افزایش 25 درصدی تولید با اجرای طرح جهش تولید در دیمزارها
کد خبر: 1066387
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004TPn
تاریخ انتشار: ۰۳ آبان ۱۴۰۰ - ۱۳:۵۳
رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان:
حسنی مقدم، از اجرای طرح جهش تولید در دیمزارها با هدف افزایش ضریب امنیت محصولات و بهبود وضعیت معیشتی خانواده های روستایی خبر داد و گفت: با اجرای این طرح تولید25درصد افزایش می یابد.

به گزارش جوان از لرستان، «اسفندیار حسنی مقدم»، امروز(2آبان)، در جمع خبرنگاران به اجرای طرح جهش تولید اشاره کرد و اظهارداشت: این طرح در سطح ۲۳۵ هزار هکتار از اراضی دیم شامل گندم ۱۳۲هزار هکتار، جو ۴۹هزار هکتار، نخود ۱۹هزار هکتار، عدس پنج هزار هکتار، گلرنگ ۹ هزار هکتار، کلزا ۱۱ هزار هکتار و علوفه ۹ هزار هکتار اجرا می شود.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان افزود:در راستای خرید ادوات کشاورزی در قالب طرح جهش تولید در دیمزارها، ۶۰ میلیارد ریال به استان اختصاص یافته است.

حسنی مقدم درادامه تصریح کرد: ۱۹ میلیارد تومان تسهیلات قرض الحسنه با باز پرداخت سه تا پنج سال به عاملیت بانک ملی برای اجرای این طرح در استان در نظر گرفته شده است.

وی در ادامه اجرای طرح جهش تولید در دیمزارها را از اولویت های وزارت جهاد کشاورزی عنوان و خاطرنشان کرد: اجرای این طرح تولید را 25 درصد افزایش می دهد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان افزایش ضریب امنیت محصولات غذایی و بهبود وضعیت معیشتی خانواده های روستایی را از مزایای اجرای این طرح عنوان کرد.

 

 

پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار