کد خبر: 1161002
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004s1q
تاریخ انتشار: ۱۰ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۷:۰۹
رئیس فراکسیون محیط زیست مجلس با بیان اینکه اصلاح قانون حمل و بکارگیری سلاح محیط‌بانان در دستور صحن است، گفت: امیدواریم با تصویب این قانون مشکلات محیط‌بانان برای استفاده از سلاح برطرف شود.

به گزارش جوان آنلاین به نقل از تسنیم، سمیه رفیعی به مناسبت روز محیط بان با اشاره به توجه ویژه مجلس شورای اسلامی به خصوص آقای قالیباف رئیس مجلس به موضوع محیط‌بانان در کشور گفت: حضور محیط بانان به عنوان اولین مهمانان ویژه مجلس یازدهم نشان از درک اهمیت شغل محیط‌بانی در قوه مقننه است.

وی با بیان این که قانون حمایت بیمه‌ای و قضایی از ماموران یگان حفاظت محیط زیست و جنگل‌بانی در جهت حمایت از محیط بانان در مجلس تصویب شد افزود: همچنین برای نخستین بار بودجه ۱۴۰۰ ردیف مستقلی برای محیط بانان سازمان محیط زیست اختصاص یافت که این روند در بودجه‌های آتی نیز پیش بینی شد.

رئیس فراکسیون محیط زیست مجلس با اشاره به اختصاص ۲۸۸ میلیارد تومان اعتبار ویژه برای ترمیم حقوق محیط‌بانان در سال گذشته گفت: متاسفانه علی‌رغم اختصاص این اعتبار عملا شاهد بهبود پرداختی و معیشت محیط بانان نیستیم.

رفیعی از پیگیری فراکسیون محیط زیست مجلس برای نحوه هزینه‌کرد این اعتبار خبر داد و گفت: این موضوع هم‌اکنون از طریق دستگاه‌های نظارتی در دست پیگیری است و بزودی گزارش آن در اختیار مجلس قرار می‌گیرد.

وی از تهیه گزارش نظارتی مجلس بر عملکرد یگان حفاظت سازمان حفاظت محیط زیست خبر داد و گفت: این گزارش بر اساس ماده ۱۰۷ آیین‌نامه داخلی مجلس در حال تهیه است.

رئیس فراکسیون محیط زیست مجلس با تاکید بر این که یگان حفاظت سازمان محیط زیست باید تمام توان خود را برای رفع مشکلات محیط‌بانان بکار بگیرد افزود: این در حالیست که عملا شاهد اقدامات نمایشی هستیم و عملا مشکلات محیط‌بانان کشور به قوت خود باقی مانده است به شکلی که مشکلات معیشتی این قشر برطرف شده و نه تجهیزات و نیاز‌های فنی آن‌ها تامین شده است.

رفیعی گفت: در بودجه امسال اعتباری برای ترمیم حقوق محیط‌بانان اختصاص یافت که در حال پیگیری جدی آن از سازمان برنامه و بودجه تا زمان تخصیص هستیم.

وی با بیان اینکه اصلاح قانون حمل و بکارگیری سلاح محیط‌بانان در دستور صحن است تصریح کرد: امیدواریم با تصویب این قانون مشکلات محیط‌بانان برای استفاده از سلاح برطرف شود.

رفیعی با اشاره به این که نوع قرارداد محیط‌بانان یکی از مشکلات دیگر این قشر است گفت: طرح تبدیل وضعیت محیط‌بان توسط فراکسیون محیط زیست مجلس تهیه شده و در دستور کار کمیسیون اجتماعی مجلس است.

رئیس فراکسیون محیط زیست مجلس در پایان تصریح کرد: موضوع درآمد و حقوق محیط‌بانان کشور در کمیسیون کشاورزی تا حصول نتیجه پیگیری خواهد شد.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
تعداد کارکتر های مجاز ( 200 )
پربازدید ها
پیشنهاد سردبیر
آخرین اخبار