فاصله کتاب تا کتابخوان‌ها را حذف کردیم
کد خبر: 1076144
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004VxA
تاریخ انتشار: ۲۶ دی ۱۴۰۰ - ۲۲:۳۰
رئیس دومین نمایشگاه مجازی کتاب:
محمد صادقی

نمایشگاه مجازی کتاب تهران توانسته است با حذف مسافت‌ها و برداشتن محدودیت‌ها، به علاقه‌مندان به کتابخوانی خدمت‌رسانی کند.
علی رمضانی، رئیس دومین نمایشگاه مجازی کتاب و مدیرعامل خانه کتاب و ادبیات در نشست رسانه‌ای این نمایشگاه گفت: «از وجوه عدالت فرهنگی، عدالت در توزیع است. در نمایشگاه مجازی قبل ۳ هزار نقطه روستایی کتاب خریداری کردند و کتاب به دست‌شان رسید. هزار نقطه شهری را هم به این آمار اضافه کنید. در همه این نقاط هموطنان توانستند بدون آنکه زحمتی متحمل شوند، کتاب خریداری کنند.»
رمضانی با اشاره به استقبال ناشران از دومین نمایشگاه مجازی کتاب ادامه داد: «برگزاری موفق نمایشگاه اول موجب شد ناشران انگیزه و علاقه بسیاری برای حضور در نمایشگاه مجازی پیدا کنند و تاکنون ۲۰۱۴ ناشر در نمایشگاه دوم ثبت‌نام کرده‌اند که به نسبت سال گذشته که عدد ناشران هزارو۸۴۷ بود، افزایش خوبی داشته است. در بخش بین‌الملل نیز از ۱۵کشور اعم از اسپانیا، هند، ایتالیا، سوئد، هلند، امریکا، بحرین، عراق، کویت، لبنان، سوریه و مصر،۲۰هزار عنوان کتاب به مخاطبان ایرانی عرضه می‌شود که سال گذشته عدد این عناوین ۱۵هزار عنوان بود.»
وی با بیان اینکه ۸۰ درصد نواقص برگزاری دوره اول در این دوره برطرف شده است، گفت: «کیفیت خدماتی که قرار است به مردم ارائه شود، بهتر شده و مردم راحت‌تر کتاب مورد نظرشان را پیدا خواهند کرد. با وزارت ارتباطات و مرکز ماهر که بحث امنیت را پیگیری می‌کنند نیز مکاتباتی جدی صورت گرفته است، حتی فرآیند ثبت‌نام ناشران نیز تسریع شد.»
رئیس نمایشگاه مجازی کتاب در ادامه به بحث حمایتی خرید کتاب پرداخت و تأکید کرد: «در حوزه‌های حمایتی هم نسبت به سال گذشته در تعداد و مبلغ افزایش پیدا کرده است. مبلغ بن کتاب دانشجویان و طلاب ۲۵۰هزار تومان با سهم مشارکت ۱۰۰هزار تومانی از برگزارکنندگان شده است. بن کتاب اعضای هیئت علمی نیز به مبلغ ۵۰۰هزار تومان با سهم مشارکت ۲۵۰هزار تومانی از سوی برگزارکنندگان افزایش پیدا کرده است. ثبت‌نام برای تهیه بن نیز با استقبال چشمگیر مواجه شده است.»
رمضانی از اعلام آمادگی نمایشگاه مجازی کتاب برای اختصاص اعتبار خرید کتاب به مناطق کم‌برخوردار خبر داد و افزود: «اگر بتوانیم حامیان مالی در سازمان بهزیستی، کمیته امداد امام خمینی، ستاد اجرایی فرمان امام و بنیاد مستضعفان پیدا کنیم، قصد داریم اعتبار خرید کتاب را برای مناطق کم‌برخوردار فراهم کنیم.»
دومین نمایشگاه مجازی کتاب تهران از سوم بهمن‌ماه آغاز می‌شود و تا دهم بهمن‌ماه١٤٠٠ به مدت هشت روز ادامه خواهد داشت.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار