کد خبر: 1209406
تاریخ انتشار: ۱۹ دی ۱۴۰۲ - ۲۲:۴۶
امروز ۱۹ دی‌‍ماه شمار شهدای حادثه تروریستی کرمان به ۹۳ تن رسید؛ اما این آمار از ابتدای حادثه تاکنون دست‌خوش تغییرات زیادی شده است.

جوان آنلاین: ظهر امروز سه‌شنبه ۱۹ دی‌ماه ۱۴۰۲ مدیر روابط عمومی پزشکی قانونی کرمان محمد سعیدی از افزایش تعداد شهدای حادثه تروریستی کرمان به ۹۳ نفر خبر داد.

به گزارش فارس، در جنایت کرمان شاهد اطلاع‌رسانی‌های مختلف درباره شمار شهدا بودیم؛ در نخستین گام اورژانس کشور شمار شهدای حادثه را تا ۵۳ شهید بالا برد که کمی بعد رئیس اورژانس کشور شمار شهدای این حادثه را ۲۵ تن اعلام کرد.

شمار شهدا، اما به تدریج به ۱۰۳ تن رسید، آماری که سپس توسط وزیر بهداشت به ۹۵ نفر کاهش یافت؛ این البته پایان کار نبود و وزیر کشور یک روز پس از حادثه، شمار شهدای این حادثه را ۸۴ نفر اعلام کرد.

مردم برای دریافت اخبار بحران باید به چه کسی مراجعه کنند، برخی مواقع مسؤولان در مورد یک حادثه «اظهارات همدیگر را نقض می‌کنند»؛ این گفته‌های استاد علوم ارتباطات علی اکبر نصرالهی درباره یکی از مهمترین بال‌های مدیریت بحران یعنی اطلاع‌رسانی است.

این اتفاق در ماجرای برخورد قطار مسافری مشهد به یزد در سال ۱۴۰۱ با بیل مکانیکی نیز مشهود بود؛ جایی که در ابتدا مدیرکل مدیریت بحران استان خراسان جنوبی شمار جانباختگان این حادثه را ۱۷ تن، سپس رئیس کل دادگستری این استان نیز شمار پیکر‌ها را ۲۲ نفر و در نهایت مدیرکل پزشکی قانونی یزد شمار جانباختگان این حادثه را ۱۴ تن اعلام کرد.

بر اساس آمار اعلام شده توسط پزشکی قانونی کرمان ۵۵ شهید از ۹۳ شهید حادثه تروریستی کرمان را بانوان و ۳۸ شهید را آقایان تشکیل می‌دهند، در این میان ۳۲ شهید از این شهدا زیر ۲۰ سال سن داشتند؛ همچنین کودکان ۱ ساله، ۴ ساله و ۶ ساله نیز در آمار شهدای این حادثه به چشم می‌خورند.

شهدای حادثه تروریستی کرمان

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
تعداد کارکتر های مجاز ( 200 )
پربازدید ها
پیشنهاد سردبیر
آخرین اخبار