ادغام فجر انحلال نيست، آدرس غلط ندهيد
کد خبر: 1066747
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004TVb
تاریخ انتشار: ۰۵ آبان ۱۴۰۰ - ۲۲:۱۱
واكنش به برداشت‌هاي رسانه‌اي از يك ادغام سينمايي
جشنواره بين‌المللي فيلم فجر قطعاً از سال آينده با در نظر گرفتن راهبردهاي ملي و جهاني براي تقويت سينماي ايران و بازاريابي منطقه‌اي و بين‌المللي برگزار مي‌شود

مديركل روابط عمومي سازمان سينمايي با تأكيد بر اينكه جشنواره جهاني و ملي به صورت يكپارچه برگزار مي‌شود، در پاسخ به برخي حواشي و شيطنت‌هاي ايجاد شده در فضاي مجازي مي‌گويد: اين ادغام به معني انحلال نبوده و تغيير تقويم زماني برگزاري هم به معناي خروج جشنواره از «فياپف» نيست، آدرس غلط ندهيد.
به گزارش «جوان» يزدان عشيري، مديركل روابط عمومي سازمان سينمايي و مشاور رئيس سازمان با اشاره به اينكه جشنواره جهاني فيلم فجر منحل نمي‌شود، درباره ادغام دو جشنواره ملي و جهاني فيلم فجر گفت: قرار است دو رويداد جشنواره ملي و جشنواره جهاني فيلم فجر از سال آينده به صورت همزمان و به صورت يكپارچه برگزار شود و خبري از انحلال آن نيست.
او با بيان اينكه وجهه بين‌المللي و جهاني سينماي ايران براي مديريت سازمان سينمايي اهميت دارد، تأكيد كرد: راهبردهاي بين‌المللي سينما و ديپلماسي فرهنگي به طور قطع، براي مديريت سازمان سينمايي در اين دوره از اهميت بسيار زيادي برخوردار است. طرح يكپارچه‌سازي و ايجاد ساختار اجرايي منسجم با هدف تقويت و گسترش مناسبات بخش بين‌الملل جشنواره و برگزاري باشكوه آن در كنار جشنواره ملي به مثابه راهبردي‌ترين رويداد هنري سال كشور است.
عشيري نسبت به حواشي ايجاد شده در فضاي مجازي و گزارش‌هايي كه برخي از رسانه‌ها با تكيه بر انحلال جشنواره جهاني فيلم فجر منتشر كرده‌اند، واكنش نشان داد و گفت: متأسفانه از ديروز در فضاي مجازي، برخي از واژه انحلال استفاده مي‌كنند كه در حقيقت دارند با آدرس غلط نعل را وارونه مي‌زنند. احتمال مي‌دهم كه از سر ناآگاهي و نه غرض‌ورزي است. جشنواره جهاني فجر منحل نشده و نخواهد شد و تغيير تقويم زماني جشنواره با حفظ عضويت در فياپف، قابل پيگيري است. در همين دو سالي كه پاندمي كرونا در جهان شيوع پيدا كرد، شاهد تغيير تقويم برگزاري مراسم‌هاي مختلف بوده‌ايم، بنابراين نمي‌شود تغيير زماني يك جشنواره را انحلال آن رويداد قلمداد كنيم.
وي بيان كرد: جشنواره بين‌المللي فيلم فجر از سال 1401 قطعاً با برنامه‌ريزي دقيق‌تر و در مقياس بزرگ‌تر و با در نظر گرفتن راهبردهاي ملي و جهاني براي تقويت سينماي ايران و بازاريابي منطقه‌اي و بين‌المللي برگزار مي‌شود.
مدير روابط عمومي سازمان سينمايي نيز با اشاره به اينكه اين ادغام درخواست بسياري از اعضاي خانواده بزرگ سينماي كشور بوده است، گفت: خوشبختانه علاوه بر نظرسنجي، ارزيابي و بررسي كارگروه جشنواره‌ها، بايد گفت كه اين مطالبه‌اي بوده است كه طيف گسترده خانواده سينما و سينماگران از سال 1396 و 1397 داشته‌اند. نامه‌ها و بيانيه‌هاي فراواني از طرف اصناف محترم سينمايي منتشر شد و يكصدا درخواست آنان اين بوده كه اين دو جشنواره با يكديگر به صورت يكپارچه برگزار شود، حتي چهره‌هايي مانند «مجيد مجيدي» كه يك چهره بين‌المللي سرشناس است از ناكارآمدي اين جداسازي صحبت مي‌كنند.
مشاور رئيس سازمان سينمايي گفت: همه اين بررسي‌هاي صورت گرفته باعث شده است سازمان سينمايي به اين جمع‌بندي برسد كه اين دو جشنواره به صورت واحد و يكپارچه و همزمان خصوصاً با توجه به حضور مهمانان خارجي سياسي، فرهنگي و اجتماعي و همين‌طور رسانه‌اي از سرتاسر جهان در كشور به دليل ايام دهه فجر انقلاب برگزار شوند. در دوره قبل از جداسازي اين رويداد سينمايي، به اذعان بسياري از سينماگران و كارشناسان، ظرفيت و امكان معرفي توليدات داخلي به ميهانان حاضر در جشنواره مهياتر بوده است، البته ترديد نكنيم كه عزيزان ميركريمي، عسگرپور و رضاداد در ادوار برگزاري اين جشنواره زحمات بسياري كشيدند و قطعاً، از نتايج تجربيات آن عزيزان در ساختار جديد استفاده خواهد شد.
وي در پايان بيان كرد: حواسمان باشد به اشتباه با استفاده از كليدواژه‌هاي غلط مانند «انحلال» به برخي جريانات ضدايراني آدرس ندهيم. با همفكري و خردجمعي و با كمك دبيران پيشين فجر جهاني و مديران خبره عرصه بين‌الملل، مزيت‌هاي نسبي اين رويداد سر جايش مي‌ماند، مگر اينكه برخي با غرض‌ورزي و شيطنت‌هاي ژورناليستي بخواهند آب به آسياب دشمن بريزند.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار