کد خبر: 1221595
تاریخ انتشار: ۰۵ فروردين ۱۴۰۳ - ۲۱:۳۰
با ترکیب هوش مصنوعی و توالی‌یابی نانوحفره‌ای امکان تشخیص بهتری و سریع‌تر بیماری‌های نادر و همچنین سرطان فراهم می‌شود.

جوان آنلاین: با ترکیب هوش مصنوعی و توالی‌یابی نانوحفره‌ای امکان تشخیص بهتری و سریع‌تر بیماری‌های نادر و همچنین سرطان فراهم می‌شود.

به گزارش تسنیم، شرکت اکسفورد نانوپور (Oxford Nanopore Technologies) با همکاری شرکت سکووان (SEQONE) به دنبال ترکیب هوش مصنوعی با توالی‌یابی است. سکووان یکی از شرکت‌های توسعه‌دهنده هوش مصنوعی است که در این همکاری مشترک سعی دارد تا به اکسفورد نانوپور کمک کند تا توالی‌یابی نسل بعدی این شرکت بتواند در آزمایش‌های تشخیص بالینی عملکرد بهتری داشته باشد.


هدف از این برنامه همکاری مشترک این است که پلتفرمی ارائه شود که بتواند توالی‌یابی‌های طولانی از ژنوم کامل انجام دهد، این کار به منظور کمک به تشخیص انواع بیماری‌های نادر و همچنین تشخیص سرطان انجام می‌شود.

این دو شرکت با اتصال برنامه Germvar SEQONE با نرم‌افزار تجزیه و تحلیل Bioinformatics EPI۲ME آکسفورد نانوپور به دنبال توسعه این پلتفرم هستند، پلتفرمی در حال حاضر فقط به استفاده از تحقیقات محدود می‌شود.

شرکت سکووان مستقر در فرانسه اعلام کرد که در برنامه تحقیقاتی بین‌المللی خود از فناوری نمونه‌برداری شرکت آکسفورد نانوپور برای جمع‌آوری داده‌های توالی‌یابی هدفمند استفاده می‌کند. این دو شرکت قصد دارند تا با توسعه این روش، ابزار تشخیص طبی را به گونه‌ای توسعه دهند که این ابزار‌ها روی منطقه‌ای از ژن‌ها متمرکز شوند که مورد نظر محققان است.

مارتین دوبوچ؛ مدیرعامل شرکت سکووان گفت: همکاری با آکسفورد نانوپور، یک گام مهم برای مشتریان ما در ادغام توالی‌یابی رشته‌های طولانی با هوش مصنوعی است که توانایی ما را در تجزیه و تحلیل جامع داده‌های ژنومی بهبود می‌دهد.

سال گذشته، آکسفورد نانوپور با شرکت فرانسوی Biomérieux در زمینه ارائه روش توالی‌یابی DNA برای تشخیص بیماری‌های عفونی همکاری کرد. این همکاری شامل استفاده از نرم‌افزار Episeq CS Biomérrieux برای ردیابی شیوع عفونت در بیمارستان‌ها از طریق توالی نانوحفره‌ای ژنوم کامل باکتریایی بود.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
تعداد کارکتر های مجاز ( 200 )
پربازدید ها
پیشنهاد سردبیر
آخرین اخبار