کد خبر: 1203504
تاریخ انتشار: ۱۹ آذر ۱۴۰۲ - ۲۳:۰۱
صهیونیست‌ها پس از پایان آتش‌بس، همواره بر این تأکید داشتند که چیزی تا نابودی حماس باقی نمانده است. در روز‌های گذشته، نه تنها هیچ مدرکی برای این ادعا‌ها پیدا نشد، بلکه گزارش‌های دقیق از تحولات میدانی نشان می‌دهد که رزمندگان حماس، چشم در چشم اشغالگران در حال مبارزه هستند
جوان آنلاین: جنبه واقعی جریان‌سازی‌های رژیم صهیونیستی علیه حماس، با انتشار اخباری درباره نبرد نزدیک و تن‌به‌تن مقاومت با اشغالگران نه تنها متزلزل شده است بلکه انتشار آمار تلفات نظامیان آن‌هم از منابع صهیونیست، مزید بر علت شده تا نگاه‌ها بنابر گزارش یکی از روزنامه‌های این رژیم به این سمت برود که حماس قدرتمند به مقاومت ادامه می‌دهد و به راحتی از بین نخواهد رفت. 
 
صهیونیست‌ها پس از پایان آتش‌بس، همواره بر این تأکید داشتند که چیزی تا نابودی حماس باقی نمانده است. در روز‌های گذشته، نه تنها هیچ مدرکی برای این ادعا‌ها پیدا نشد، بلکه گزارش‌های دقیق از تحولات میدانی نشان می‌دهد که رزمندگان حماس، چشم در چشم اشغالگران در حال مبارزه هستند. گردان‌های عزالدین قسام اعلام کرد مبارزان این گردان‌ها در غرب جبالیا در شمال نوار غزه وارد درگیری‌های بسیار شدیدی از فاصله صفر با نظامیان اشغالگر شدند و گروهی از نیرو‌های کماندو را با راکت و بمب‌های ضدنفر هدف قرار دادند و این عملیات شماری کشته و زخمی بر جای گذاشت. آن‌ها اعلام کردند که مجموعه نظامیان پیاده ویژه صهیونیستی در منطقه جبالیا واقع در شمال غزه را هدف قرار داده و یک تک‌تیرانداز صهیونیست را در منطقه الفالوجا واقع در شمال غزه به هلاکت رسانده‌اند. این گردان همچنین از شلیک به ۱۰نظامی صهیونیست از مسافت صفر در منطقه الفالوجا و هلاکت آن‌ها و انهدام یک تانک مرکاوای ارتش رژیم صهیونیستی در منطقه تل الزعتر در شمال نوار غزه با یک راکت الیاسین ۱۰۵ خبر داد که به هلاکت شش کماندوی صهیونیست منجر شد. سرایاالقدس شاخه نظامی جنبش جهاد اسلامی فلسطین هم اعلام کرد: «تجمعات نظامیان دشمن در محوطه مرکز فرهنگی در شرق خان‌یونس را هدف حملات خمپاره‌ای قرار دادیم.» از سوی دیگر سرایا القدس، حمله به مرکز تجمع نظامیان صهیونیست در محور نتساریم آن‌هم با خمپاره سنگین را تأیید کرد. در صوفا هم مرکز تجمع نظامیان صهیونیست هدف حمله موشکی قرار گرفت و همزمان توپخانه رژیم صهیونیستی به‌شدت شرق شهر غزه را گلوله‌باران کرد. در تأیید همین تحولات، منابع عبری زبان اعلام کردند که آژیر خطر در شهرک‌های صهیونیستی اطراف غزه از جمله صوفا، نیراسحاق و بیری به صدا درآمده است. خبرنگار الجزیره گزارش داد که مقاومت چندین موشک به سمت شهرک‌های صهیونیست‌نشین شلیک کرده است. منابع محلی نیز از شلیک دو راکت TBG به سمت نظامیان صهیونیست، همزمان با بالا گرفتن درگیری‌ها در شمال نوار غزه و تلاش صهیونیست‌ها برای پیشروی به سمت اردوگاه جبالیا خبر دادند. گردان‌های قسام نیز، کماندو‌های رژیم صهیونیستی را در داخل دو خانه بمب‌گذاری شده در غرب جبالیا با بمب‌های ضدنفر هدف قرار دادند و شش نفر از آن‌ها از جمله یک افسر را به قتل رساندند. 
 
 آمار کشته و زخمی‌ها بخشی از واقعیت است
صهیونیست‌ها اخیراً با انتشار تصاویر غیرنظامیان برهنه، تلاش کرد هیمنه خود را افزایش دهد. جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) طی بیانیه‌ای به این اقدام واکنش نشان داد و اعلام کرد: «ادعا‌های اشغالگران مبنی بر اینکه این افراد از اعضای قسام هستند، هیچ پایه و اساسی ندارد، چرا که دشمن صهیونیستی قبلاً نیز مردان مقاومت را در میدان نبرد دیده و آزموده است. دلاورمردانی که از جایی که اشغالگران گمانش را هم نمی‌کنند، در برابر آن‌ها خارج می‌شوند و هر روز در حال وارد کردن ضرباتی سخت و کاری به نیرو‌های آن در تمامی محور‌های نبرد در نوار غزه هستند و به موشک‌باران شهرک‌های صهیونیستی ادامه می‌دهند. این‌ها مردان شکست‌ناپذیر خدا هستند و شعار همیشگی آن‌ها این است که این راه جهاد است یا پیروزی می‌شویم یا شهید.» پوشالی بودن نمایش قدرت صهیونیست‌ها زمانی بیش از پیش روشن می‌شود که این رژیم در موقعیتی قرار می‌گیرد که چاره‌ای غیر از اعتراف به ضعف‌های خود ندارد. ارتش رژیم صهیونیستی به طور رسمی به زخمی شدن هزار و ۵۹۳ نظامی خود از آغاز جنگ در غزه اذعان و تأکید کرد که حال ۲۵۵ نفر از آن‌ها وخیم است. بر این اساس «۵۵۹ نظامی از زمان حمله زمینی به غزه زخمی شده‌اند که حال ۱۲۷ نفر از آن‌ها وخیم گزارش شده است.» همچنین ارتش رژیم صهیونیستی اعلام کرد که ۴۱۶ نظامی در بیمارستان‌ها تحت درمان هستند که ۴۰ درصد از آن‌ها حال‌شان وخیم و ۲۱۱ نفر هم جراحت متوسط دارند. ارتش این رژیم به هلاکت ۴۲۶ نظامی و افسر از زمان آغاز جنگ در هفتم اکتبر اذعان کرد که ۱۰۲ نفر از آن‌ها از زمان شروع حمله زمینی کشته شده‌اند. همچنین ارتش این رژیم از هلاکت ۲۹نظامی از زمان پایان آتش‌بس موقت خبر داد. این در حالی است که فایز الدویری، کارشناس نظامی عرب به طور ویژه با اشاره به آماری که یدیعوت آحارونوت منتشر کرده، تأکید دارد که تعداد زخمی‌های افشا شده، فقط بخشی از حقیقت است. وی معتقد است: «اگر طبیعت جنگ را در نظر بگیریم، رقم ۳ هزار کشته به واقعیت نزدیک‌تر است.»
 
 صهیونیست‌ها درگیر نبردی سخت و طولانی 
روزنامه یدیعوت آحارونوت، روز یک‌شنبه گزارش کرد، وضعیت میدانی با آنچه مسئولان اسرائیلی می‌گویند، متفاوت است و حماس طی چند ماه از بین نمی‌رود. در حالی که دائم سخنانی مبنی بر شکست حماس به گوش می‌خورد، اما وضعیت در میدان متفاوت است. این روزنامه که مقاومت حماس را تروریست خطاب کرده است، نوشت: «تروریست‌ها از همان مناطقی هنوز دارند حمله می‌کنند که ارتش اسرائیل یک ماه و نیم در آنجا جنگید و تلقی این بود که آنجا تحت کنترل است. در حالی که زمان سیاسی رو به پایان است، دستگاه امنیتی اسرائیل می‌داند، ارتش تروریستی که طی ۱۴ سال قدرت گرفته، در چند ماه از بین نمی‌رود.» به نوشته این روزنامه، به نظر می‌رسد با آمدن زمستان هزاران نیروی ارتش از غزه بازخواهند گشت و حملات هوایی محدود در طول سال ۲۰۲۴ ادامه خواهد یافت و ظاهراً کل سال ۲۰۲۴ در وضعیت جنگی خواهد بود و همه این‌ها در شرایطی است که تل‌آویو از راه سیاسی به راهکاری نرسیده که زمام امور در غزه را از حماس به طرف دیگری منتقل کند.» رسانه‌های عبری زبان اذعان کردند که نبرد با نیرو‌های فلسطینی در نوار غزه سخت است. در گزارش این رسانه‌های صهیونیستی آمده است: «روند درگیری‌ها با نیرو‌های فلسطینی به صورت سخت و کند پیش می‌رود. ارتش اسرائیل برای تحقق اهداف خود به مدت زمان طولانی نیاز دارد. نیرو‌های ارتش از زمان آغاز جنگ تاکنون ۱۹۲مسجد را در نوار غزه به بهانه وجود تونل‌های نیرو‌های مقاومت در زیر آن‌ها تخریب کرده‌اند.» رسانه‌های عبری زبان اضافه کردند: «زمان باقی مانده برای تعیین تکلیف درگیری‌ها در خان‌یونس بسیار کوتاه بوده و این درگیری‌ها شدیدتر و پیچیده‌تر شده است.»
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
تعداد کارکتر های مجاز ( 200 )
پربازدید ها
پیشنهاد سردبیر
آخرین اخبار