کد خبر: 1208307
تاریخ انتشار: ۱۴ دی ۱۴۰۲ - ۱۷:۴۷
پس از این که پلیس انگلیس اعلام کرد آماده دریافت شکایات از جنایات جنگی رژیم صهیونیستی در غزه است، بوریس جانسون نخست وزیر اسبق انگلیس در مصاحبه با روزنامه دیلی تلگراف، از این اقدام اسکاتلندیارد انتقاد کرد.

جوان آنلاین: روزنامه دیلی میل نوشت پلیس انگلیس بر اساس ضوابط تعریف شده موافق است تا دیوان بین المللی کیفری، به جنایات جنگی اسرائیل رسیدگی کند و به همین علت از شاهدان خواسته است تا مشاهدات خود را ثبت کنند.

به گزارش صدا و سیما، این روزنامه نوشت بوریس جانسون می‌گوید این اقدام پلیس انگلیس، "سیاسی کاری نگران کننده" است. به نوشته دیلی میل، پلیس انگلیس پلاکارد‌هایی در فرودگاه‌های این کشور نصب کرده و از شاهدان خواسته است درباره جنایات جنگی اسرائیل در غزه، به این نیرو اطلاعات دهند، زیرا قرار است دیوان بین المللی کیفری، به جنایات جنگی اسرائیل در غزه از ۷ اکتبر پارسال تاکنون، رسیدگی کند.

به نوشته دیلی میل، در پلاکارد‌هایی که پلیس انگلیس در فرودگاه‌های این کشور نصب کرده آمده است مسافرانی که از مناطق اسرائیل/ فلسطین می‌آیند و قربانی تروریسم، جنایات جنگی یا جنایت علیه بشریت بوده اند می‌توانند این موارد را در فرودگاه‌ها با نیروی پلیس در میان بگذارند. در این پلاکارد‌ها نوشته شده است پلیس انگلیس که یگان مبارزه با جرایم جنگی دارد، از تحقیقات دیوان بین المللی کیفری در شهر لاهه هلند حمایت می‌کند که مدت هاست درباره جنایات جنگی اسرائیل بررسی می‌کند و اکنون می‌خواهد شهادت شاهدان را درباره جرایم پس از ۷ اکتبر، پیگیری کند. دیلی میل نوشت اسکاتنلدیارد می‌گوید ۴۰ مورد شهادت، اغلب درباره جنایات جنگی اسرائیل در غزه، در هفته‌های اخیر دریافت کرده است.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
تعداد کارکتر های مجاز ( 200 )
پربازدید ها
پیشنهاد سردبیر
آخرین اخبار