نفوذ رژیم صهیونیستی در خلیج فارس بسیار خطرناک است
کد خبر: 1092394
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004aBG
تاریخ انتشار: ۲۲ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۴:۴۲
تحلیلگر فلسطینی هشدار داد:
«مصطفی البرغوثی» تحلیلگر مشهور فلسطینی از نفوذ امنیتی رژیم صهیونیستی در خاورمیانه از جمله حوزه خلیج فارس به عنوان "خطرناک‌ترین تحول پس از اشغال عراق توسط آمریکا" یاد کرد و هشدار داد که این رژیم با سازشکاری برخی رژیم‌های عرب بدنبال سیطره، تفرقه و جنگ افروزی بین کشور‌های مسلمان منطقه است.
 «مصطفی البرغوثی» در مقاله امروز (یکشنبه) خود در پایگاه خبری «العربی الجدید» طرح "اتحاد امنیتی بین رژیم اشغالگر قدس با برخی از رژیم‌های عرب حوزه خلیج فارس را خطرناک‌ترین تحول به وجود آمده در جهان عرب پس از تجاوز نظامی آمریکا و اشغال عراق" توصیف کرد.

البرغوثی فرآیند عادی سازی روابط میان برخی از رژیم‌های عربی و رژیم صهیونیستی را " با احساسات، دیدگاه‌ها و منافع ملت‌های عرب منطقه از جمله ساکنان کشور‌های یاد شده در تضاد" و آن را "مایه دلگرمی صهیونیست‌ها و سرکوب بیشتر مردم فلسطین و تحکیم تبعیض نژادی علیه فلسطینیان از جمله حمله آشکار به قدس و مقدسات اسلامی به ویژه مسجد الاقصی به منظور تداوم الحاق بیت المقدس به سرزمین‌های اشغالی" دانست.

وی در این مقاله همچنین از "هدف راهبردی رژیم صهیونیستیِ بر اساس اصل استعمار قدیمیِ سیاست «تفرقه بینداز و حکومت کن» تحت عنوان خطرناک‌ترین موضوعی نام برد که کشور‌های منطقه باید متوجه آن باشند.

به گفته این نویسنده و تحلیلگر فلسطینی، رژیم صهیونیستی از نظر راهبردی در تلاش است تا به سه هدف شوم برسد. اول اینکه منطقه را به درگیری‌ها و جنگ‌هایی بکشاند که به همه مردم آن آسیب می‌رساند و این درگیری‌ها همه کشور‌های عربی به ویژه کشور‌های حاشیه خلیج فارس را از نظر اقتصادی، فناوری، امنیتی و نظامی تضعیف می‌کند.

دوم اینکه، پس از نفوذ برنامه‌های سامانه‌های اطلاعاتی خود در کشور‌های سازشکار عربی، سامانه‌های تسلیحاتی از جمله سامانه‌های پدافند هوایی را وارد این کشور‌ها کند که این وضعیت نشان‌دهنده یک نفوذ امنیتی خطرناک است که این کشور‌ها را به شکل غیرقابل تصوری طعمه جاسوسی و کنترل رژیم صهیونیستی و امنیت آن‌ها را اسیر خواست و اراده این رژیم می‌کند. این وظیفه همگان است که به یاد داشته باشند که "خروج اسرائیل از این کشور‌ها به آسانی ورودش به آن‌ها نخواهد بود".

سوم اینکه جهان عرب را از نظر اقتصادی، نظامی و سیاسی تحت کنترل خود و تحت حمایت آمریکا قرار دهد، زیرا رژیم صهیونیستی می‌داند که از نظر جغرافیایی، اقتصادی و انسانی قدرت کوچکی است و بنابراین تلاش می‌کند که با کنترل جغرافیا و اقتصاد کشور‌های ثروتمند سازشکار عربی، به ویژه کشور‌های عربی خلیج فارس، قدرت خود را افزایش دهد.

البرغوثی در این مقاله همچنین از ادعای واهی رژیم صهیونیستی مبنی بر تلاش ایران برای دستیابی به سلاح هسته‌ای به عنوان یک "نکته عجیب" یاد کرد و یادآور شد که رژیم صهیونیستی خود ۳۰۰ کلاهک هسته‌ای دارد که سراسر جهان را در تیررس خود قرار داده است. این رژیم تنها طرفی است که از امضای معاهده منع گسترش تسلیحات هسته‌ای امتناع ورزیده است. بدون شک، منافع مردم منطقه ایجاب می‌کند که ایران و کشور‌های عربی به ویژه کشور‌های حاشیه خلیج فارس اختلافات خود را کنار گذاشته و از راه‌های مسالمت آمیز آن‌ها را حل و فصل کنند و هر چه زودتر راه را بر روی تهاجم امنیتی رژیم صهیونیستی که فقط در فکر منافع و سلطه گری در منطقه خاورمیانه است، ببندند. این امر مستلزم آن است که دولت‌های عرب منطقه متوجه خطرات زیاد باز کردن در‌ها بر روی نفوذ رژیم صهیونیستی باشند.

این تحلیلگر فلسطینی در پایان مقاله خود ابراز تاسف کرد که برخی از رژیم‌های عربی به جای پرداختن به وظایف انسانی، قومی و دینی خود و همچنین احترام گذاشتن به قوانین بین الملل و تحریم کردن رژیم صهیونیستی به عنوان بدترین رژیم نژادپرست در تاریخ جهان، اقدام به عادی سازی روابط و همکاری با این رژیم می‌کنند؛ بدون اینکه متوجه خطرات ناشی از این امر بر ملت‌ها و کشور‌های خود باشند.
منبع: ایرنا
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار