاه‌ها منتشر كنند.»
عضو ارشد جريان اصلاح‌طلب نگفته كه اين فيش‌ها مشخصاً در اختيار چه كسي و چه گروهي است اما گفته كه اين فيش‌ها هم‌اكنون در اختيار جريان رقيب دولت است. به نظر مي‌رسد اين گفته‌هاي عبدالله ناصري در راستاي عمليات رواني عليه منتقدان دولت است با اين حال وي در همين گفت‌وگوي خود از خبري رونمايي مي‌كند كه تاكنون گفته نشده بود. گفته‌هاي ناصري در حقيقت به اين معناست كه ماجراي رسوايي دريافت‌هاي كلان در دولت يازدهم محدود به فيش‌هاي افشا شده نيست بلكه 3 هزار فيش از جنس نجومي وجود دارد. ناصري ادعا كرده منتقدان دولت به اين فيش‌ها دسترسي پيدا كرده‌اند و بنا دارند آرام آرام آن را منتشر كنند.
تاكنون هيچ گروه اصولگرا و منتقد دولت ادعا نكرده بود تعداد مديران دريافت‌كننده حقوق‌هاي نجومي در دولت يازدهم به 3 هزار نفر مي‌رسد اما به نظر مي‌رسد اين عضو ارشد جبهه اصلاح‌طلبان به اخبار بيشتري درباره اين حقوق‌ها دسترسي دارد و مهم‌ترين نگراني دولت و اصلاح‌طلبان آن است كه باقي اين فيش‌ها نيز در آينده منتشر شود.
ناصري گفته است: طبق خبرهايي كه داريم مدت‌هاست كه آنها به اين فيش‌ها دست پيدا كردند و «تعداد آنها نيز زياد است» و در بزنگاه مناسبي هم آن را منتشر كردند. وي با اشاره به فيش حقوقي 57 ميليون توماني صفدر حسيني رئيس صندوق توسعه ملي، اين مسئله را «يك بمب» ناميده است كه دولت حسن روحاني با آن «خيلي عادي» برخورد كرده است. به‌گفته وي، «يك مدير بيمه استعفا كرد و يك مديرعامل بانك هم بركنار شد، اتفاق ديگري نيفتاد.»
  
تعلل در برخورد براي چيست؟
همان طور كه اشاره شد در سطوح بالاي مديريتي قوه مجريه دستورات مناسب و قابل تأملي صادر شده است. اما تعلل در بررسي حقوق‌هاي نجومي با توجه به اطلاعاتي كه حتي يك عضو ارشد اصلاح‌طلب آن را در اختيار دارد شناسايي و برخورد و بازگرداندن حقوق‌هاي نجومي كاري سخت و زمانبر نيست، به عبارت بهتر در حالي كه دو روز پيش حمله برخي حاميان دولت به سوي دستگاه‌هاي ناظر بود اكنون مي‌توان مدعي شد رياست جمهوري طي دستورالعملي بايد براساس اطلاعات موجود در دستگاه‌هاي نظارتي سريع‌تر با خاطيان برخورد كرده و طبق فرمايشات مقام معظم رهبري به مردم گزارش دهند.
يك كارشناس اقتصادي در اين‌باره به روزنامه «جوان» گفت: به نظر مي‌رسد دولت در برخورد با اين موضوع رودربايستي دارد و حاضر نيست مديران سفارش شده خود را با كاهش حقوق و بازگرداندن حقوق‌هاي زيادي برنجاند.
  
چرا حقوق برخي دستگاه‌ها دير پرداخت شد؟!
 وي با اشاره به اينكه به تازگي اقدام مناسبي مبني بر ممنوع كردن اعطاي تسهيلات به مديران از سوي وزارت اقتصاد و امور دارايي صادر شده است، گفت:‌تعجب من از برخي اظهارات دولتي‌ها اين است كه حتي از توانايي مكانيزه شده امكانات اداري خود بي‌خبرند و شنيده‌ها از برخي دستگاه‌ها حاكي است كه پرداخت حقوق به بهانه بازنگري حقوق‌هاي پرداختي به تعويق افتاده است. در حالي كه با يك گزارش‌گيري حسابداري ساده مي‌توان دريافت كه مثلاً تعداد مديراني كه بالاي 20 ميليون تومان حقوق می‌گیرند چند نفر است.  وي با بيان اينكه نبايد پرداخت حقوق كارمندان را به خاطر مديران با حقوق‌هاي نجومي به تعويق انداخت، گفت: پرداخت‌ها بايد متناسب با مسئوليت و گردش مالي و... باشد كه همه اينها در آيين‌نامه‌ها وجود دارد.
اين كارشناس اقتصادي تأكيد كرد: بايد دولت بيش از همه مصوباتي كه به هيئت مديره اجازه دور زدن قوانين و آيين‌نامه‌هاي تعيين حقوق و مزايا را مي‌دهد بررسي كند.
 
شكايت به بانك جهاني و آخرين اخبار حقوق‌هاي نجومي!
البته براساس آخرين پيگيري‌هاي خبرگزاري تسنيم، مديران عامل بانك صادرات و صندوق قرض‌الحسنه مهر ايران تغيير مي‌كنند.
مديرعامل بانك صادرات در پي دريافت حقوق و مزاياي نامتعارف از سوي مسئولان اقتصادي كشور براي ارائه توضيحاتي دعوت شده است كه وي در پاسخ به اين دعوت مدعي شده چنانچه از سمتش عزل شود نزد بانك جهاني شكايت خواهد كرد. بناست در روزهاي آينده مديرعامل بانك صادرات كه گفته مي‌شود ماهانه 65 ميليون تومان بابت مديريت اين بانك دريافت مي‌كند نيز بركنار شود. همچنين مديرعامل بانك قرض‌الحسنه مهر ايران نيز به مسئولان بانكي كشور بازنشستگي خود را اعلام كرده است. در همين حال مديرعامل يكي از بانك‌هاي كشور از يك شركت‌ در خارج از كشور ماهانه حقوق چند هزار دلاري و سالانه پاداش چند ده‌ هزار دلاري دريافت داشته است كه مسئولان اقتصادي كشور پيگير موضوع هستند. همچنين شنيده مي‌شود علاوه بر كميته سه نفره زير نظر معاون اول رياست جمهوري لاريجاني رئيس قوه مقننه نيز به رئيس مركز پژوهش‌هاي مجلس مأموريت داده تا با همكاري اعضاي ديگر اين جلسه، هرچه سريع‌تر گزارش نهايي درباره حقوق‌هاي نجومي را همراه با راهكارهاي قانوني ارائه دهند.
جدا از اين موارد در قوه قضائيه هم تيمي بسيج شده تا در اسرع وقت به موضوع حقوق‌هاي نجومي رسيدگي و با مديران متخلف برخورد كند، آيا حقوق‌ها و وام‌هاي دريافتي به زودي به چرخه صحيح اقتصاد برخواهد گشت يا موج ايجاد شده مشمول مرور زمان خواهد شد؟
گفتنی است براساس اخبار به‌دست آمده در آخرین لحظه تنظیم گزارش از یک منبع آگاه رفتن صفدر حسینی قطعی شد.
غیر قابل انتشار: ۷
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۱۱
ناشناس
|
United States
|
۰۴:۲۲ - ۱۳۹۵/۰۴/۱۰
1
0
مدیران عامل اپراتورهای موبایل به ویژه ایرانسل که کارمند دولت است علاوه برجقوق نجومی پاداش کلان رانت چند صد میلیاردی برای فرزندش ایجاد کرده که اگر بررسی شود چند برابر مدیران بانک و بیمه بدون سرو صدا درامد دارد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۱۵ - ۱۳۹۵/۰۴/۱۰
0
1
از حقوق برخی نهادها هم بگید
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of
۲۰:۴۹ - ۱۳۹۵/۰۴/۱۷
نگو وووووووووووووووو
مهرناز
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۱۸ - ۱۳۹۵/۰۴/۱۰
1
0
سایت محترم"شما دریافتی متوسط
مدیران را 20 میلیون تومان درنظر گرفتید"که سالیانه 240 میلیون تومان
خواهد شد"که یک قلم دریافتی مدیر رفاه در یک ماه بود. دریافتی ماهیامه
یارانه نفری 45.500 هزارتومان" در سال
551000 هزار تومان برای هرنفر خواهد
بود.مسئولین دولت از ابتدا دادن یارانه به مردم را گدا پروری دانسته ومدام از فاجعه ای بر دوش دولت وقت "که
یادگاری از دولت خطاکار قبلی بود "با بوق وکرنا در گوش مردم گدا "که پشت
در بانک ها خوابیده "که یارانه ی خودرا
دریافت می کنند."گفتند وهمچنان لعنت بر دولت قبل فرستادند"که چه ارثیه ای برای انها گذاشتند "که با بودجه کم دولت همخوانی ندارد.حال با مقایسه بسیار ساده متوجه می شوید"که چرا؟مدیران رقمی به این بزرگی برای خود اختصاص دادند"برای اینکه گدا پروری را درمدیریت خود"کنترل کرده "و
به اشرافی گری تبدیل نماید"که بسیار
بسیاردلچسب تر از گداپروری ست.
پاسخ ها
ناشناس
| United States
۲۰:۴۹ - ۱۳۹۵/۰۴/۲۴
کاری که اختلاس کرد!

بُرش اول:
منزل یکی از ریش سفیدان فامیل دعوتیم، ناگهان زنگ در به صدا در می آید، همسر صاحبخانه آیفون را خیره خیره می نگرد و رو به شوهرش میگوید مامور کمیته امداد است و آمده صندوق صدقات کوچکی که گوشه حیاط خانه آویزان است را خالی کند، ناگهان صاحبخانه با دست به پیشانی اش میزند که ای وای اون صندوق کاملاً خالیست و در این چند ماه هیچ پولی در آن نریخته ام، یکدفعه پسر مهندس بیکار خانواده میگوید؛ ولش کن بابا برن از ب.ز. بگیرن!!!

برش دوم؛
در صف نانوایی ایستاده ام، نان تافتونی که در چند سال پیش با کمترین قیمت میشد خرید الان به هفتصد تومن رسیده است! کارتُون خوابی که دندانهایش را فدای مواد کرده،رو به شاطر کرده و میگوید؛ اوستا یه دونه نون بهم بده چند روزه چیزی نخوردم، دارم میمیرم...
شاطر با اکراه نانی را از زیر پیشخوان نانوایی که وسطش سوخته و معلوم است برای نان خشکی کنار گذاشته به مرد ژولیده میدهد!
مرد نگاهی به نان میکند و میگوید؛ حاجی اینو که سگ نمیخوره، خدا خیرت بده یه دونه داغشو بده!
شاطرِ عصبانی فریاد زنان میگوید؛ برو گمشو همینم از سرت زیاده، برو از اونها که دارن مملکتو میبرن و میخورن نون بگیر!!!

بُرش سوم:
در تره باری مشغول جدا کردن خیار و گوجه هستم، مردی وارد میشود و چشمش به سینی باقالی می افتد و رو به صاحب مغازه کرده و میگوید: حاجی باقالی دیروز دو تومن بود، حالا شده سه تومن؟!
فروشنده در پاسخ با طعنه میگوید؛ مگه خبر نداری سیل اومده، بار نمیاد، همینم به زور گیر آوردم!
خریدار تعجب کنان پاسخ میدهد: کِی سیل اومده؟ کجا؟ چرا خبردار نشدیم؟ قبلنا که سیلی، زلزله ای میومد همه جا چادر میزدن پول جمع میکردن، اگه سیل اومده پس چرا خبری نیست؟!
فروشنده با لبخند تمسخر آمیزی گفت:ای آقا اونقدر دزدیدن که دیگه روشون نمیشه از ملت گدایی کنن!!!

بله اختلاس فقط به یغما رفتن ثروت ملی نبود، آنچه بیشتر و مخربتر از بُعد اقتصادی رُخ می نماید، نابودی فرهنگ بخشندگی مردم کشور است، شاید شما هم با این تصاویری که گفتم روبرو شده باشید و اکنون باید پرسید که چگونه مردمی که برای کمک به جبهه ها، زلزله های رودبار و بم، حتی برای افغانستان پول جمع میکردن و کامیون کامیون اجناس میفرستادندبه جایی از بی تفاوتی رسیده اند که حاضر نیستند سرسوزنی ببخشند!!!
، کاری که اختلاس کرد مهمتر و عمیقتر از به تاراج رفتن ثروت است، نابودی فرهنگ بخشیدن در اطراف ماست!
کمی بیشتر دقت کنید سنگدلی بیشتر شده است!
https://telegram.me/joinchat/Bfz7Sj2_GQyFzyzcecxESw
محمدی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۲۸ - ۱۳۹۵/۰۴/۱۰
0
1
چرا از خبرگان کسی حقوق نجومی را محکوم نمیکنه
ناشناس
|
Netherlands
|
۱۷:۵۱ - ۱۳۹۵/۰۴/۱۰
0
0
لطفا اين موضوع دو تابعيتي بودن مديران ارشد سازمان هاي مهم را هم پي گيري کنيد. حتما بايد اتفاقي مانند خاوري بيافتد؟ نمونه آن سازمان بورس که جاي بسيار حساسي است. رييس آن دو تابعيتي است (کانادا و ايران). خواهش مي کنم حتما پي گيري کنيد. پي گيري و افشاگري شما راجع به حقوق هاي نجومي جواب داد. با تشکر
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۵۴ - ۱۳۹۵/۰۴/۱۱
0
0
ایا اسلام یعنی این /همیشه اگر بر ملتی ظلم میشد با کمک روحانیون و بزرگان دینی ظلمها بر طرف میشد حالا چرا ........
خادم شما
|
Russian Federation
|
۱۹:۴۴ - ۱۳۹۵/۰۴/۱۵
0
0
باسلام
این حقیر مطمعن هستم تا الان کلیه مبلغ به بیت المال برگشته چه این ما چه ماه های گذشته از اول تا کنون.
این حق مردم است.
کسانی که مصوب این کار بوده اند نیز باید شناسایی و به مراجع ذی صلاح معرفی گردند.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۵۰ - ۱۳۹۵/۰۴/۱۷
0
1
حقوق ۸ میلیونی مدیرعامل خبرگزاری دلواپس
: یاسر جبرائیلی با قرار دادن این تصویر مدعی شد فیش موسوی مدیرعامل فارس 8.200 میلیون است
پاسخ ها
ناشناس
| United States
۱۹:۲۷ - ۱۳۹۵/۰۴/۲۳
اين ها تازه فيش دومشان هست فيش بصيرت افزايي جند برابر اين مي گيرند .مگر سطح زندگيشان را در اين چند سال نديديد
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار