افزایش سرعت عمل طرحهای عمرانی درگرو همکاری نهادهای دولتی است
کد خبر: 1087755
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004YyR
تاریخ انتشار: ۲۱ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۳:۵۴
وجود ۱۰۴ هکتار بافت فرسوده در اسلامشهر
شهردار اسلامشهر در جلسه هماهنگی توانمندسازی محلات کم برخوردار از وجود ۱۰۴ هکتار بافت فرسوده در اسلامشهر خبر داد.
بهاره عشقی صابر

محسن حمیدی شهردار اسلامشهر در نشست هماهنگی توانمندسازی محلات کم برخوردار که با حضور رئیس ستاد توانمندسازی محلات کشور، فرماندار اسلامشهر، مسئولین ادارات و مدیران جهادی محلات در محل فرمانداری اسلامشهر برگزار شد، اظهار داشت: در شهر اسلامشهر ۱۰۴ هکتار در ۸ لکه بافت فرسوده وجود دارد که بزرگترین لکه با ۷۰ هکتار وسعت در شهرک امام حسین(ع) قرار گرفته و شهرداری برای بهسازی و ارائه خدمات به شهروندان ساکن در این منطقه اهتمام ویژه دارد.
وی افزود: در سال گذشته بالغ بر ۴۲۰ میلیارد ریال در شهرک امام حسین(ع) برای اجرای پروژه‌های عمرانی و خدماتی از سوی شهرداری اسلامشهر هزینه شده و بزرگترین بوستان فرامنطقه‌ای شهید حاج قاسم سلیمانی در این شهرک احداث و مورد بهره برداری قرار گرفته است.
حمیدی با بیان اینکه رویکرد شهرداری اسلامشهر گسترش دامنه ارائه خدمات به مناطق کم برخوردار شهر است، تاکید کرد: در شهرک امام حسین(ع) طرحهای عمرانی زیادی انجام و به زودی عملیات بهسازی و روکش آسفالت معابر این شهرک در حجم گسترده ای انجام می شود.
شهردار اسلامشهر گفت: یکی از مهمترین معضلات و مشکلات شهرک امام حسین(ع) به دلیل موقعیت جغرافیایی و توپوگرافی (عارضه نگاری) زمین بوده که موجب شده آب های سطحی مناطق بالادست به این شهرک وارد شود که شهرداری برای رفع این معضل طرحی را با اعتباری بالغ بر ۱۲۰ میلیارد ریال منعقد کرده و در حال حاضر عملیات اجرایی آن آغاز و پروژه جمع آوری آبهای سطحی در حال اجرا است.
وی با تاکید بر بهسازی بافت فرسوده در این شهرک بیان کرد: به منظور بهسازی بافت فرسوده در شهرک امام حسین(ع) با جذب اعتبار ۵۰۰ میلیارد ریالی از محل بند ز در قالب مسکن جایگزین طرحی آغاز شده و با همکاری تولیت مدرسه عالی شهید مطهری قرار است یک مرکز پاراکلینیک برای رفع کمبود های پزشکی و درمانی در این منطقه احداث شود.
حمیدی ادامه داد: برای رفع بافت فرسوده این شهرک شهرداری اهتمام ویژه دارد و در صورت همکاری و همراهی سایر دستگاه ها و ادارات دولتی می توان خدمات بیشتری به ساکنین منطقه ارائه کرد.
شهردار اسلامشهر در پایان خاطرنشان کرد: متاسفانه در بسیاری از موارد چالش ما با دولت است، اگر نهادهای دولتی در واگذاری سرانه ها و رفع معارضین با شهرداری همکاری لازم را داشته باشند، قطعاً شاهد سرعت عمل بیشتری در اجرای طرح‌های عمرانی خواهیم بود.
گفتنی است در این جلسه مدیران ادارات حمایتی شهرستان گزارشی از فعالیت‌های انجام شده را ارائه کرده و خواستار رفع موانع قانونی و ایجاد هماهنگی بیشتر دستگاه های دولتی برای ارائه خدمات بهینه به مردم شدند.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار