برنامه ریزی برای ساماندهی مجموعه‌های گردشگری پایتخت
کد خبر: 1066207
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004TMt
تاریخ انتشار: ۲۹ مهر ۱۴۰۰ - ۱۸:۱۲
رئیس کمیته گردشگری شورای اسلامی شهر تهران گفت: در حال برنامه ریزی برای ساماندهی مجموعه‌های گردشگری و فرهنگی شهر تهران هستیم و برای این امر یک کارگروه نیز تشکیل شده است.

سرویس اجتماعی جوان آنلاین: احمد علوی رئیس کمیته گردشگری شورای شهر، در پاسخ به این سوال که این کمیته در هفته گردشگری و تهران چه اقدامی را در پایتخت انجام داده است، گفت: اقدامات ما برنامه‌ریزی است و اجرایی نیست، اما در هفته گردشگری جلسه‌ای با صاحب نظران صنف گردشگری برگزار کردیم و با اولویت ساماندهی گردشگری در مدیریت شهری، اولین کار گروه را تشکیل دادیم.

وی افزود: در این کارگروه برنامه‌ریزی‌هایی برای ساماندهی وضعیت خانه موزه‌ها و موزه‌های در اختیار مدیریت شهری انجام شد که شامل ساماندهی سازمان فرهنگی هنری شهرداری، مجموعه‌های حوزه اجتماعی _ فرهنگی و مناطق است.

رئیس کمیته گردشگری شورای شهر با تاکید بر اینکه باید سازمان گردشگری تهران را نیز جدی‌تر بگیریم، تصریح کرد: نکاتی نیز راجع به سازمان گردشگری شهرداری داریم که مصوبه آن برای شورای شهر قبلی است و در شورای قبل‌تر نیز این بحث مطرح شده بود. به نظر می‌رسد که برای حل معضل گردشگری و تبدیل آن از یک موضوع صرفاً فراغتی به یک صنعت و محل درآمد پایدار در شهرداری، باید حتماً به سمت متمرکز کردن این موارد و یکپارچه کردن مدیریت آن‌ها برویم.

علوی ادامه داد: در این ساماندهی نیز کلیه مجموعه‌هایی که در شهرداری بوده و ظرفیت گردشگری دارند، اعم از باغ موزه‌ها، موزه‌ها، مراکز تفریحی ازجمله مجموعه عباس آباد، برج میلاد و ... را بررسی می‌کنیم تا بتوانیم به یک وحدت رویه در آن‌ها برسیم.

وی در پاسخ به این سوال که آیا بازدیدی از خانه‌های تاریخی شهر تهران داشته است یا خیر، گفت: شناخت بنده نسبت به مجموعه‌ها خوب است، اما چون در مجموعه‌های اجرایی برخی تغییرات‌ای جاده شده است، باید قدری زمان بدهیم تا دوستان در جایگاه اجرایی جای گیر و مسلط شوند. ما نیز در حال برنامه‌ریزی برای ساماندهی و رسیدگی به مجموعه‌های تاریخی و گردشگری شهر هستیم.

رئیس کمیته گردشگری شورای شهر در پاسخ به این سوال که چرا در هفته گردشگری خروجی چشم‌گیری از سوی شورای شهر و مدیریت شهری دیده نشد، بیان کرد: در هفته تهران برنامه‌ریزی‌های امور را انجام دادیم. سالگرد پل طبیعت نیز یکی از مراسم‌های هفته گردشگری بود و کارگروه‌هایی نیز برای این هفته تشکیل دادیم.

علوی خاطرنشان کرد: به طور کلی با توجه به اینکه به تازگی تیم مدیریت شهری ششم تشکیل شده است، نمی‌توان انتظار برنامه خروجی بزرگی را داشت و باید قدری زمان داده شود.

منبع: مهـــر
برچسب ها: گردشگری ، موزه ، شورای شهر
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار