ترافیک تهران با بازگشایی مدارس افزایش می‌یابد
کد خبر: 1069326
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004UBC
تاریخ انتشار: ۲۷ آبان ۱۴۰۰ - ۱۳:۳۹
رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ گفت: هنوز به ترافیک پیش از دوران شیوع کرونا نرسیدیم و با بازگشایی مدارس و دانشگاه‌ها، شاهد افزایش ترافیک شهر تهران خواهیم بود.

سرویس اجتماعی جوان آنلاین: سردار محمد حسین حمیدی در ارتباط تلفنی با برنامه در انتهای الوند اظهار کرد: ترافیک تهران و آلودگی هوا سابقه ۶۰ ساله دارد و مقطعی که شاهد شیوع کرونا بودیم ترافیک تهران موضوعیت خود را از دست داده بود و به دلیل محدودیت‌ها، در خیلی مقاطع تردد به سهولت انجام می‌شد.

وی ادامه داد: امروز پس از فراگیری واکسیناسیون و باز شدن مشاغل و بازگشایی مراکز اداری و تجاری، از اول مهر شاهد پرحجم شدن ترافیک در تهران شدیم.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران تاکید کرد: در کل کشور نیز این شرایط وجود دارد. نقش خودرو‌ها در تردد شهری به دلیل شیوع کرونا در این اتفاق تأثیر داشته و در عین حال ضعف حمل و نقل عمومی و ریختن بار ترافیک بر دوش شخصی‌ها، بر افزایش ترافیک دامن زده است.

سردار حمیدی تصریح کرد: ما هنوز به دوره پیک ترافیک قبل کرونا نرسیدیم و امروز نسبت به دوران کرونا ترافیک بیشتر شده است. وقتی مدارس و مراکز درسی بازگشایی شود قطعاً ترافیک افزایش می‌یابد.

وی عنوان کرد: تعداد خودرو در شهر تهران ۱۸ درصد نسبت به قبل از کرونا افزایش یافته است. کنترل تعداد خودرو‌ها در تهران نیاز به نهاد‌های بالادستی دارد شهرداری وظیفه خدمات شهری را دارد و افزایش حمل و نقل عمومی و محدود کردن تردد خودرو‌های شهری و توسعه محدوده طرح ترافیک از جمله کار‌هایی است که برای کنترل ترافیک و آلودگی شهری انجام داده است.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران توضیح داد: در رسانه‌ها مصاحبه‌های زیادی از سوی مسؤولان منتشر می‌شود که تهران قفل می‌شود و از ۲۰ سال پیش این سخن‌ها بیان شده است. علت عدم این اتفاق، توسعه شهر است و پل‌ها و تونل‌ها و… ترافیک را در بخش‌های مختلف توزیع کرد، اما اگر بخواهیم توسعه شهری را خودرو محور ادامه دهیم شاهد افزایش سفر و ترافیک در سال‌های آتی و افزایش آلودگی شهر می‌شویم.

سردار حمیدی در توصیه به شهروندان برای کاهش ترافیک یادآور شد: خیلی از خدمات را می‌توان غیرحضوری انجام داد و می‌توان سفر‌های غیرضروری را حذف کرد و از وسایل حمل و نقل عمومی استفاده کرد. اگر تصادفی رخ داد باید شهروندان با صبوری خودرو‌ها را از مسیر خارج کنند و از صحنه تصادف عکس بگیرند.

منبع: مهـــر
برچسب ها: مدارس ، کرونا ، ترافیک
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار