کد خبر: 1156479
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004qqt
تاریخ انتشار: ۲۰ ارديبهشت ۱۴۰۲ - ۲۰:۳۲
فرمانده نیروی دریایی ارتش با اشاره به اینکه کتاب اواین پایه دیپلماسی فرهنگی است، گفت: اکنون که دولت‌ها در کنار مردم ایران و تاجیکستان در عرصه دیپلماسی فرهنگی فعال شدند، می‌توان شاهد تقویت تعامل دو‌ کشور در ابعاد مختلف بود.

به گزارش جوان آنلاین به نقل از فارس، شهرام ایرانی، فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران در حاشیه افتتاحیه مردمی نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران، با اشاره به اینکه مردم ایران به فرهنگ علاقه زیادی دارند، اظهار داشت: ایرانی‌ها مردم فرهنگی هستند که از دل کتاب برخاستند و در همه‌ حوزه‌های فرهنگی با اولویت دانش همواره نقش آفرینی داشته ‌و به نوعی آفریننده فرهنگ هستند؛ تا جایی که افتخار جهان است شعر فارسی ما در سر در سازمان ملل ثبت و حک‌ شده است.

ارتش در نمایشگاه کتاب ۴ غرفه دارد

وی با بیان اینکه هرجایی مردم در صحنه بودند و تقاضا داشتند، موجب رشد آن صنعت شدند، ادامه داد: امروز کتاب، صنعتی پویا و گران‌سنگ است و حضور ناشران خارجی در نمایشگاه کتاب نشانگر بهبود روابط فرهنگی با کشورهای مختلف است.

کتاب اولین پایه دیپلماسی فرهنگی است

فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران با اشاره به اینکه کتاب اولین پایه دیپلماسی در عرصه فرهنگی به شمار می‌رود، گفت: ارتش جمهوری اسلامی ایران در نمایشگاه سی و‌ چهارم کتاب، چهار غرفه دارد و ما امسال برای نخستین‌بار به صورت مجازی هم در نمایشگاه حضور داریم.

ایرانی همچنین به دیپلماسی عمومی و حضور تاجیکستان به عنوان میهمان ویژه این دوره از نمایشگاه کتاب اشاره کرد و گفت: روابط مردم ایران و تاجیکستان، ریشه‌ای و قوی است. اکنون نیز که دولت‌ها در کنار مردم دو کشور، پای کار آمدند و در عرصه دیپلماسی فرهنگی هم فعال شدند، می‌توان شاهد تقویت ارتباطات فرهنگی ایران و تاجیکستان و تعامل بیشتر دو‌ کشور در ابعاد مختلف بود.

وی با بیان اینکه تاجیکستان دوست قدیمی ایران است و در این سال‌ها مردم دو‌ کشور با هم روابط صمیمانه داشتند، گفت: با این وجود، ما دریایی‌ها غبطه‌ می‌خوریم که با تاجیکستان راه دریایی نداریم تا از این طریق فرهنگ را منتقل کنیم.

پربازدید ها
پیشنهاد سردبیر
آخرین اخبار