کد خبر: 1215265
تاریخ انتشار: ۲۳ بهمن ۱۴۰۲ - ۰۰:۲۰
فرمانده نیروی دریایی سپاه مطرح کرد
فرمانده نیروی دریایی سپاه ادامه داد: قبل از انقلاب اسلامی بیشترین برد موشک‌های نیروی دریایی ایران موشک‌های هارپون امریکایی با ۴۰کیلومتر بود و هیچ موشک و سلاحی در کشور تولید نمی‌شد و حتی گلوله در وزارت دفاع از سوی مستشاران تولید می‌شد که کارخانه‌هایی را تحت مدیریت و نظارت خود تأسیس کرده بودند
جوان آنلاین: فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران خواستار تشکیل یک نیروی اسلامی برای دفاع از امت مسلمان در برابر جنایات دشمن شد. 
به گزارش خبرگزاری بسیج، دریادار علیرضا تنگسیری، فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در گفتگو با شبکه خبری العالم گفت: بعد از پیروزی انقلاب اسلامی، امریکا ما را به طور همه‌جانبه تحریم و مستشاران خود را از ایران منتقل کرد، بسیاری از سربازان و کادر‌های ارتش فرار کرده بودند و جوانان ثابت‌قدم انقلابی هیچ امکاناتی نداشتند، اکثر خودرو‌ها و تسلیحات ما ساخت امریکا بود و نیاز به حضور مستشاران امریکایی داشت، اما آن‌ها رفتند، بنابراین دست خالی و بی‌دفاع ماندیم، سپس جنگی هشت ساله را به ما تحمیل کردند. در داخل کشور نیز درگیری جریان داشت، در خوزستان، کردستان و سایر مناطق کشور درگیری‌های زیادی را پشت سر گذاشتیم، اما با توکل به خدا ایستادگی کردیم و هشت سال جنگ را پشت سر گذاشتیم که ما را برای رویارویی‌های بعدی آماده کرد. 
 
 توان دفاعی پیش از انقلاب کاملاً وابسته بود
فرمانده نیروی دریایی سپاه ادامه داد: قبل از انقلاب اسلامی بیشترین برد موشک‌های نیروی دریایی ایران موشک‌های هارپون امریکایی با ۴۰کیلومتر بود و هیچ موشک و سلاحی در کشور تولید نمی‌شد و حتی گلوله در وزارت دفاع از سوی مستشاران تولید می‌شد که کارخانه‌هایی را تحت مدیریت و نظارت خود تأسیس کرده بودند. در زمینه آموزش نیروی دریایی و سایر آموزش‌های تخصصی دیگر وابسته بودیم و چیزی نداشتیم تا اینکه در زمان جنگ، ساخت سلاح را یاد گرفتیم و توپ۱۰۷ را در زمان جنگ ساختیم، سپس ساخت شناور و قایق را هم یاد گرفتیم، در حالی که قبل از انقلاب اسلامی همه این‌ها ساخت امریکا بود، حتی قایق‌ها و کشتی‌های ماهیگیری که در شمال کشور فعالیت می‌کردند، همگی امریکایی بودند، ما کاملاً وابسته به امریکا و دست خالی بودیم. از دوران دفاع مقدس با توکل به خدا گلوله‌های ۶۰ و ۸۱میلیمتری را خودمان در زمان جنگ ساختیم، قبل از انقلاب اسلامی، ایران ژاندارم منطقه شناخته می‌شد که بیشترین نیروی نظامی را در خود داشت، اما هر بار که ایران مورد حمله خارجی قرار می‌گرفت، بخش‌هایی از کشور از دست می‌رفت. 
دریادار تنگسیری گفت: تمام شناورها، تجهیزات، دستگاه‌ها و سلاح‌ها در اختیار امریکا بود و هر وقت می‌خواستند با یک دکمه آن را خاموش می‌کردند، تمام قدرت ایران در آن زمان در اختیار امریکایی‌ها بود، اما الان ما زمام قدرت را در دست داریم و آن‌ها را اینجا در جمهوری اسلامی می‌سازیم. 
 
 ایستادگی با دستان‌خالی مقابل دشمن تا بن‌دندان مسلح 
فرمانده نیروی دریایی سپاه خاطرنشان کرد: هشت سال با دستان خالی در مقابل دشمن تا بن دندان مسلح ایستادگی کردیم، مردم ما ایستادگی و مقاومت کردند و فراموش نمی‌کنیم که در یک روز بیش از هزار شهروند در شهرستان اندیمشک شهید و مجروح شدند که حدود ۳۵۰نفر از آن‌ها شهید بودند، اما امروز به این مرحله رسیده‌ایم که هر چه به آن نیازمندیم را می‌سازیم. وی ادامه داد: در زمینه ساخت شناور آبی پس از دفاع مقدس و به رغم تحریم همه‌جانبه توانسته‌ایم سرعت شناور‌های خود را افزایش دهیم. این سرعت ابتدا ۳۱گره دریایی در ساعت بود که به ۵۵گره و ۷۵گره، ۹۰گره و ۱۱۰گره افزایش یافت. ما حتی روی قایق‌های کوچک و شناور‌هایی که طول آن‌ها از شش تا هشت متر بیشتر نبود، موشک‌انداز نصب کردیم که در دنیا بی‌سابقه است، به طوری که این موشک اکنون می‌تواند از قایق‌های عاشورا به طول شش متر و با سرعت ۵۵گره، اهداف خود را از فاصله ۳۰کیلومتری هدف قرار دهد. 
 
 باید روی پای خود بایستیم
دریادار تنگسیری تصریح کرد: ما توانستیم موشک و شناور را در شرایط تحریم بسازیم، امروز بدنه قایق‌ها به جای فایبرگلاس از کربن است که در سرعت بالا مقاومت بیشتری دارد و افتخار می‌کنیم که می‌توانیم بدنه‌های کربنی را در کشور بسازیم. همچنین توانستیم سرعت، وسعت و مقاومت شناور‌ها را در دریا افزایش دهیم تا با سرعت بیشتری در دریا بجنگند و حجم آن‌ها را نیز افزایش دادیم. وی گفت: همه این کار‌ها اولاً با توکل به خدا انجام شد و ثانیاً باید به خودمان متکی باشیم. امروز کشور‌های محور مقاومت به همین نتیجه رسیده‌اند، بیش از ۱۰۰ روز جنگ را در غزه قهرمان شاهدیم، مردم مظلوم آن زیر بمباران هستند و ده‌ها هزار نفر از جمله هزاران کودک شهید شده‌اند، اما دنیا کاری انجام نداد، بنابراین به این نتیجه رسیدیم که اگر می‌خواهیم از کشور و مردم‌مان دفاع کنیم، باید به خودمان متکی باشیم. 
فرمانده نیروی دریایی سپاه تأکید کرد: ما و کشور‌های محور مقاومت اگر بخواهیم مستقل باشیم، باید روی پای خود بایستیم در غیر این صورت دست‌مان در برابر استکبار بسته خواهد بود و این موضوعی است که خداوند به ما اجازه آن را نمی‌دهد، بنابراین این انگیزه عامل همه این دستاورد‌ها بود تا به توانایی‌های خود اعتماد و رو به جلو حرکت کنیم. ما دستاورد‌های بزرگی را محقق کردیم و امروز در کشورمان در سطوح مختلف نظامی، فناوری نانو و پزشکی شاهد آن هستیم. هر چه دشمن بیشتر ما را تهدید کند، انگیزه‌مان برای پیشرفت بیشتر می‌شود. وقتی با کسی رقابت می‌کنید، انگیزه دارید که از او جلو بزنید، وقتی دشمن ما را تهدید می‌کند، این انگیزه‌ای است که هر روز پیشرفت کنیم و از او قوی‌تر شویم تا بتوانیم از کشورمان دفاع کنیم. 
 توان دفاعی ایران علیه هیچ کشوری نیست
سردار تنگسیری ادامه داد: «پیشرفت‌های جمهوری اسلامی ایران علیه هیچ یک از کشور‌های اسلامی یا طرفی که تهدیدی برای ما نباشد و به ما حمله نکند، نیست، بلکه ما از کشور‌های اسلامی دفاع هم می‌کنیم. شهید حاج قاسم سلیمانی تمام زندگی خود را برای دفاع از مردمان سوریه، لبنان، عراق، یمن و فلسطین گذاشت. آیا ما جاه‌طلبی داشتیم؟ ما تنها حکومت بیگانگان، یهودیان و مسیحیان بر مسلمان از راه جنگ را رد می‌کنیم، البته نه همه مسیحیان و یهودیان، چراکه در کشور ما نیز افراد مسیحی و یهودی وجود دارند، اما منظور ما کسی است که با ما می‌جنگد.» 
وی تصریح کرد: «الان که مسلمانان مورد کشتار قرار می‌گیرند، زمان شکل‌گیری اتحاد است، اگر پیش‌تر این اتحاد را داشتیم، رژیم‌صهیونیستی، امریکا و انگلیس به خود اجازه نمی‌دادند امروز با مردم فلسطین چنین کاری انجام دهند. اگر این مسئله در یک کشور اروپایی رخ می‌داد، همه در کنار هم به آن کمک می‌کردند، همانطور که در قضیه اوکراین مشاهده کردید، اما مسلمانان امروز در معرض این جنایات هستند، بدون اینکه کسی در کنار آن‌ها بایستد.» وی افزود: «اگر ما وحدت اسلامی و ارتشی که از کشور‌های اسلامی دفاع کند، داشتیم، دیگر امریکا و دیگران نمی‌توانستند به این راحتی وارد کشور‌های اسلامی شوند و به خود اجازه نمی‌دادند پس از به راه‌انداختن جنگ خونین، نفت سوریه را غارت کنند. ما به ائتلاف اسلامی و وحدت نیاز داریم، سال‌ها بعد سخنان امروز جمهوری اسلامی و هدف از دعوت به وحدت را خواهند فهمید.»
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
تعداد کارکتر های مجاز ( 200 )
پربازدید ها
پیشنهاد سردبیر
آخرین اخبار