دانشگاه شهرکرد در سرانه طرح های پژوهشی رتبه ششم رادارد
کد خبر: 696931
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/002vIp
تاریخ انتشار: ۲۱ دی ۱۳۹۳ - ۱۶:۴۰
سرپرست دانشگاه شهرکرد:
سرپرست دانشگاه شهركرد گفت: دانشگاه شهرکرد در سرانه طرح های پژوهشی رتبه ششم، در سرانه مقاله ها نمایه شده درISA رتبه هفتم و سرانه دستاوردهای علمی و پژوهشی رتبه 11 را کسب کرده است.
حمیرا رحیمی
شایان شاه محمدی اظهار داشت: اين استان 1 درصد از مساحت و جمعیت كشور را دارد ،سرانه تولید آب در اين استان 10 برابر، شیر 2 برابر، گوشت 2/6 برابر، بادام 20 برابر سرانه‌ي كشور است و از نظر آبزی پروری و فلور گیاهی، استان برتر ایران است و همچنين در اين استان250 گونه‌ي گیاهی منحصر به فرد وجود دارد.
وي افزود:‌ دانشگاه شهرکرد شامل سه پردیس با مجموع مساحتی بالغ بر 560 هکتار و داشتن 8000 دانشجو در 153رشته، 300 عضو هیات علمی  در 9 دانشکده و 9 واحد پژوهشی (پژوهشکده‌ها، مرکز رشد و مرکز تحقیقات)، بزرگترین و معتبرترین مرکز آموزش عالی استان می‌باشد.
شاه محمدی، ضمن معرفي پژوهشكده‌هاي 5گانه و مركز رشد واحدهاي فناور دانشگاه شهركرد و برخي طرح‌هاي موفق اين پژوهشكده‌ها، وجود نيروهاي متخصص و بعضاً منحصر به فرد كشور در دانشگاه شهركرد و پژوهشكده‌هاي اين دانشگاه و همچنين موقعيت خاص جغرافيايي استان را از ويژگي‌هاي برجسته و قابليت‌هاي مهم توسعه‌ي پژوهش و فناوري استان عنوان و گفت:  فقدان تجهیزات کافی به ویژه در بخش پایین دست جهت عبور از مقیاس آزمایشگاهی به سطح نیمه صنعتی، از مهمترين مشکلات و چالش‌هاي اين بخش است.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین