اختصاص 10 میلیارد تومان برای ساماندهی گلزار شهدا
کد خبر: 1081168
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004XGC
تاریخ انتشار: ۱۴ اسفند ۱۴۰۰ - ۲۰:۱۰
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران لرستان خبر داد؛
زرین جویی، با اشاره به اینکه در سفر رئیس جمهور به استان 10 میلیارد تومان برای ساماندهی گلزار شهدا اختصاص یافت، گفت: تا پایان سال ۱۴۰۱ همه گلزار شهدا ساماندهی می‌شوند.

به گزارش جوان از لرستان، «محمود زرین جویی»، امروز(14اسفند)، در جمع خبرنگاران به مناسبت هفته شهید و سالروز تأسیس بنیاد شهید اظهارداشت: تهیه و تولید فیلم و نماهنگ از جمله برنامه‌های هفته شهدا است.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران لرستان افزود: کاشت نهال در روز درختکاری توسط جانبازان ویلچری و قطع عضو، غبار روبی گلزار شهدا، برگزاری میز خدمت و مسابقات فرهنگی از دیگر برنامه‌های دیگر هفته شهدا است.

زرین جویی به برنامه هایی همچون بهسازی تصاویر شهدا، نصب تصویر ۱۰۰ سردار شهید در آزاد راه خرم‌آباد- پل زال در این ایام اشاره کرد و گفت: از ابتدای سال تاکنون ۲۳ هزار و ۷۷۶ دیدار و سرکشی از خانواده شهدا و ایثارگران با مشارکت همه دستگاه‌ها انجام شده است.

وی با بیان اینکه از ابتدای سال تاکنون ۱۸۹۶ ملاقات عمومی انجام شده است، خاطرنشان کرد: این آمار نسبت به سال گذشته ۵۵ درصد افزایش داشته است.

زرین جویی یادآور شد: ۵۸۵ گلزار شهدا و ۶ هزار و ۳۶۲ هزار مزار و  ۱۸۲ شهید جاوید الاثر داریم.

وی با بیان اینکه  ۸۵۰ مزار شهید تاکنون ساماندهی نشده است، گفت: برای ساماندهی گلزار شهدا ۲۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز است که در سفر رئیس جمهور به استان ۱۰ میلیارد تومان مصوب شد و در صورت تخصیص این اعتبار تا پایان سال ۱۴۰۱ همه گلزار شهدا ساماندهی می‌شوند.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران لرستان با بیان اینکه سال گذشته ۶۵۲ از ایثارگران تسهیلات مسکن دریافت کرده‌اند، گفت: امسال به هزار و 293 نفر افزایش یافته است.

وی بیان کرد: ۱۹هزار و ۹۶۸ نفر تحت پوشش بیمه پایه و ۴۷ هزار و ۴۲۹ نفر تحت پوشش بیمه تکمیلی هستند.

زرین جویی در رابطه با جذب و استخدام ایثارگران با بیان اینکه و سال گذشته ۲۸۰ نفر جذب دستگاه ها شده است، عنوان داشت: امسال ۴۳۶ نفر از ایثارگران جذب دستگاه‌های دولتی شده است.

وی یادآور شد: طبق قانون سهم ایثارگران از اشتغال ۲۵ درصد تا ۳۰ درصد است.

برچسب ها: شهدا ، ساماندهی ، اعتبار
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار