کد خبر: 1155948
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004qiK
تاریخ انتشار: ۱۹ ارديبهشت ۱۴۰۲ - ۱۱:۵۸
استاندار آذربایجان شرقی خبر داد
استاندار آذربایجان شرقی گفت: از مجموع اعتبارات پروژه‌های مصوب سفر استانی رئیس جمهور برای استان، تاکنون 8 هزار میلیارد تومان تخصیص یافته و مسئولان مربوطه با اشراف و تسلط کامل امور را به نحوی پیگیری کنند که از این فرصت طلایی برای توسعه استان استفاده کنیم.

به گزارش جوان آنلاین از تبریز، عابدین خرّم بعد از ظهر امروز در جلسه بررسی مصوبات سفر استانی رئیس جمهور که با حضور مدیران دستگاه‌های اجرایی استان برگزار شد، با بیان اینکه اعتبارات مصوبات سفر استانی رئیس جمهور به‌صورت مرحله به مرحله و به تناسب پیشرفت پروژه‌ها پرداخت می‌شود، اظهار کرد: در بازه زمانی هر مرحله باید کارهای مربوط به جذب منابع و عملیات اجرایی پروژه پیگیری شود و اینکه مدیری هزینه نکند یا منتظر واریز اعتبار باشد قابل قبول نیست.

وی گفت: در سفر استانی ۱۷۵ پروژه مصوب شده که منابع آن از ۴ محل شامل اعتبارات سازمان برنامه و بودجه، اعتبارات وزارتخانه‌ها، تسهیلات و اعتبارات استانی تامین می‌شود.

خرم تاکید کرد: مدیران باید منبع تامین اعتبار هر پروژه را بدانند تا پیگیری‌های لازم برای جذب اعتبار را انجام دهند.

استاندار آذربایجان شرقی از سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان هم خواست تا مبالغی را که به دستگاه‌ها تخصیص می‌یابد رصد کرده و ضمن حصول اطمینان از پرداخت اعتبارات، میزان پیشرفت پروژه‌ها را نیز ارزیابی کند.

خرّم خاطرنشان کرد: فرصت انجام کار عمرانی در آذربایجان شرقی تا اواخر آذر ماه است و مدیران باید در این بازه زمانی به صورت جدی و دغدغه‌مند پیشرفت پروژه‌ها را پیگیری کنند تا فرصت از دست نرود.

استاندار آذربایجان شرقی اظهار داشت: ناهماهنگی و اشکالات موجود بین دستگاه‌های ملی و استانی، سازمان برنامه و بودجه و خزانه مورد بررسی قرار گرفته و بروکراسی زاید اداری که موجب طولانی شدن اجرای پروژه‌ها می‌شود از بین برود.

وی افزود: از مجموع اعتبارات پروژه‌های مصوب سفر استانی رئیس جمهور برای استان آذربایجان شرقی، تاکنون ۸ هزار میلیارد تومان تخصیص یافته و مسئولان مربوطه با اشراف و تسلط کامل امور را به نحوی پیگیری کنند که از این فرصت طلایی برای توسعه استان استفاده کنیم.

خرّم تاکید کرد: دستگاه‌های استان گزارش پیشرفت و عملکرد پروژه‌ها را هر دو ماه یک بار به سازمان برنامه و بودجه اعلام کنند تا توسط کارگروه استانی مورد بررسی و پیگیری قرار گیرد.

در این جلسه مدیران دستگاه‌های استانی گزارشی عملکرد خود را در خصوص میزان جذب و هزینه اعتبارات سفر استانی رئیس جمهور و همچنین میزان پیشرفت پروژه‌ها ارائه کردند.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
تعداد کارکتر های مجاز ( 200 )
پربازدید ها
پیشنهاد سردبیر
آخرین اخبار