کد خبر: 1221339
تاریخ انتشار: ۰۱ فروردين ۱۴۰۳ - ۱۳:۴۹
در پیام نوروزی معاون علمی رئیس‌جمهور مطرح شد
معاون علمی رئیس‌جمهور در پیام تبریک نوروز گفت صادرات دانش‌بنیان کشور در یک سال اخیر، حدود ۲۰۰ درصد افزایش یافت که فضای مساعد را برای تحقق شعار امسال فراهم می‌کند.

جوان آنلاین: روح‌الله دهقانی فیروزآبادی، معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان رئیس‌جمهور در پیام نوروزی ۱۴۰۳ گفت: «سالی دیگر با همه فراز و نشیب‌ها، شیرینی‌ها و تلخی‌ها، توفیقات و شکست‌ها سپری شد و با کوله‌باری از تجربیات و آموخته‌های جدید سال جدید را آغاز کردیم. سال ۱۴۰۲ در زیست بوم نوآوری و فناوری ایران، سرشار از رویش‌ها و شکفتن‌ها بود.»

معاون علمی رئیس‌جمهور افزود ما شاهد تحولاتی بودیم که مانع‌زدایی و هموار کردن مسیر مشارکت شرکت‌های دانش بنیان و مردم در عرصه تولید و رونق اقتصاد دانش‌بنیان از مهمترین رویکرد‌های آن بود.

از راه‌اندازی ستاد‌های جدید اقتصاد دانش‌بنیان تا اجرای آیین‌نامه جدید ارزیابی شرکت‌های دانش‌بنیان و از تدوین برنامه‌های جدید حمایتی از قبیل اختصاص اعتبار مالیاتی به فعالیت‌های تحقیق و توسعه و برنامه برش استانی اقتصاد دانش‌بنیان تا استقرار نظام ارزش‌گذاری دارایی‌های نامشهود، تغییر و تحولات امیدبخش پرشماری را طی یک سال گذشته در اکوسیستم نوآوری و فناوری کشور رقم زد که نویدبخش دستاورد‌ها و توفیقاتی عظیم در آینده بسیار نزدیک است.

وی گفت: رشد چشمگیر و پرشتاب تعداد شرکت‌های دانش‌بنیان و افزایش حدود ۲۰۰ درصدی صادرات دانش‌بنیان کشور در یک سال اخیر، حاکی از بسترسازی مناسب، پویایی و رشد جهشی در زیست بوم نوآوری و فناوری کشور است و نشان‌دهنده فضای مساعدی است که در راستای تحقق شعار امسال مبنی بر «جهش تولید با مشارکت مردم» در عرصه اقتصاد دانش‌بنیان کشور فراهم شده است.

دهقانی افزود: «توفیقات و دستاورد‌هایی که صدالبته ثمرات شیرین آن در شکوفایی تولید، اشتغال و رونق اقتصادی کشور است، کام فرد فرد مردم عزیز ایران را نیز شیرین خواهد کرد.»

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
تعداد کارکتر های مجاز ( 200 )
پربازدید ها
پیشنهاد سردبیر
آخرین اخبار