کد خبر: 1136479
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004leJ
تاریخ انتشار: ۱۷ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۷:۲۱

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مسیر لازم برای طرح شفافیت قوای سه‌گانه طی شده و به زودی تأیید می‌شود، گفت که نرم‌افزار مربوط برای شفافیت آرای نمایندگان آماده است.
محمدباقر قالیباف در جلسه علنی روز دوشنبه مجلس شورای اسلامی و در پاسخ به تذکر نماینده مردم خمینی‌شهر در مورد طرح شفافیت قوای سه‌گانه گفت: مسیر لازم برای طرح شفافیت قوای سه‌گانه طی خواهد شد و به زودی تأیید می‌شود، اما برای شفافیت آرای نمایندگان حوزه نرم‌افزاری کاملاً آماده است و بنا شده داوطلبان نامه مکتوبی را برای شفافیت همه آرای خود ارائه کنند تا به صورت سیستمی شفاف شود.
حجت‌الاسلام «محمدتقی نقدعلی» در تذکری شفاهی در جلسه علنی دیروز خطاب به قالیباف اظهار داشت: رئیس مجلس دستور دادند عده‌ای از نمایندگان که موافق شفافیت آرا هستند، داوطلبانه اعلام کنند تا آرای آن‌ها منتشر شود، اما با گذشت دو ماه از دستور رئیس مجلس شورای اسلامی، معاون اجرایی هنوز اقدام لازم را انجام نداده است و مقدمات لازم برای شفافیت آرای نمایندگان از حیث الکترونیکی فراهم نشده است و هنوز آرا به شکل کاغذی به دست ما می‌رسد و ما نمی‌دانیم کجا آن‌ها را منتشر کنیم.
نماینده مردم خمینی شهر اظهار داشت: از سوی دیگر طرح شفافیت قوای سه‌گانه که در مجلس شورای اسلامی به تصویب و در شورای نگهبان به تأیید رسید، اکنون بر سر یک مورد اختلافی در مجمع تشخیص مصلحت مانده است. انتظار داریم قولی که رئیس مجلس شورای اسلامی داده است، اجرایی شود و معاونت اجرایی هر چه سریع‌تر در این زمینه با نمایندگانی که قصد دارند آرای خود را به صورت شفاف در منظر ملت قرار دهند، همکاری کند.
وی اضافه کرد: متأسفانه شاهد هستیم قوانین خوبی که در مجلس شورای اسلامی به تصویب می‌رسد در پیچ و خم مجمع تشخیص مصلحت گرفتار می‌شود، تعدد مراکز قانونگذاری یکی از مشکلات است و ما انتظار داریم شفافیت آرای نمایندگان که از قول‌های مجلس بوده است هرچه سریع‌تر اجرایی شود.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
تعداد کارکتر های مجاز ( 200 )
پربازدید ها
پیشنهاد سردبیر
آخرین اخبار