کد خبر: 1184985
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004yGf
تاریخ انتشار: ۲۱ شهريور ۱۴۰۲ - ۲۱:۴۴
مدیرکل دفتر بازرسی و نظارت بر کالای اساسی وزارت جهاد کشاورزی از کشف تخلف گرانفروشی گوشت قرمز در یک واحد بسته بندی در تهران خبر داد.

به گزارش جوان آنلاین به نقل از مهر، مسعود امرالهی، مدیرکل دفتر بازرسی و نظارت بر کالای اساسی وزارت جهاد کشاورزی در رابطه با کشف تخلف گران فروشی گوشت توسط یکی از شرکت‌های بسته بندی اظهار کرد: این شرکت بسته بندی گوشت‌های وارداتی یارانه‌ای را بسته بندی و توزیع می‌کرد که اقدام به گران فروشی محصول کرده است و بخشی از گوشت را خارج از شبکه توزیع به بازار عرضه کرده است.

وی افزود: با وجود تاکید بازرسین به عدم تولید و بسته بندی گوشت‌های خارج از مصوبه تنظیم بازار، این شرکت از این امر سر بازده و به دلیل اینکه تفکیک این گوشت با گوشت تنظیم بازاری امکان پذیر نیست توانستند گوشت را با قیمت بالاتر به بازار عرضه کنند.

امرالهی ادامه داد: بازرسین این تخلف را کشف و پرونده را با جریمه حدود ۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومانی به تعزیرات حکومتی ارسال کردند که پس از رسیدگی تا ۲۵ میلیارد تومان قابل تغییر و افزایش است.

مدیرکل دفتر بازرسی و نظارت بر کالای اساسی وزارت جهاد کشاورزی تاکید کرد: واحد‌های صنفی که گوشت‌های تنظیم بازاری را بسته بندی و توزیع می‌کنند چنانچه تخلفی داشته باشند بازرسین با واحد صنفی برخورد قاطع خواهند کرد.

وی افزود: قیمت‌های تنظیم بازاری گوشت قرمز، ران گوسفندی و سردست گوسفندی با ماهیچه ۳۹۰ هزار تومان، گردن گوسفندی ۲۶۵ هزار تومان، راسته با استخوان گوسفندی ۳۱۰ هزار تومان، قلوه گاه گوسفندی بدون استخوان ۲۴۰ هزار تومان، مخلوط گوسفندی ۳۱۶ هزار تومان است و اگر مردم بیش از این قیمت‌ها را در فروشگاه‌ها مشاهده کنند می‌توانند از طریق سامانه ۱۲۴ با درج عنوان شرکت بسته بندی به بازرسین اعلام کنند تا با گران فروشی برخورد قاطع صورت گیرد.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
تعداد کارکتر های مجاز ( 200 )
پربازدید ها
پیشنهاد سردبیر
آخرین اخبار