کد خبر: 1209516
تاریخ انتشار: ۲۰ دی ۱۴۰۲ - ۱۷:۰۹
محمد شیاع السودانی نخست وزیر عراق بر خروج سریع نیرو‌های ائتلاف آمریکایی از خاک این کشور تاکید کرد.

جوان آنلاین: محمد شیاع السودانی، نخست وزیر عراق، حضور نیرو‌های ائتلاف در خاک این کشور را باعث بی‌ثباتی در منطقه دانست و بر خروج سریع نیرو‌های ائتلاف از خاک این کشور تاکید کرد.

به گزارش تسنیم، وی گفت: ما خواهان خروج سریع و منظم نیرو‌های ائتلاف بین المللی (آمریکایی) از خاک کشورمان از مسیر تفاهم و گفتگو هستیم.

نخست وزیر عراق تاکید کرد: ما به دنبال خروج ائتلاف (از خاک عراق) هستیم، زیرا عراق اکنون می‌تواند از خود در برابر تروریسم دفاع کند و باید حاکمیت کامل خود را بر خاک خود اعمال کند.

بر اساس گزارش خبرگزاری الفرات عراق، السودانی افزود: پایان حضور ائتلاف بین المللی از تنش‌های بیشتر و درهم تنیدگی مسائل امنیتی داخلی و منطقه‌ای جلوگیری می‌کند.

السودانی گفت: عراق آماده برقراری روابط دوجانبه و مشارکت در همکاری امنیتی با کشور‌های ائتلاف، از جمله آمریکا در حوزه‌های آموزش و مشورت دهی به نیرو‌های امنیتی عراق و همچنین خرید تسلیحات است.

وی تداوم تنش با آمریکا را بر روابط دو کشور بی‌تاثیر ندانست و گفت: آمریکا دشمن ما نیست و با آن در جنگ نیستیم، اما اگر این تنش‌ها ادامه پیدا کند، قطعا این روابط را تحت تاثیر قرار می‌دهد و باعث ایجاد شکاف در این مناسبات خواهد شد.

السودانی: تنها راه جلوگیری از جنگ منطقه‌ای توقف جنگ اسرائیل علیه غزه است

نخست وزیر عراق همچنین در مصاحبه با خبرگزاری رویترز به جنگ غزه هم اشاره کرد و گفت: پایان یافتن جنگ اسرائیل علیه نوار غزه تنها ضامن جلوگیری از خطر تنش منطقه‌ای (جنگ منطقه‌ای) است.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
تعداد کارکتر های مجاز ( 200 )
پربازدید ها
پیشنهاد سردبیر
آخرین اخبار