دادگستری با عاملان آلایندگی نیروگاه های آذربایجان شرقی برخورد می‌کند
کد خبر: 1070032
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004UMa
تاریخ انتشار: ۰۳ آذر ۱۴۰۰ - ۱۲:۵۸
سرپرست معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل آذربایجان شرقی با بیان اینکه موضوع رفع مشکلات آلایندگی نیروگاه‌های حرارتی تبریز و بناب مورد غفلت و بی توجهی قرار گرفته است، گفت: در صورت رفع نشدن فوری مشکلات این نیروگاه ها، با عاملان اصلی برخورد قضایی می‌شود.

احمد موقری  در نشست بررسی مشکلات پیرامون آلودگی شدید هوای تبریز و بناب با بیان اینکه بر اساس گزارش ارائه شده سطح آلودگی ناشی از نیروگاههای حرارتی غیرقابل تحمل است، اظهار داشت: بهانه مسئولان نیروگاهها مبنی بر مصوبه نهادهای بالادستی برای استفاده از سوخت مازوت پذیرفتنی نیست، چرا که هیچ مرجعی در کشور این اجازه را به خود نمی دهد که ناقض حقوق مردم و بسترساز وقوع جرم باشد.

وی افزود: موضوع استفاده از سوخت مازوت حتی بر فرض اینکه بر اساس دستورات بالادستی برای تامین نیروی برق، توجیهی برای آلودگی هوا نیست و حداقل ترین کار تهیه و نصب فیلترهای لازم، در این مدت بنا به بهانه های متعدد مورد غفلت واقع شده است.

وی ادامه داد: این مساله مورد قبول مراجع قضایی نبوده و مراجع و افراد مسئول باید پاسخگو باشند و در صورت عدم ارائه توضیحات قابل قبول، به شیوه های مقتضی جلوی انتشار آلودگی و ادامه وقوع جرم را خواهیم گرفت.

سرپرست معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان اضافه کرد: مسئولان نیروگاهها باید پاسخگو باشند زیرا به رغم اطلاع از موضوع و همچنین با توجه به تذکرات سال های گذشته خود را مقید به رعایت مسایل زیست محیطی ندانسته و در حوزه های مختلف باعث آلودگی محیط زیست شده اند.

موقری گفت: با توجه به عدم تمایل به رفع مشکل و متوقف کردن این موضوع و نبود برنامه ای دقیق برای کاهش آلودگی در سال های گذشته به اتهام آلودگی زیست محیطی، پرونده قضایی تشکیل شده است.

وی اضافه کرد: با توجه به آمار و گزارش های ارائه شده توسط کارشناسان، مشکلات پیش آمده ترک فعل محسوب شده و دستگاه های ذیربط از جمله محیط زیست و شرکت گاز استان و نیروگاههای حرارتی در مرجع قضایی باید پاسخگو باشند.

سرپرست معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان خاطرنشان کرد: در صورت عدم انجام اقدامات لازم برای تأمین گاز نیروگاه، اقدام مقتضی انجام خواهد شد.

برچسب ها: تبریز ، شهر ، نیروگاه
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار