کد خبر: 1215440
تاریخ انتشار: ۲۳ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۶:۳۳
با حضور معاون رییس‌جمهور؛
برای نخستین بار از دو دستگاه پایش گردوغبار با تکیه بر دانش فنی شرکت‌های دانش‌بنیان داخلی توسط معاون رییس جمهور طی مراسمی در سازمان محیط‌زیست رونمایی شد.

جوان آنلاین:  برای نخستین بار یک شرکت دانش‌بنیان داخلی در همکاری با سازمان حفاظت محیط زیست توانسته برای نخستین بار در کشور دو دستگاه پایش گرد و غبار را تولید کند که در مراسمی توسط توسط علی سلاجقه، معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست رونمایی شد.

به گزارش مهر، محمد بیاتی مدیر یک شرکت دانش بنیان در رابطه با دستگاه‌های پایش گرد و غبار این شرکت دانش بنیان اظهار کرد: شرکت ما در زمینه ساخت دستگاه‌های غبار ریزشی و غبار اتمسفری فعالیت می‌کند و در این زمینه با سازمان حفاظت محیط زیست کشور همکاری کرده‌ایم که سازمان حفاظت محیط زیست تاکنون ۴۸ دستگاه Frisbee و ۱۷ دستگاه ASTM را از ما خریداری کرده است.

وی درباره روند ساخت این دستگاه‌ها توضیح داد: در مرحله‌ای از ساخت این دستگاه‌ها از مهندسی معکوس استفاده شد که ما نمونه خارجی را گرفتیم، نقشه‌ها را به دست آوردیم و تغییراتی در این نقشه‌ها اعمال کردیم و با توجه به اینکه دستگاه‌ها باید در زمینه‌های مختلف از جمله اندازه‌گیری عناصر سنگین هیچ تداخلی ایجاد نمی‌کردند، ما برای ساخت دستگاه‌ها از استیل ۳۰۴ استفاده کردیم که تداخلی با عناصر سنگین نداشته باشد و زنگ‌زدگی و اکسیداسیون نیز انجام نشود.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
تعداد کارکتر های مجاز ( 200 )
پربازدید ها
پیشنهاد سردبیر
آخرین اخبار