افزایش مدارس برکت در مناطق محروم به ۲ هزار مدرسه تا پایان سال
کد خبر: 1085871
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004YU3
تاریخ انتشار: ۰۵ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۲۱:۰۰
با تکمیل و بهره‌برداری از ۲۰۰ مدرسه جدید، تعداد مدارس افتتاح و تکمیل شده بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام تا پایان سال‌جاری به ۲ هزار مدرسه با ۱۱ هزار کلاس درس می‎رسد.
سجاد مرسلی

با تکمیل و بهره‌برداری از ۲۰۰ مدرسه جدید، تعداد مدارس افتتاح و تکمیل شده بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام تا پایان سال‌جاری به ۲ هزار مدرسه با ۱۱ هزار کلاس درس می‎رسد.
محمد ترکمانه، مدیرعامل بنیاد برکت از ساخت ۲۰۰ مدرسه جدید در سال‌جاری خبرداد و گفت: با پایان و به نتیجه رسیدن این پروژه‌ها تعداد مدارس افتتاح و تکمیل شده بنیاد برکت در مناطق محروم و روستایی کشور تا پایان سال ۱۴۰۱ به ۲ هزار مدرسه می‌رسد.
این مسول با اشاره به فعالیت‌های بنیاد برکت در سال ۱۴۰۱ خاطرنشان کرد: بنیاد برکت در سال‌جاری ساخت ۲۰۰ مدرسه جدید با یک‌هزار کلاس درس را با اولویت جایگزینی با مدارس کانکسی در دستور کار دارد و ۲ هزار میلیارد ریال برای این منظور اعتبار تخصیص داده است.
ترکمانه تأکید کرد: با افتتاح این ۲۰۰ مدرسه که نیاز ۲۰۰ منطقه محروم را مرتفع می‌سازد تعداد مدارس برکت به ۲ هزار مدرسه با ۱۱ هزار کلاس درس می‌رسد. رقمی که باید آن را یکی از شاخص‌های عملکرد مثبت این بنیاد در نظر داشت. وی درباره اقدامات بنیاد برکت در حوزه ساخت مدرسه گفت: بنیاد نسبت به ساخت ۲ هزار و ۷۰۰ مدرسه با ۱۴ هزار کلاس درس متعهد است که تا به امروز یک‌هزار و ۸۰۰ مدرسه با ۱۰ هزار کلاس درس افتتاح و تکمیل شده است. به گفته مدیرعامل بنیاد برکت، سهم این نهاد برای ساخت ۲ هزار و ۷۰۰ مدرسه‌ای که متعهد شده ۱۲ هزار و ۱۰۰ میلیارد ریال است که تاکنون ۹ هزار و ۱۵۰ میلیارد ریال آن را پرداخت کرده است.
ترکمانه با تأکید بر ساخت مدارس برکت در مناطق محروم و کم‌برخوردار سراسر کشور تصریح کرد: ۳ هزار و ۷۵۰ روستا در سراسر کشور تحت پوشش فعالیت‌های مدرسه‌سازی بنیاد برکت قرار دارند.
مدیرعامل بنیاد برکت با تأکید بر نهضت مدرسه‌سازی در کشور گفت: بنیاد براساس منویات رهبر معظم انقلاب و سیاست‌های ابلاغی از سوی ستاد اجرایی فرمان امام و به منظور توسعه فضا‌های آموزشی و توزیع عادلانه امکانات تحصیلی در مناطق محروم و کم‌تر توسعه‌یافته سراسر کشور اقدام به راه‌اندازی نهضت مدرسه‌سازی در این مناطق کرده و ساخت مدرسه یکی از بنیادی‌ترین و ماندگارترین اقدامات این بنیاد است. به گفته ترکمانه، در حال حاضر ۲۵۰ هزار دانش‌آموز در مدارس برکت مشغول به تحصیل هستند.
وی تأکید کرد: مدارس برکت در مناطق محروم مورد نیاز وزارت آموزش و پرورش و سازمان نوسازی مدارس کشور و با رعایت استاندارد‌ها و الزامات آموزشی و ضوابط فنی و زیربنایی ساخته شده و پس از تکمیل، تقدیم دانش‌آموزان این مناطق می‌شوند.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار