حاج قاسم اثبات کرد عزت مؤمن در تبعیت محض از ولایت است
کد خبر: 1074808
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004Vbc
تاریخ انتشار: ۱۷ دی ۱۴۰۰ - ۱۳:۴۴
قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی:
قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی گفت: راز محبوبیت حاج قاسم در خلوص ایشان خلاصه است و آن شهید بزرگوار اثبات کرد که عزت مؤمن در تبعیت محض از ولایت است.

دکتر مالک رحمتی در ابتدای مجمع عمومی سالیانه شرکت سامان‌بازار رضوی وابسته به بنیاد بهره‌وری موقوفات آستان قدس رضوی ضمن بیان این مطلب عنوان کرد: هنوز با گذشت دو سال از شهادت سردار دل‌ها، حاج قاسم سلیمانی، فقدان آن بزرگ‌مرد ایران زمین ،غمناک و اندوهگین است و یاد آن شهید عزیزکه تمام‌قد  برای سربلندی ایران اسلامی می‌زیست و  برای رسیدن به اهداف و آرمان‌های بلند انقلاب اسلامی زمان و مکان  محدودیتی برایش نبود و شبانه روز در جهاد مستمر  بود، اشک‌ها را روانه می‌سازد.

وی افزود: الگو بودن آن بزرگ‌مرد وظیفه را برای تمام کسانی که امروز در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران در حال فعالیت هستند، سخت‌ می‌کند و در واقع باید بگوییم که در همه عرصه‌های کشور نیازمند حاج قاسم‌هایی هستیم که  مجاهدانه وهوشمندانه  شرایط حال حاضر مردم عزیز و   کشوررا درک کنند و جامعه را با ایجاد وحدت و یکپارچگی   به مرحله توسعه، پیشرفت و تکامل سوق دهند.

دکتر رحمتی اظهار کرد: امروز یکی از مهم‌ترین مشکلات  و نارضایتی‌هایی که ملت عزیز این مرزو بوم از آن رنج می‌برند، مسأله معیشتی و اقتصادی است و این امر می‌طلبد که حاج قاسم‌هایی در این عرصه وارد شده و با نگاه و رویکردهای الهی مکتب حاج قاسم سلیمانی گره از کار مردم باز کنند و  ما نیز  در بنیاد بهره‌وری موقوفات، این وظیفه سنگین را بر دوش خود احساس ‌میکنیم و همان‌گونه که حاج قاسم عزیز و بزرگوار، جان و مال و عمر و خانواده خود را برای دستیابی به هدفِ عزت و سربلندی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران در طَبَقِ اخلاص گذاشت، به ایشان تأسی کنیم تا بتوانیم به ذره‌ای از مسئولیت سنگین حل مشکلات موجود در کشور در حد مقدورات و بضاعت خود فعالیت داشته باشیم.

 

 جانشین‌پروری در مکتب متعالی و خالصانه حاج قاسم

وی با تأکید بر جانشین‌پروری در مکتب متعالی و خالصانه حاج قاسم سلیمانی بیان کرد:  حاج قاسم‌ اگرچه آسمانی بود اما از خاک وطن‌مان، همین ایران اسلامی و از دامان مادران پاک همین دیار برخاست و شاید در این حوزه باید چشم‌های خود را بشوییم و جور دیگری به این صحنه بنگریم و میدان را فراهم کنیم تا حاج قاسم‌های متعددی را پرورش داده و شاهد رشد آن‌ها باشیم. در این زمینه، کافیست که مؤلفه‌های محبوبیت ایشان در داخل و خارج از ایران و تأثیرگذاری آن بزرگوار  را در فضای وجودی خود و در فضای محیط کاری‌مان ایجاد کنیم که با اعتماد به جوانان مومن و انقلابی و کار جهادی این مهم عملیاتی می‌شود .

دکتر رحمتی تصریح کرد: یکی از ویژگی‌های بارز این شهید والامقام که خوب است همگی به آن عامل باشیم، اخلاص در نیت، کلام و عمل است. خلوص الهی در همه کارهای ایشان موج می‌زد و رمز موفقیت و ماندگاری و محبوبیت حاج قاسم عزیز زندگی با اخلاص الهی است و حتی در همین ایام  کوتاه خادمی در آستان قدس رضوی هم خلاصه‌ اعمال و رفتار ایشان تواضع، فروتنی، مهربانی و اخلاص الهی است. عشق ایشان به اینکه بدون تکلّف در میان مردم باشند درس بسیار بزرگ زندگی امام رضایی ایشان است لکن باید معترف باشیم بدون اینکه بر این تکلّفات حاکم باشیم، نمی‌توانیم در کار خود موفق ظاهر شویم.

 

وی با تاکید بر اینکه سرّ موفقیت سردار دل‌ها خلوص ایشان است، ادامه داد: این اصل ثابت شده است که هر جا انسان بتواند خود را ندیده و خداوند را در همه امورش ببیند توانسته در نقشش مؤثر واقع شده و موفق باشد چراکه اعتبار همه امور به رنگ و بوی الهی آن است و هرچه کاری برای خداومد باشد به همان اندازه ماندگارنر و موثرتر خواهد بود.

 

وی همچنین تبیین کرد: یکی از وجوه نگاه‌های ایشان به امور نظام و کشور پرهیز از نگاه‌های تک‌بعدی و جریانی و تاکید بر جامع‌نگری و نگاه فراجناحی بود که با این دیدگاه، مصرّ و معتقد بودند که منافع ملی و اساس نظام جمهوری اسلامی و حقوق مردم عزیز همواره باید در اولویت ک حاکم بر سایر مسائل باشد؛ فلذا در این نگاه، به دنبال مقصر بودن و بهانه‌های مدیریت‌های قبلی یا نبود امکانات و شرایط و مسائل حاشیه‌ای از این قبیل، معنا نخواهد داشت؛ کمااینکه این شهید بزرگوار ثابت کردند که در کمترین زمان و با حداقل امکانات بیشترین موفقیت‌ها را می‌توان کسب کرد و نوع نگاه باعث می‌شود که در مکتب حاج قاسم هیچ بن‌بستی معنا نداشته باشد.

همواره تابع محض ولایت

قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی با تأکید بر اصل تبعیت از ولایت در مکتب و سبک زندگی حاج قاسم سلیمانی گفت: آنچه که حاج قاسم در رفتار و عملش به ما نشان داد این بود که همواره تابع محض ولایت بوده است. در واقع ایشان اثبات کردند که در این روزگار پیچیده‌ که دشمن از کوچک‌ترین فرصتی برای ضربه زدن به ستون و خیمه این نظام که ولایت فقیه است، غفلت نمی‌ورزد، عزّت مؤمن در تبعیت محض از ولایت است.

دکتر رحمتی اذعان کرد: اگر بخواهیم رضایت امام زمان(عج) را به همراه داشته باشیم باید تابع محض ولایت فقیه باشیم. تاریخ چهار دهه گذشته ثابت کرده است هرجا که خود را با ولایت فقیه تنظیم کردیم موفق بوده و هرجا که به اشکال مختلف و کلمات متعدد و متجدد مقابل ولایت اجتهاد کرده‌ایم و انحراف داشته‌ایم همان جا ضربه خورده‌ایم.

وی خاطرنشان کرد: آنچه امروز به عنوان پیروان مکاتب امام خمینی(ره) و رهبر معظم انقلاب(مدظله العالی) و حاج قاسم سلیمانی باید بدانیم این است که خود را تابع محض ولایت بدانیم که راه نجات همین تبعیت از ولایت فقیه است و امیدواریم از روح ایشان کمک بگیریم و در این برهه از زمان وظیفه خود نسبت به این نظام را به نحو احسن و اکمل انجام دهیم.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار