کد خبر: 1189872
تاریخ انتشار: ۱۶ مهر ۱۴۰۲ - ۰۲:۰۰
سیدعبدالله متولیان

عملیات «طوفان الاقصی» در سرزمین‌های اشغالی که منجر به فتح شهرک‌های صهیونیستی و کشتن و اسیرگیری از اسرائیلی‌ها شد در طول تاریخ شکل‌گیری رژیم صهیونیستی بی‌نظیر است و در کوتاه‌ترین تحلیل بیانگر «ضعیف‌تر شدن رژیم صهیونیستی» و «قوی‌تر شدن جبهه فلسطینی‌ها» است. در حقیقت این عملیات، تاریخ شکل‌گیری تا اضمحلال و فروپاشی رژیم صهیونیستی را به دو دوره «قبل» و «بعد» از عملیات طوفان الاقصی تقسیم می‌کند.
هم زمانی این عملیات غافلگیر کننده با فرمایش رهبر معظم انقلاب در روز ۱۷ ربیع‌الاول (۱۱ مهرماه) نیز بسیار عبرت آموز است. حضرت آقا در این دیدار فرمودند: «نظر قطعی جمهوری اسلامی این است که دولت‌هایی که قمار عادی‌سازی با رژیم صهیونیستی را برای خودشان سرمشق کار قرار می‌دهند ضرر خواهند کرد، باخت منتظر اینهاست؛ دارند اشتباه می‌کنند. به قول اروپایی‌ها روی اسب بازنده شرط‌بندی می‌کنند. امروز وضع رژیم صهیونیستی وضعی نیست که مشوق نزدیکی به او باشد، نباید این اشتباه را بکنند... امروز نهضت فلسطین از همیشه این هفتاد - هشتاد سال سرحال‌تر است، امروز جوانان فلسطینی و نهضت فلسطینی، نهضت ضد غصب، ضد ظلم، ضد صهیونیسم امروز از همیشه با نشاط‌تر، سرحال‌تر، آماده‌تر است که مشاهده می‌کنید.»
عملیات طوفان الاقصی به عیان نشان داد که ۱- فلسطینی‌ها از حیث نیروی انسانی در اوج نشاط و شادابی روحی هستند و برخلاف برخی سران سازشکار در جهان اسلام، برای انجام عملیات علیه اشغالگران صهیونیست سر از پا نمی‌شناسند. ۲- امید به آینده روشن در مردم فلسطین در نقطه اوج قرار دارد و فلسطینی‌ها هیچ گاه تا این اندازه سرحال نبوده و برای نجات سرزمین خود از چنگال تروریست‌های اشغالگر میداندار نبوده‌اند.
۳- عملیات منحصر به فرد طوفان الاقصی که حاوی مجموعه‌ای پیچیده و دقیق از فعالیت‌های اطلاعاتی، شناسایی، نفوذ، سازماندهی و تجهیز، فنی، جابه‌جایی نیروی انسانی و تجهیزات و غافلگیری بود آماده‌تر بودن رزمندگان فلسطینی از هر زمان دیگر را به رخ جهانیان کشید.
در عین حال این عملیات پیچیده، نقطه ضعف‌های داخلی، پوشالی بودن و ناتوانی رژیم صهیونیستی و ناامیدی ساکنان سرزمین‌های اشغالی را برملا ساخته و نشان داد که تلاش برخی دولت‌های عربی برای عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی شرط بندی بر روی اسب بازنده بوده و زودتر از آنکه تصور شود سبب خواری و ذلت این دولت‌ها خواهد شد. همچنین روحیه خراب و متلاشی شده ساکنان شهرک‌های صهیونیستی را عیان ساخت و نشان داد که رژیم صهیونیستی در سراشیبی سقوط و اضمحلال قرار گرفته است. رژیم اشغالگر در وضعیت شکننده و نامتعادلی قرار گرفته که امکان غافل‌گیری و انجام عملیات ویژه را علیه آن رژیم ممکن ساخته است.
قابل پیش‌بینی است که تروریست‌های اشغالگر مانند مار زخم خورده، برای جبران افتضاحی که به بار آمده و جلوگیری از وحشت و ترمیم روحیه ساکنان سرزمین‌های اشغالی و امید دادن به آن‌ها و همچنین کاهش آثار وحشتناک فرامنطقه‌ای و بین‌المللی این عملیات، به اقدامات جنون آمیز دست بزنند، اما تردیدی نیست که اقدامات عجولانه و احمقانه صهیونیست‌ها نه تنها کمکی به اهداف آن‌ها نخواهد کرد بلکه همان طور که رهبر معظم انقلاب اسلامی فرمودند بر سرعت فروپاشی آنان خواهد افزود.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
تعداد کارکتر های مجاز ( 200 )
پربازدید ها
پیشنهاد سردبیر
آخرین اخبار