کد خبر: 1233324
تاریخ انتشار: ۲۰ خرداد ۱۴۰۳ - ۲۳:۰۰
فریدون حسن

والیبال این روز‌ها خوب می‌بازد و به هیچ حریفی «نه» نمی‌گوید، حتی تیم‌های تازه از راه رسیده مثل ترکیه هم می‌آیند و به راحتی ما را می‌برند. تغییر هم نتیجه نمی‌دهد، چون کار از پای‌بست ویران شده، اما آنچه بیشتر از شکست‌های والیبال آزاردهنده است، توجیهات مسئولان فدراسیون والیبال برای این شکست‌هاست. مسئولان ریز و درشت والیبال این روز‌ها با تمام توان در تلاشند هشت شکست سریالی تیم ملی در لیگ ملت‌ها و قعرنشین بودن ایران در جدول مسابقات که به احتمال زیاد تا پایان بازی‌ها هم ادامه خواهد داشت را به گردن چند بازیکن جدا شده از تیم ملی و البته مردم بیندازند!
بله درست خواندید «مردم». تعجب نکنید؛ آقایان می‌گویند مردم مربی خارجی خواستند و ما برای تحقق حرف آن‌ها رفتیم دنبال مربی خارجی و در نهایت پائز به‌درد نخور را پیدا کردیم، مردی که نه زمان لازم را داشت و نه شناخت کافی از ایران را!
امیرحسین منظمی، دبیرکل فدراسیون والیبال می‌گوید: «۱۴ بازیکن در این لیگ نتوانستند به دلایل مختلف به کمک تیم ملی بیایند. در حال مکاتبه با این بازیکنان هستیم تا دلایل عدم حضورشان را اعلام کنند.»
والیبال می‌بازد؛ شکست‌هایی تلخ و دردآور، اما چنین توجیهاتی بسیار وحشتناک‌تر از این شکست‌هاست. فدراسیون این روز‌ها به‌دنبال مدرک جمع کردن از بازیکنانی است که بنا به هر دلیلی نخواستند ملی‌پوش شوند. فدراسیون می‌خواهد مدرک جمع کند و آن‌ها را به‌خاطر ملی‌پوش نشدن تنبیه کند، اما سؤال اینجاست که آیا می‌توان حتی با برترین مربیان جهان از بازیکنی که بنا به هر دلیلی نمی‌خواهد ملی‌پوش شود بازی گرفت و دلش را با تیم هماهنگ کرد؟ 
منظمی به این هم بسنده نمی‌کند و می‌گوید: «مردم مربی داخلی نمی‌خواستند و ما تلاش کردیم مربی تراز اول را برای تیم ملی بیاوریم. با ۱۵، ۱۶ مربی صحبت کردیم و هر کدام به دلایلی حضورشان در تیم ملی منتفی شد. متأسفانه پائز، سرمربی تیم ملی شناختی از بازیکنان نداشت و زمان هم نداشت.»
بیان این حرف‌ها از زبان مسئولان فدراسیون والیبال که طی روز‌های گذشته بار‌ها هم تکرار شده، ثابت می‌کند حرف‌های سرمربی برکنار شده تیم ملی کاملاً درست است و مسئولان والیبال به جای علت‌یابی شکست‌های تیم ملی به دنبال یک مقصر هستند تا تمام کاسه و کوزه‌ها را سر او بشکنند. البته پائز حتی فکرش را هم نمی‌کرد که آقایان فدراسیون‌نشین برای این کار از مردم هم مایه بگذارند و اجابت کردن خواسته آن‌ها را یکی از علل شکست‌های تیم ملی در لیگ قهرمانان معرفی کنند. 
پائز درست گفت: «متأسفانه مشکل اصلی مسئولان فدراسیون این بود که به جای بررسی دلایل عدم موفقیت همیشه دنبال مقصر هستند. با این نگرش نه تن‌ها پیشرفتی حاصل نخواهد شد، بلکه فقط صورت مسئله را پاک می‌کنند و مشکلات ریشه‌یابی نمی‌شوند و هیچ چیز تغییر نخواهد کرد.»
این اظهارنظر را بگذارید کنار حرف‌های مسئولان فدراسیون والیبال تا متوجه اصل ماجرا شوید. تا متوجه شوید که نمی‌توان چندان به آینده والیبال امیدوار بود، مگر آنکه آقایان در نوع نگاه خود تغییر ایجاد کنند و به دنبال دشمن و مقصر فرضی نگردند.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
تعداد کارکتر های مجاز ( 200 )
پربازدید ها
پیشنهاد سردبیر
آخرین اخبار