کد خبر: 1235127
تاریخ انتشار: ۲۹ خرداد ۱۴۰۳ - ۲۳:۰۰

جوان آنلاین: پس از حدود ۱۳ سال، برنامه سینا ولی‌الله در شبکه ام‌بی‌سی پرشیا به ناگاه متوقف شد. سینا ولی‌الله که کار دوبله و اجرا را از صداوسیمای ایران شروع کرد، با خروج از ایران شوی شبانه‌ای را با دلقک‌بازی مبتذل در شبکه ام بی‌سی پرشیا اجرا می‌کرد، اما در جریان سقوط بالگرد و شهادت آیت‌الله رئیسی اتفاقی افتاد که در نهایت به اخراج او از این شبکه انجامید و برنامه موسیقی یکی از خواننده‌های ایرانی مقیم امریکا جایگزین برنامه او شد. 
شبکه ماهواره‌ای MBC اعلام کرده که به فعالیت سینا ولی‌الله در این رسانه پایان داده است. این اتفاق پس از آن رخ داد که سینا ولی‌الله برنامه‌ای مثلاً طنز با موضوع شهادت رئیس‌جمهور ایران ساخت و این شبکه، به دلیل حفظ روابط دیپلماتیک و دوستانه عربستان با ایران از پخش آن خودداری کرد. شبکه MBC Persia متعلق به «شرکت رسانه‌ای خاورمیانه» مستقر در عربستان سعودی و امارات متحده عربی است. 
پس از آن این مجری پر حاشیه برنامه مذکور را در صفحه شخصی خود منتشر کرد و همین باعث شد تا روند پخش برنامه‌های او از این شبکه متوقف و عذر او خواسته شود. بی‌بی سی فارسی با تأیید خبر ارتباط قطع همکاری این مجری با شبکه ام بی‌سی و ارتباط آن با برنامه مرتبط با سقوط بالگرد رئیس‌جمهور کشورمان از قول یک منبع آگاه نوشته که «این شبکه اجازه انتقاد یا شوخی با هیچ کدام از سران کشور‌های منطقه را نمی‌دهد و این خط قرمز شبکه است.»
با تلاش تیم سیاست خارجی دولت رئیسی و در رأس آن‌ها شهید امیرعبداللهیان روابط ایران و عربستان در دو سال اخیر برقرار شده و طبیعی است که عربستان علاقه ندارد موضوعات فرعی و کم اهمیتی همچون شوی مبتذل یک ایرانی ضد وطن باعث برهم ریختگی دوباره این روابط شود.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
تعداد کارکتر های مجاز ( 200 )
پربازدید ها
پیشنهاد سردبیر
آخرین اخبار