رئیس مجلس خواستار محکومیت بین‌المللی ترور ناجوانمردانه شهید خدایی شد
کد خبر: 1090046
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004ZZO
تاریخ انتشار: ۰۵ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۸:۰۸
محمد باقر قالیباف در پیام‌های جداگانه خطاب به رئیس اتحادیه بین المجالس جهانی IPU، دبیران کل اتحادیه بین المجالس اسلامی PUIC و مجمع مجالس آسیایی APA خواستار محکومیت بین المللی ترور ناجوانمردانه شهید خدایی شد.

سرویس سیاسی جوان آنلاین: محمد باقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی امروز (پنجشنبه ۵ خرداد) طی پیام‌های جداگانه‌ای خطاب به رئیس اتحادیه بین المجالس جهانی (IPU) و دبیران کل اتحادیه پارلمانی کشور‌های عضو سازمان همکاری اسلامی (PUIC) و مجمع مجالس آسیایی (APA) , اقدام تروریستی و جبونانه عوامل تروریستی استکبار جهانی در به شهادت رساندن شهید صیاد خدایی را شدیداً محکوم کرد.

وی در پیام خود با اشاره به مفاد منشور ملل متحد، اصول حقوق بین‌الملل و حقوق بشر بنیادین جهانی، این اقدام تروریستی را استمرار ترور‌های سیستماتیک و هدفمند علیه شهروندان، دانشمندان و نیرو‌های مسلح ایران برشمرد و گفت: استمرار روند شوم تروریسم دولتی علیه شهروندان کشور‌ها، نقض فاحش حاکمیت قانون بوده و موجب نگرانی فزاینده جامعه بین‌المللی است و سکوت در قبال آن موجب تجری آمران و عاملان این اقدامات تحریک آمیز و هنجار شکنانه خواهد شد.

رئیس مجلس شورای اسلامی در ادامه گفت: جامعه جهانی باید نسبت به عواقب خطرناک اینگونه اقدامات تروریستی برای صلح و امنیت بین‌المللی بطور جدی نگران بوده و اینگونه ترور‌های وحشیانه از سوی برخی رژیم‌های شناخته‌شده را محکوم نماید.

محمدباقر قالیباف در ادامه این پیام با تاکید بر اینکه جمهوری اسلامی ایران به عنوان یکی از قربانیان تروریسم همواره در خط مقدم مبارزه با این پدیده شوم قرار داشته است؛ افزود: این ترور‌ها در اراده قاطع جمهوری اسلامی ایران در مقابله جدی با تروریسم خللی ایجاد نخواهد کرد و عزم ما را در تداوم این مسیر راسخ‌تر خواهد ساخت.

وی همچنین با تاکید بر پیگیری تحقیقات حقوقی و قضایی در زمینه این ترور ناجوانمردانه خواستار محکومیت این اقدام از سوی مجامع بین‌المللی به عنوان بخشی از وظایف آن‌ها در مبارزه واقعی و بدون تبعیض با تروریسم شد.

منبع: فارس
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
خبرهای مرتبط
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار